Προς το περιεχόμενο

Αλλαγή μεγαφώνου σε Fender Super champ x2


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα... Πήρα πρόσφατα τον συγκεκριμένο ενισχυτή... Εντυπωσιακό μηχάνημα για τα χρήματα του, με ικανοποίησε αρκετά μιας και χρειάζομαι ουσιαστικά ένα καθαρό κανάλι... Αυτά στο σπίτι... Όταν τον πήρα στη πρόβα φάνηκαν κάποια ελαττώματα του... Νομίζω ότι κυρίως έχει να κάνει με το μεγάφωνο... Μου ακουγόταν κάπως boxy και πνιγμένο... Θα ήθελα μια πρόταση για μεγάφωνο που να του δίνει αέρα και να έχει πιο πολύ headroom... Δύσκολη επιλογή γτ πρέπει ουσιαστικά να εξυπηρετεί 16 διαφορετικούς ενισχυτές που έχει το συγκεκριμένο μοντέλο... Επίσης αν το εχει/είχε κάποιος ξέρει αν παίρνει 12ρι μεγάφωνο? 

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Είναι εξαιρετικό! 

Εγώ το πουλάω 🤣🤣🤣

Παρ' όλα αυτά όμως δεν νομίζω πως κάνει για σένα, διότι ο ενισχυτής σου είναι προσομοιωτής και θέλει ένα ουδέτερο μεγάφωνο.

Το Delta demon είναι 100W δηλαδή έχει headroom και ένταση. Όμως έχει προβολικά μεσαία και ψιλοσκοτεινή χροιά. Ιδανικό για blues και jazz.

  • Χαχα 2

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Yannis Methenitis είπε

Είναι εξαιρετικό! 

Εγώ το πουλάω 🤣🤣🤣

Παρ' όλα αυτά ….

Πως σου φαίνεται η Μονικα Μπελούτσι;

Είναι εξαιρετική!  
Εγώ τη φτύνω 🤣🤣😅

Παρ’’ όλα αυτά …

  • Χαχα 1

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι ο ενισχυτής είναι κάπως σκοτεινός από μόνος του, ειδικά τα simulations.

Βρες bright ηχείο, να έχει και τα μεσαία του. Γνώμη μου...

 

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου