Προς το περιεχόμενο

ΣΩΣΤΟΙ ΟΙ ΠΑΙΧΤΕΣ!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 76
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ε όχι ρε παιδιά

 

Τίποτα δεν αλλάζει αν δεν συγκρουστούμε με τα κατεστημένα: τον τρόπο σκέψης και συμπεριφοράς μας (καβάλα πάνΆ στην εκκλησιά, καβάλα περπατάνε), το βόλεμά μας (να κάνω εγώ τη δουλειά μου κι ας πάνε στο διάολο όλοι οι άλλοι), την αδιαφορία μας (εγώ θα σώσω τον κόσμο;)

 

ας διαμαρτυρηθούν με την ψήφο τους αυτό είναι δημοκρατία όπως είπε κάποια ψυχή κάπου εδώ τριγύρω

ΕΙΜΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλλον δεν καταλαβες απλα ΥΠΕΝΘΥΜΙΖΟΥΝ τον ΝΟΜΟ (τον οποιο η ΠΟΛΙΤΕΙΑ δεν εφαρμοζει....)

 

παλι καλα...στο Βερολινο η αντιστοιχη ομαδα ΚΑΡΦΩΝΕΙ ΑΞΙΝΕΣ ΠΑΝΩ ΣΤΑ ΚΑΠΩ ΑΥΤΩΝ ΠΟΥ ΠΑΡΚΑΡΟΥΝ ΠΑΡΑΝΟΜΑ (ειδικα αν παρκαρεις σε ΡΑΜΠΑ ΑΝΑΠΗΡΩΝ κλαφτο τα αμαξι σου :lol: )

 

ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ κανουν.....

 

Να σου πω και μια ιστορια.....

 

Πριν απο λιγους μηνες ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟΣ στο Κολωνακι κανει παρατηρηση σε ..προκοιλεϊτορ με τεραστιο τζιπ Τσεροκι επειδη εχει παρκαρει πανω σε ραμπα αναπηρων...

 

"Παρακαλω κυριε,μετακινηστε το γιατι θα σας γραψω"

 

"Δε πα να με γραψεις..ΛΕΦΤΑ εχω & αλλα 2 σαν και αυτο εχω..."

 

Οποτε ΤΙΠΟΤΑ δεν ειναι να σου κολλησουν ενα αυτοκολητο που γραφει "Ειμαι γαϊδαρος παρκαρω οπου μου γουσταρει..."

 

Νησαφι πια... :twisted:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά δεν αντιλέγω μια χαρά τα λένε και τα κάνουν τα παλικάρια ειδικά σε ράμπα αναπήρων είναι να του το σπάσεις το όχημα αφού έχει λεφτά ας πάρει άλλο και αν είναι μάγκας ας το ξανακάνει έχουμε και άλλα 2 να κάψουμε :lol:

 

αλλά από την άλλη μπορούν να μην ψηφίσουν στις εκλογές τον νομάρχη που δεν κάνει τίποτα για να

αλλάξει αυτή η κατάσταση όχι άλλα να λέμε στη μία συζήτηση και άλλα στην άλλη!

 

σύμφωνα μα τις απόψεις και τον τρόπο σκέψεις που

(ίσως λανθασμένα) έχω καταλάβει πως έχεις

αυτό είναι το ποιο πρέπον

ΕΙΜΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα δεν ειναι θεμα του νομαρχη η του κρατους...δεν ειναι δυνατον να τα περιμενουμε ολα απο αυτους (αλλωστε το κρατος εχει ΝΟΜΟΥΣ για το Parking οι οποιοι απλα ΔΕΝ ΕΦΑΡΜΟΖΟΝΤΑΙ απο κανεναν...οποτε τι να ψηφισεις?...την εφαρμογη τους?... 8O )

 

Το να ΥΠΕΝΘΥΜΙΖΕΙΣ σε καποιους "συμπολιτες" σου..ποσο ΜΑΛΑΚΕΣ ειναι δεν ειναι καθολου μα καθολου κακο....... :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα δεν ειναι θεμα του νομαρχη η του κρατους...δεν ειναι δυνατον να τα περιμενουμε ολα απο αυτους (αλλωστε το κρατος εχει ΝΟΜΟΥΣ για το Parking οι οποιοι απλα ΔΕΝ ΕΦΑΡΜΟΖΟΝΤΑΙ απο κανεναν...οποτε τι να ψηφισεις?...την εφαρμογη τους?... 8O )

 

Το να ΥΠΕΝΘΥΜΙΖΕΙΣ σε καποιους "συμπολιτες" σου..ποσο ΜΑΛΑΚΕΣ ειναι δεν ειναι καθολου μα καθολου κακο....... :wink:

 

+10000

 

Μην τα περιμένουμε όλα από τους άλλους! 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια που σπουδαζω στη θεσσαλονικη, θα διηγηθω μια ιστορια...

 

πριν περιπου 1.5 χρονο κατεβαινω τον πεζοδρομο της ναυαρινου, ο οποιος "κοβεται" απο διαφορους καθετου δρομους κ εχει ραμπες αναπηρων ωστε να μπορουν να μετακινηθουν. βλεπω λοιπον εναν εξαιρετικα καλοβαλμενο 35ρη σε αναπηρικη καρεκλα να βρισκεται απελπισμενος καθως καποιος εξυπνος ειχε παρκαρει πανω στην ραμπα με αποτελεσμα ο ανθρωπος να μην μπορει να την χρησιμοποιησει.

ενιωσα απιστευτα ασχημα, κ αμεσως πηγα να τον ρωτησω αν χρειαζεται βοηθεια. κ ενω φυσικα μπορουσα να τον κατεβασω εγω κ να τον περασω απεναντι, με ευχαριστησε θερμα κ ειπε " σε ευχαριστω πολυ φιλε μου, αλλα θα περιμενω τον που##η μεχρι να ερθει για να τον βρισω.."

αυτη η ομαδα, η οποια σημειωτεον εχει κανει ηδη μεγαλη αισθηση στην πολη. πραττει ορθοτατα. σε μια κοινωνια που ανθρωποι οπως ο παραπανω ειναι αποκλεισμενοι, που ο καθενας απο μας κοιταει την ΠΑΡΤΑΡΑ του, που κ που ενα αυτοκολλητακι στο αμαξι μας, ετσι απλα για να μας ξυπνησει, μονο κακο δεν κανει.

μπραβο κ παλι σε αυτους που ειχαν μια τοσο εξυπνη ιδεα :!:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα δεν ειναι θεμα του νομαρχη η του κρατους...δεν ειναι δυνατον να τα περιμενουμε ολα απο αυτους (αλλωστε το κρατος εχει ΝΟΜΟΥΣ για το Parking οι οποιοι απλα ΔΕΝ ΕΦΑΡΜΟΖΟΝΤΑΙ απο κανεναν...οποτε τι να ψηφισεις?...την εφαρμογη τους?... 8O )

 

Το να ΥΠΕΝΘΥΜΙΖΕΙΣ σε καποιους "συμπολιτες" σου..ποσο ΜΑΛΑΚΕΣ ειναι δεν ειναι καθολου μα καθολου κακο....... :wink:

 

Παντως, ειναι λιγο αντιφατικο να εχεις αυτη τη γνωμη για αυτο το θεμα και να εισαι καυστικος για τις πορειες(σε ενα αλλο θεμα).

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου