Προς το περιεχόμενο

KAL DAVID: Eνας μεγαλος λευκος bluesman


kokkotas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απολαυστε τον σε ενα απο τα καλυτερα μπλουζ που εχω ακουσει.

YΣ. Προσεξτε τον φοβερο ηχο της FIREBIRD, και το οτι η μπαντα δεν εχει μπασσιστα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απολαυστε τον σε ενα απο τα καλυτερα μπλουζ που εχω ακουσει.

Δεν έχεις ακούσει και πολλά, μπλουζ, έτσι;  ;)

 

... και το οτι η μπαντα δεν εχει μπασσιστα.

Γιατί ο φραγκοφονιάς έχει βάλει τον αρμονίστα και να κάνει "πλάτες" με το δεξί και να μιμείται το μπάσο με το αριστερό (αν ακούσεις).

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απολαυστε τον σε ενα απο τα καλυτερα μπλουζ που εχω ακουσει.

O KAL DAVID εχει μεγαλη ιστορια σαν κιθαριστας οπως, συμμετοχη στους Bluesbrakers του John Mayall, κιθαριστας της Etta James, και γενικα συνεργασια με πολλα ιερα τερατα της μουσικης.Υπαρχουν πολλα στοιχεια στο google και youtube γι' αυτον.Ειμαι 50..τοσο χρονων ασχολουμαι με την μουσικη απο τα 15 μου (αυτο με πολλη αγαπη για τον φιλο Audiokosta στο οτι δεν εχω ακουσει πολλα μπλουζ) τον ανακαλυψα πριν μερικους μηνες, και θελησα να το μοιραστω μαζι σας επειδη ξερω οτι στο ΝΟΙΖ θα εκτιμηθει ιδιαιτερα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο τυπάς παίζει και γ@μώ τα blues. Δεν τον ήξερα , αλλά παίζει ακριβώς το στύλ blues που μ' αρέσει. Να 'σαι καλά φίλε kokkotas που μας τον σύστησες.

Γίνε ο ήρωας του εαυτού σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν λέω οτι δεν ειναι καλός.......αλλά απέχει απ το "απ τα καλύτερα blues που έχω ακούσει".....γνώμη ;)

HOME www.noiz.gr/index.php?action=media;sa=album;in=103

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απολαυστε τον σε ενα απο τα καλυτερα μπλουζ που εχω ακουσει.

Σιγουρα ολες οι γνωμες σεβαστες, αλλα ο ανθρωπος εκπεμπει τεραστιο feeling και παικτικα και φωνητικα (παντα κατα τη γνωμη μου) κατι που λιγοι λευκοι bluesman βγαζουν.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου