Προς το περιεχόμενο

Διπλη προενισχυση


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια περιπλοκη ερωτηση.Εχω το audio interface saffire με προενισχητες focusrite.Επισης ομως εχω τον προενισχητη twintrack pro focusrite.

Το σκεπτικο μου ειναι αφου εχω τους ιδιους προενισχητες-κομπρεσορες

να πουλησω το twintrackpro.Απο την αλλη ομως αν χρησιμοποιουσα και τα

δυο το αποτελεσμα θα ηταν καλυτερο;Αξιζει να εχω και τα δυο αφου δεν

γραφω φυσικα οργανα ουτε φωνη,μονο συνθ;

Εχθρός τού κέρδους είναι ή αντοχή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο site της focusrite λέει ότι οι preamps της saffire προέρχονται από την green series άρα δεν είναι ίδιοι με του pro.Γράψε κάτι πανομοιότυπο και στους 2 και κρίνε.Λογικά ο pro θα έχει καλύτερο ήχο.Λέω τώρα... :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν χρησιμοποιω και τα δυο ταυτοχρονα το αποτελεσμα δεν θα ειναι πιο ικανοποιητικο;

Εχθρός τού κέρδους είναι ή αντοχή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

A,κατάλαβα από το ένα στο άλλο.Θεωρητικά είναι λάθος αλλά στον ήχο ποτέ μην λες ποτέ,δοκίμασε ελέυθερα απλά πρόσεχε φυσικά να μήν πικάρουν (τουλάχιστον η saffire που θα κάνει ψηφιακό το σήμα).

 

Είπαμε λογικά είναι υπερβολή,δηλ να κρατήσεις έναν preamp μόνο και μόνο για να τον βάζεις εν σειρά με κάποιον άλλο.

 

Πάντως,επαναλαμβάνω (χωρίς να τα έχω ακούσει) λογικά ο pro είναι καλύτερος οπότε μην τον πουλήσεις για να μείνεις με την προενίσχυση της saffire.

 

Μπορείς απλά να επιστρέφεις τα output της pro σε 2 line-in της saffire αντί για 2 Mic-in,που είναι δηλ. και το πιο σωστό,και να έχεις σε εφεδρεία τους preamps της saffire.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eυχαριστω για την απαντηση.Τελικα λεω να το πουλησω γιατι ετσι κιαλλιως

προκειται για συνθ πηγε'ς .

Εχθρός τού κέρδους είναι ή αντοχή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου