Προς το περιεχόμενο

Stratocaster για 400 μεταχ. ;;;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

χμμ, απ'οτι καταλαβαινω πανε να με πιασουν κοροιδο αλλα απο την μια χαιρομαι γιατι θα κρατησω το ωραια μου λεφτουδακια, θα μαζεψω αλλα τοσα και θα παρω μια αξιοπρεπη ηλ/ακουστικη που χρονια τωρα ονειρευομαι! χαχα. Παντως αυτος ο τυπος με εβαλε σε πειρασμο και ειμαι μερες τωρα σε δειλιμα. Tips άλλος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλησπερα.Ξερω οτι μεταχειριμενη USA μπορεις να βρεις με 600 Ευρω.Εγω δει πολλες φορες σε Ελληνικα site απο 500-600 ευρω.Το θεμα είναι να γουσταρεις το μπρατσο.Αλλα 400 για MEX ουτε με σφαιρες!!!! Το μπρατσο και ο ηχος της USA ειναι αλλο πραμα ρε παιδι μου.Δεν ειναι τυχαιο που ολες οι κιθαρες θελουν να μοιασουν στις FENDER!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις κάποιο προβλημα με την fender των 300 ευρώ?Εμένα τώρα έχει παει για φουντο,καπου 100 ευρω νομιζω την είδα (σκουαιρ Made in Korea), τότε την πουλαγαν σε χιλιαρικα.Αν ήμουν στη θέση σου και δεν είχα προβλημα με ήχο(που εχω λόγο φτηνων μαγνητων) και ταστιερα(ευτυχως δεν έχω) θα την κράταγα(αν και ακομα είμαι σε δειλημα αν συμφερει να αλλάξω μαγνητες ή να πάρω καινουργια μιας και έχω περάσει μια 10ετια μαυτην)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι πληρωνεις παιρνεις.(Εχω Squier απο τα 15 μου.)Αυτες τις κιθαρες δεν λεω οτι δεν ειναι καλες αλλα οταν μπεις σε studio και βαλεις τα παντα τεζα τοτε καταλαβαινεις γιατι κανει 300 και η usa 1100.Το ιδιο γινεται και με τα φτηνα ψηφιακα πεταλια.Οσο τα παιζεις χαμηλα ειναι ωραια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη λετε αυτος ο κυριος αποκλειετε να την πηρε πανω απο 1000 ευρω ε? οτι μοντελο και αν ειναι?

 

Οι πιο ακριβές Fender made in Mexico είναι αυτές της σειράς Deluxe οι οποίες, αφενός δεν ξεπερνούν τα 800¤ καινούριες και αφετέρου (αν δε κάνω λάθος) ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΑΝ πριν 10-15 χρόνια που αγόρασε την κιθάρα του ο κύριος που αναφέρεις...

 

¶ρα όπως και να έχει, τα 1300¤ (περίπου 443.00 Δρχ για την εποχή προ-Euro) είναι μάλλον ΑΣΤΡΟΝΟΜΙΚΟ ποσό για οποιαδήποτε Μεξικάνικη κιθάρα.

 

Επιπλέον, είναι πολύ πιθανότερο κατά τη γνώμη μου, μια σύγχρονη Μεξικάνικη strat να είναι καλύτερα κατασκευασμένη από μια άλλη που κατασκευάστηκε πριν 10-15 χρόνια...

 

Εν κατακλείδι, δεν βρίσκω κανένα λόγο για τον οποίο θα έπρεπε να χαραμίσεις τα 400¤ σου για μια κιθάρα που απλά ΔΕΝ τα αξίζει...

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου