Προς το περιεχόμενο

Θέλω Pink Paisley Tele!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτη που βρηκα στο ebay yameth, ειχε μολις ληξει η δημοπρασια και τα μεταφορικα για ελλαδα ηταν 35 ε. την bidαρα μεχρι 650 ε. Ειναι μεταχειρισμενη αλλα και παλαιοτερη (και σε καλη κατασταση απ τις εξτρα φωτο που ειδα) με ολα τα καλα που συνεπαγεται αυτο.

 

Προσφατα, πηρα τηλ στον Στολλα για ενα σετ μαγνητες Fat 50's. O πωλητης μου πε πως κοστιζουν γυρω στα 240 ε. Τιμη Γερμανου 180 ε.Αν η κιθαρα κυκλοφορουσε και η διαφορα της τιμης ηταν της ιδιας ταξεως ε ναι, δεν θα την επαιρνα απ τον στολλα. Και by the way ο γνωστος μου που αγορασε την floral προ 5ετιας, την ειχε αγορασει απο ελλαδα 600 ε.

 

Υ.Γ. Ασε με να ξερω καλυτερα τι θελω απο σενα

Υ.Γ.2 Μπορει για σενα 100 και 200 ε να μην ειναι μεγαλη διαφορα για σενα για μενα ομως ειναι. Βαφτισε το κακομοιρια, μιζερια οπως σε βολευει. Κανενα προβλημα απο μενα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ρε παιδιά....Γιατί αυτό το κλίμα....?

 

Ο deadenmind ζήτησε μια κιθαρα στο reissue της απο ιαπωνία....Την βρηκα....ΤΟυ φανηκε ακριβή...Είπε μια μπούρδα για την ελλάδα...και thats it...

 

ΠΟυ το περιεργο?

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορεις να την βρεις και κατευθειαν απο Ιαπωνια απο την

 

www.ishibashi.jp

 

θα σου κοστισει μαζι με μεταφορικα και φορους κοντα στα 700-750 ευρω...

 

αν την βρεις ομως και στην Ελλαδα απο το Στολλα νομιζω οτι μπορεις να διαπραγματευτεις την τιμη κοντα σε αυτο το επιπεδο

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator
Προσφατα' date=' πηρα τηλ στον Στολλα για ενα σετ μαγνητες Fat 50's. O πωλητης μου πε πως κοστιζουν γυρω στα 240 ε. Τιμη Γερμανου 180 ε. Αν η κιθαρα κυκλοφορουσε και η διαφορα της τιμης ηταν της ιδιας ταξεως ε ναι, δεν θα την επαιρνα απ τον στολλα. Και by the way ο γνωστος μου που αγορασε την floral προ 5ετιας, την ειχε αγορασει απο ελλαδα 600 ε. [/quote']

Ο Γερμανός αντίστοιχος του Στόλλα είναι ο http://www.fender.de.

Ρώτησες τιμή;Θα σου δόσει την ανώτατη προτεινόμενη.Κατέβασε τον τιμοκατάλογο για να καταλάβεις.

Ο Θωμάς είναι κατάστημα. Συγκρινέ το με κάτι ντόπιο αντίστοιχο.(Δεν λέω ότι σίγουρα θα βρείς καλύτερο.Αλλά μη συγκρίνεις ανόμοια.)

Αυτή την παρεξήγηση πότε θα την σταματήσουμε;

Το κουβεντιάζουμε 5 χρόνια τώρα!

¶λλη η δουλειά του εισαγωγέα και άλλη του ντήλερ/πωλητή λιανικής.

Υ.Γ. Ασε με να ξερω καλυτερα τι θελω απο σενα

Υ.Γ.2 Μπορει για σενα 100 και 200 ε να μην ειναι μεγαλη διαφορα για σενα για μενα ομως ειναι. Βαφτισε το κακομοιρια' date=' μιζερια οπως σε βολευει. Κανενα προβλημα απο μενα[/quote']

Δεν προσπάθησα να σου υποδείξω κάτι.

Ο καθένας κάνει κουμάντο στην τσέπη του.

Αλλά οι συζητήσεις σε πολλές περιπτώσεις δεν ξεκινούν από σωστή βάση.

Και δεν θέλω να σου υπαγορέψω τι ν' αγοράσεις, όπως όλοι πολύ καλά γνωρίζετε εδώ μέσα.

Αντιθέτως αποφεύγω τέτοιες κουβέντες.

Απλά δεν θέλω να διαιωνίζουμε λάθος ιδέες μέσα στο Noiz.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς δεν την θες...

 

 

Εκτός κι αν δεν είσαι έτοιμος οικονομικά. Αλλά σ' αυτό δεν φταίει η ελλαδάρα. (ή μάλλον φταίει' date=' αλλά για άλλους λόγους...)[/quote']

 

Πες τα !Αν τσιγκουνεύεσαι 50-100€ για να αποκτήσεις αυτό που πραγματικά θες και το αποκτάς και άμεσα και όχι να περιμένεις τον ταχυδρόμο πότε θα σου χτυπήσει την πόρτα, είσαι άξιος της μοίρας σου και η Ελλάδα δεν έχει καμία σχέση να κάνει με αυτό.Αν σε κάποιους δεν αρέσει η Ελλάδα υπάρχουν και άλλες χώρες με καλύτερες προοπτικές και καλύτερες τιμές γενικότερα.

 

Το σχόλιο μου δεν ήταν επι προσωπικού αλλά έχω βαρεθεί πια να ακούω οτι για όλα φταίει η Ελλάδα.Η Ελλάδα είμαστε εμείς!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς δεν την θες...

 

 

Εκτός κι αν δεν είσαι έτοιμος οικονομικά. Αλλά σ' αυτό δεν φταίει η ελλαδάρα. (ή μάλλον φταίει' date=' αλλά για άλλους λόγους...)[/quote']

 

Πες τα !Αν τσιγκουνεύεσαι 50-100¤ για να αποκτήσεις αυτό που πραγματικά θες και το αποκτάς και άμεσα και όχι να περιμένεις τον ταχυδρόμο πότε θα σου χτυπήσει την πόρτα, είσαι άξιος της μοίρας σου και η Ελλάδα δεν έχει καμία σχέση να κάνει με αυτό.Αν σε κάποιους δεν αρέσει η Ελλάδα υπάρχουν και άλλες χώρες με καλύτερες προοπτικές και καλύτερες τιμές γενικότερα.

 

Το σχόλιο μου δεν ήταν επι προσωπικού αλλά έχω βαρεθεί πια να ακούω οτι για όλα φταίει η Ελλάδα.Η Ελλάδα είμαστε εμείς!

 

Ta 50-100euro μπορει για σενα να ειναι ψυχουλα, για αλλους μπορει να τα "πονανε". Λιγο προσοχη να υπαρχει με το θεμα των χρηματων. Τσιγκουνης λεει για 50-100 ευρω. Γιατι δεν του τα δινεις εσυ, που εισαι και χουβαρδας?

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε φίλε να του τα δώσω αν ετσι θα λύσει το πρόβλημα του και αρχίσει να συμπαθεί το τόπο που μεγάλωσε και ζει!

 

Υ.Γ Μπορεί να μην είμαι και ο πιο ανοικτοχέρης αλλά ξέρω να βάζω προτερεότητες στις αγορές μου και οταν κάτι το θέλω πραγματικά το αποκτώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου