Προς το περιεχόμενο

ΣΩΣΤΟΙ ΟΙ ΠΑΙΧΤΕΣ!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι ρε παιδια δεν λεμε αλλα ΑΛΛΟ πραγμα ειναι να "ΑΚΤΙΒΙΖΕΙΣ" :lol: για κατι που ΟΛΟΙ ΣΥΜΦΩΝΟΥΜΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ (δηλ. το να κλεινεις τις ραμπες των αναπηρων με την τετρατροχη μαλακια που αγορασες με 100 μηνες δανειο..ξεφτυλισμενε αντρα!! :lol: :lol: :twisted: )

 

και ΑΛΛΟ ΠΡΑΓΜΑ

 

να ΓΑΜΑΣ μια πολη επειδη αντιτιθεσαι σε ΕΝΑΝ νομο με τον οποιο (ΠΟΛΛΟΙ ,αντε να το παραδεχτω και ΕΓΩ :lol: :lol: ) ΣΥΜΦΩΝΟΥΝ...

 

και ΟΧΙ σε ΚΑΝΕΝΑ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ δεν κλεινουν οι δρομοι καθε 3 και λιγο (αυτο βεβαια το ξερουν μονο οσοι εχουν βγει και λιγο εξω απο την Ελλαδιτσα...) δηλαδη ΜΟΝΟ στην ΕΛΛΑΔΑ εχουν δικαιωμα οι πολιτες να διαδηλωνουν?

 

8O

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 76
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Όχι στα πάντα' date=' μόνο στα παράλογα.

Δεν τρελαίνομαι να πείσω κανέναν, όποιος έχει φάει στην μάπα την πίκρα των κλειστών δρόμων λόγω πορείας μπορεί να καταλάβει και μόνος του.

Το να κλείνεις ένα δρόμο είναι η "εύκολη" λύση έτσι ώστε να δείχνεις στον κοσμάκη ότι "αγωνίζεσαι" για οτιδήποτε, σε δείχνουν και τα κανάλια κλπ κλπ.

Δυστυχώς όμως μέχρι εκεί φτάνουν οι κατακτήσεις μιας πορείας.[/quote']

 

 

Μην φοβασαι και γω την εχω φαει. Αλλα σκεφτομαι πριν πω "α, τους μαλ@κες, εκλεισαν τους δρομους παλι", τι μπορει να ειναι πισω απο αυτο.

Αν το παμε και στην επικαιροτητα, θα περιμενεις καθε 4 χρονια να "μαυρισεις" την κυβερνηση οταν εχει γινει χαμος με διαφορα οικονομικα τωρα. Λογικο, πολυ λογικο :roll:

 

Ειδαμε και με τις διαδηλωσεις για την παιδεια, τι εδειχναν τα καναλια. Η καλυτερη διαφημιση και ειδικα οταν αυτο που δειχνουν, δεν εχει σχεση με αυτο που κανει η διαδηλωση.

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και ΑΛΛΟ ΠΡΑΓΜΑ

 

να ΓΑΜΑΣ μια πολη επειδη αντιτιθεσαι σε ΕΝΑΝ νομο με τον οποιο (ΠΟΛΛΟΙ ' date='αντε να το παραδεχτω και ΕΓΩ :lol: :lol: ) ΣΥΜΦΩΝΟΥΝ...

 

και ΟΧΙ σε ΚΑΝΕΝΑ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ δεν κλεινουν οι δρομοι καθε 3 και λιγο (αυτο βεβαια το ξερουν μονο οσοι εχουν βγει και λιγο εξω απο την Ελλαδιτσα...) δηλαδη ΜΟΝΟ στην ΕΛΛΑΔΑ εχουν δικαιωμα οι πολιτες να διαδηλωνουν?

 

8O[/quote']

 

Αντε παλι με το εξωτερικο. Τι σχεση εχουν οι καταστασεις στην ελλαδα με το εξωτερικο?Ας εχουμε ολα τα υπολοιπα που εχει ενας πολιτης της Γερμανιας για παραδειγμα και μετα τα λεμε. Μεχρι τοτε ομως, ΑΚΥΡΗ οποιαδηποτε συγκριση.

 

Συμφωνουν? Χμ. Αληθεια, ξερουν τι λεει αυτος ο νομος? Η ξερουν μονο οτι παρουσιασαν τα καναλια?

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχην ποιος σου ειπε οτι ο Γερμανος πολιτης...τα εχει ολα?Ισα-ισα σε ΠΟΛΛΑ πραγματα αντιμετωπιζει ΠΟΛΥ μεγαλυτερες "αδικιες" απο οτι οι διαρκως ριγμενοι Ελληνες....(μια..."γνωριμια" σου με την γερμανικη ΕΦΟΡΙΑ θα σε πεισει (εμενα ακομα ποναει ο....ποπος μου...:) ))

 

Καθησες ομως ποτε να σκεφτεις ΓΙΑΤΙ εστω ο Γερμανος "την εχει καλυτερα" απο εμας?

 

Μη κουραζεσαι θα σου απαντησω εγω:

 

ΓΙΑΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΑΠΑΡΑΣ ΔΕΝ ΕΚΛΕΙΣΕ ΠΟΤΕ ΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΔΙΑΔΗΛΩΝΟΝΤΑΣ ΚΑΘΕ 3 ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΓΙΑ ΤΑ "ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ" ΤΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ & ΕΤΣΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ ΑΝΕΤΑ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΟΥΝ ΣΥΛΛΟΓΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ & ΤΗΝ ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΤΗΣ

 

Ναι το παραπανω ΘΕΛΕΙ προσωπικες ΘΥΣΙΕΣ & ΞΕΒΟΛΕΜΜΑ αλλα οπως λεει και ο λαος ΑΝ ΔΕΝ ΒΡΕΞΕΙΣ ΚΩΛΟ ,ΨΑΡΙ ΔΕΝ ΠΙΑΝΕΙΣ.....

 

Δεν ειναι λοιπον θεμα δημοκρατιας & παροχων αλλα θεμα ΑΝΤΙΛΗΨΗΣ για την εννοια "ΕΘΝΙΚΗ συνειδηση" (την οποια στην Ελλαδα δεν εχει ουτε το 1% του πληθυσμου.....)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχην ποιος σου ειπε οτι ο Γερμανος πολιτης...τα εχει ολα?Ισα-ισα σε ΠΟΛΛΑ πραγματα αντιμετωπιζει ΠΟΛΥ μεγαλυτερες "αδικιες" απο οτι οι διαρκως ριγμενοι Ελληνες....(μια..."γνωριμια" σου με την γερμανικη ΕΦΟΡΙΑ θα σε πεισει (εμενα ακομα ποναει ο....ποπος μου...:) ))

 

Καθησες ομως ποτε να σκεφτεις ΓΙΑΤΙ εστω ο Γερμανος "την εχει καλυτερα" απο εμας?

 

Μη κουραζεσαι θα σου απαντησω εγω:

 

ΓΙΑΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΑΠΑΡΑΣ ΔΕΝ ΕΚΛΕΙΣΕ ΠΟΤΕ ΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΔΙΑΔΗΛΩΝΟΝΤΑΣ ΚΑΘΕ 3 ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΓΙΑ ΤΑ "ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ" ΤΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ & ΕΤΣΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ ΑΝΕΤΑ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΟΥΝ ΣΥΛΛΟΓΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ & ΤΗΝ ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΤΗΣ

 

Ναι το παραπανω ΘΕΛΕΙ προσωπικες ΘΥΣΙΕΣ & ΞΕΒΟΛΕΜΜΑ αλλα οπως λεει και ο λαος ΑΝ ΔΕΝ ΒΡΕΞΕΙΣ ΚΩΛΟ ' date='ΨΑΡΙ ΔΕΝ ΠΙΑΝΕΙΣ.....

 

Δεν ειναι λοιπον θεμα δημοκρατιας & παροχων αλλα θεμα ΑΝΤΙΛΗΨΗΣ για την εννοια "ΕΘΝΙΚΗ συνειδηση" (την οποια στην Ελλαδα δεν εχει ουτε το 1% του πληθυσμου.....)[/quote']

 

 

superfunk, συμφωνώ μαζί σου για τις πορείες. Δεν τις βρίσκω σωστές (και το κυριότερο ούτε αποτελεσματικές) για διάφορους λόγους που έχουν ξανασυζητηθεί και σε άλλα threads όπως έχω διαβάσει. Αυτό βέβαια είναι μόνο η γνώμη μου.

Ομως, από όσο γνωρίζω, η πορεία είναι "αναγνωρισμένη" από τους δήμους. Η εκάστοτε αρχή που την διοργανώνει (σύλλογος εργαζομένων, φοιτητικό κίνημα κτλ κτλ) ενημερώνει το δήμο για ημερομηνία, ώρα κτλ της προσεχούς πορείας και καταθέτει σχέδιο πορείας, θα πάμε απο κει θα στριψουμε απο κει και θα καταλήξουμε εκεί και θα διαλυθούμε ησύχως. Γι'αυτό το λόγο ξέρουν και οι ματάδες πού να σταθούν. Δεν νομίζω (δε γνωρίζω κιόλας), παρόλα αυτά, να είναι και νομικά κατοχυρομένη, αυτό ναι, απλά δεν παίζει να τους απαγορευτεί κιόλας.

-Το ίδιο ισχύει και για τις καταλήψεις των πανεπιστημίων (η πρυτανεία παρ(τ)αχωρεί κλειδιά στους καταληψίες) με τη διαφορά ότι σε αυτή την περίπτωση η κατάληψη είναι θεσμοθετημένο δικαίωμα των φοιτητών, υπάρχει εννοώ στον κανονισμό λειτουργίας των πανεπιστημίων.-

Σύγγνωμη αν ξέφυγα από το θέμα:) απλά ήθελα να αναφέρω ότι η κοινωνία μας, που επικαλούμαστε όλοι όσοι είμαστε αντίθετοι στην ιδέα των πορειών, συνεχίζει να συντηρεί αυτήν την κατάσταση (είτε αυτή η κοινωνία είναι η πρυτανεία, είτε ο δήμος, είτε οι ματάδες, είτε τα υπουργεία ανάλογα με την περίσταση, είτε εγώ που δεν κάνω τίποτα), παρόλα αυτά γκρινιάζει. Μου κάνει λίγο γκρίνια για την γκρίνια, χωρίς ουσιαστικό αποτέλεσμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μ άλλα λόγια να αγαπιόμαστε η γενιά του πολυτεχνείου πέθανε ή έγιναν πολιτικοί, μεγαλοδικηγόροι, τραπεζικοί υπάλληλοι κοκ

 

τα νέα μας ιδανικά είναι

 

ΖΗΤΩ ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΜΟΥ ΟΡΓΑΝΟ

ΖΗΤΩ ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΜΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ

ΖΗΤΩ ΣΕ ΕΜΕΝΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΤΗ ΜΟΥ

ΚΑΙΙΙΙΙΙΙ οι υπόλοιποι στα @@ μου γιατί εμένα δεν με αγγίζουν τα θέματα στα οποία διαμαρτύρονται αλλά όταν θα με αγγίξουν θα πω "κοίτα τι σύστημα έχουμε"

 

απλά σας λυπάμαι ΑΛΛΑ πιο πολύ λυπάμαι εμένα που δυστυχώς αναγκάζομαι να ζω σ' αυτό τον κόσμο μαζί σας

 

τελικά πρέπει να ασχολούμαι μόνο με τη μουσική μου γιατί αλλιώς θα τρελαθώ και μπαίνω και φαντάρος σε λίγο καιρό (με το όπλο στο χέρι βλέπω να τρώω κανέναν και να το χαίρομαι κιόλας)

ΕΙΜΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

....

-Το ίδιο ισχύει και για τις καταλήψεις των πανεπιστημίων (η πρυτανεία παρ(τ)αχωρεί κλειδιά στους καταληψίες) με τη διαφορά ότι σε αυτή την περίπτωση η κατάληψη είναι θεσμοθετημένο δικαίωμα των φοιτητών' date=' υπάρχει εννοώ στον κανονισμό λειτουργίας των πανεπιστημίων.-

...

[/quote']

 

Κλειδιά? Τι ακριβώς κλειδιά δίνει και ποιά Πρυτανεία? Και όταν λες "θεσμοθετημένο δικαίωμα" μήπως θέλεις να πεις "άτυπα κεκτημένο δικαίωμα". Και όταν λές φοιτητές μήπως εννοείς μία θλιβερή καθοδηγούμενη μειοψηφία που καταφέρνει -νύχτα- να περάσει το δικό της, απέναντι στην πλειοψηφία? Η οποία πλειοψηφία, δεν έχει πάρει χαμπάρι τι συμβαίνει επειδή είναι ιδιαίτερα απασχολημένη να διαβάζει αθλητικές εφημερίδες και να πίνει φραπέ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποτε ο Εμ. Ροιδης ειχε πει οτι δεν χρειαζεται κανενας καινουργιος νομος στην Ελλαδα παρα μονο ενας: περι εφαρμογης των ηδη υπαρχοντων νομων.

 

Και επειδη κανεις μας δεν νομιζω οτι γεννιεται παραβατης ειμαι της αποψης οτι το ιδιο το κρατος τροφοδοτει αυτη τη κατασταση. Οταν το ιδιο το κρατος δεν εφαρμοζει η εφαρμοζει επιλεκτικα τους νομους τους οποιους το ιδιο ψηφιζει η οταν το ιδιο το κρατος κλεινει το ματι στον πολιτη προτρεποντας τον στην παρανομια πως μπορει ο τελευταιος να διαμορφωσει συνειδηση, να μην παρκαρει πανω στις ραμπες των αναπηρων και να μη βαλει ενα κεραμιδι πανω απο το κεφαλι του στα 2 μετρα απο τη παραλια? Οσα sticker λοιπον και αν κολλησει η συμπαθης αυτη ομαδα (υπαρχει αφιερωμα στο Κ που συνοδευει την Καθημερινη της Κυριακης) δεν προκειται να αλλαξουν πολλα.....

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...το κράτος είναι καραψόλι και ο πολίτης μονίμως στα κλασμένα.....σταματήστε αυτή τη μαλακία ότι σας ενοχλούν οι διαδηλώσεις πια.....κάποιος πρέπει να διαμαρτύρεται,εκτός κι αν πιστεύετε ότι θα λύσετε σοβαρά ζητήματα με ....αιτήσεις...

Μα καθόλου δεν αγαπάς τους ανθρώπους ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου