Προς το περιεχόμενο

Freeware Virtual synths stand alone


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ψάχνω για freeware synth stand alone. Για PC /Win 7.

Όπως το Arturia Analog Factory που έχω.

Κάποια πρόταση για άλλα? Κάποιο Link?

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.kvraudio.com/

Πήγαινε στη κατηγορία free...και δοκίμαζε...

Άλλα εκτός απο αυτά?

Τα περισσότερα δουλέυουν μέσω DAW.  :-[

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκοπός μου είναι να δουλέψω σε ένα Laptop Dell Studio 1535 με Intel Cuore2Duo T8100 στα 2.10 GHz.

Έχω ενα E-MU Xmidi 2x2. Θέλω να του φορτώσω μερικά stand alone συνθεσάιζερ και να παίζω μέσω midi σε live,πρόβα.

Mε το Αrturia Analog Factory το κάνω.

Αυτή είναι η σκέψη μου.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά δεν ξέρω κανένα freeware VST synth που να λειτουργεί και ως stand alone.

Υπάρχουν όμως freeware VST hosts που δεν παρέχουν καμία άλλη λειτουργικότητα πέραν της δυνατότητας να παίξει κανείς με plug-ins χωρίς να χρειαστεί να ανοίξει DAW.

 

Είναι αρκετά έξυπνη λύση, δεδομένου ότι τα προγράμματα αυτά είναι πολύ απλούστερα και πολύ ελαφρύτερα από το οποιοδήποτε DAW και βέβαια δεν χρειάζεται να ψάχνεις και για plug-ins που να έχουν stand alone λειτουργικότητα, απλώς επιλέγεις από τα χιλιάδες που υπάρχουν για VST πλατφόρμα. ;)

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να τα μελετήσω.

Όποιος χρησιμοποιεί vst hosts με synth/midi ας επικοινωνήσει μαζί μου με ΠΜ.

Θα ήθελα να τα δω στην πράξη. Ευχαριστώ.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν επιτρέπεται .... κανένα stand alone πιάνο της προκοπής υπάρχει ?? ... όχι απαραίτητα free .

Πολλά... το The Grand 3 της Steinberg, τα piano libraries της NI*, το Modartt Pianoteq, το Garritan Steinway Professional, το Quantum Leap Pianos, όλα είναι πολύ καλά και τρέχουν και stand alone (σίγουρα ξεχνάω και κάποια μάλιστα).

 

Οι τιμές ποικίλουν, όπως και οι απαιτήσεις από το σύστημά σου (κάποια έχουν τεράστιες βιβλιοθήκες δειγμάτων). Κάνε μια βόλτα από τα sites των κατασκευαστών και βλέπεις ποιό σου ταιριάζει ηχητικά και οικονομικά.

 

 

*Παίζουν μέσω του Kontakt 4 Player που είναι μια πετσοκομμένη και δωρεάν έκδοση του Kontakt.

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα βήμα περισσότερο σήμερα,μετά από κάμποσες ώρες αναζήτησης,εγκαταστάσεων,δοκιμών.

Θαυμάσια!

Alchemist σε ευχαριστώ για την αμεσότητά σου.

Και το θέμα: http://www.noiz.gr/index.php?topic=738.0

άκρως κατατοπιστικό με πολλά και ενδιαφέροντα συνθεσάιζερς.

 

*Παίζουν μέσω του Kontakt 4 Player που είναι μια πετσοκομμένη και δωρεάν έκδοση του Kontakt.

Σκέφτηκα να το δοκιμάσω.Σου δίνει 48 ώρες free trial.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χτες κατάφερα και επαιξα με οτι είχα κατεβασει και σεταρει στο λαπτοπ μου.

Δούλεψαν όλα και μάλιστα τα θεωρώ εύχρηστα αν και είναι σε μορφή software.

Latency δεν είχα. Και όλα αύτα με το midi interface της Ε-Μu.

Eίχα όμως θόρυβο από την έξοδο line out της onboard καρτας ήχου στο λαπτοπ μου.Τον οποίο θόρυβο μέσω eq έλυσα ''κάπως '' το θέμα.

Τι είναι το πιο οικονομικό να κάνω,να εξαλείψω το θέμα ''θορύβου''? Οποιαδήποτε κάρτα ήχου για win 7 32bit?

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου