Προς το περιεχόμενο

Ηχειο Zeck M12/2


Προτεινόμενες αναρτήσεις

zeck2.jpg

zeck-back1.jpg

Ξερει κανεις το εν λογω ηχειο;

Εχει ζευγαρι ο ξαδερφος μου ξεχασμενα στην αποθηκη του σε αψογη

κατασταση(καμια σχεση με τις φωτο) και μου τα χαριζει.Ρωταω γιατι

εχοντας ψιλοαποφασισει να παρω τον Engl Screamer 50 Combo , μηπως

τελικα να αρχιζω να το σκεφτομαι για την αντιστοιχη κεφαλη;Συνδυαζονται

λετε καλα με την κεφαλη και προσοχη!!!...Οταν λεω καλα , δεν θελω απλα

να συμβιβαστω με τον ηχο των Zeck.Θελω να εχω το ιδιο καλα αν οχι

καλυτερα αποτελεσματα με τον combo.Διαφορετικα αν και τζαμπα (και

οταν λεμε τζαμπα = 0 Ευρω) δεν μου κανουν.Θα με βολευε παντος γιατι

αν επαιρνα την κεφαλη θα μου περισευαν και για το Z5(Footswitch)

που 'χω βαλει στο ματι.Τι λετε;

Live fast , die ... hard!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά είναι hi-fi ηχεία, ο ήχος τους θα σε απογοητεύσει αν συνδέσεις πάνω τους ενισχυτή+κιθάρα. Ίσως καμιά εξομοίωση καμπίνας από πεταλιέρα να σώσει κάπως την κατάσταση.

Τα γούφερ είναι 12ιντσα;

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

yeap!

12".Παντος το "high range level control" που βλεπεις

στην φωτο αυξομειωνει τα πριμα ...νομιζω.Μηπως αν αυτο το 'χω στο 0 μονιμα θα εχω και καλυτερα αποτελεσματα;Αν εννοεις κατι τετοιο!

Live fast , die ... hard!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει να ειναι καλα για αλλες χρησεις παντως ΜΕ ΚΑΜΙΑ ΠΑΝΑΓΙΑ ως καμπινα. Παρε το κομπο που λες που εχει και καλο μεγαφωνο (v30 αν θυμαμαι καλα) και παρε και τα ηχεια αυτα αφου ειναι τσαμπα και πουλα τα στο Νοιζ και θα βρεις λεφτα και για το footswitch

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστο κατα καποιο τροπο το σκεπτικο σου Sozos ωστοσο μου κανει καπως.....να τα παρω και να τα πουλησω αφου και ο ιδιος μπορει να κανει κατι τετοιο.Θα ημουν λιγακι (εως πολυ) γαιδουρι You know what e mean!Απλα ο ανθρωπος απ'το να τα σκοτωσει (γιατι εδω που τα λεμε...ειναι παλια) , με ρωτησε αν τα θελω!

Live fast , die ... hard!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις καποιο δικιο. Παντως μην σκεφτεσαι καθολου τα ηχεια αυτα ως καμπινα, ετσι?! Αλλα εγω θα σου ελαγα να τα παρεις και που ξερεις, μπορει καπου να σου χρησημευσουν. ΡΕ ΤΟ ΤΣΑΜΠΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΟΟΟ!!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον θα τα καβατζωσει ο αδερφος μου.Οποτε αργοτερα οπως το ειπες μπορει και να μου χρησιμευσουν.Sozos μεταξυ του Engl screamer που μ'ενδιαφερει και του Carvin Legacy combo υπαρχει συγκριση;Ξερω οτι και οι δυο εχουν πολυ καλα καθαρα ενω ο δευτερος υστερει λιγο στη βρωμια του.Εχει παντος πολυ καλη τιμη.Φανταζομουν οτι σαν signature ενισχυτης θα ηταν πανακριβος και γι'αυτο ουτε καν τον εψαξα!Τσεκαρετε εδω:

 

http://www.musik-schmidt.de/osc-schmidt/catalog/carvin-vl212-steve-vai-legacy-212-100-combo-p-14547.html

 

Η τιμη ειναι τελικη με ΦΠΑ 19

Επισης και για τον Carvin MTS 3212 εχω ακουσει πανω κατω τα ιδια.Καλα καθαρα αλλα βρωμια ετσι κι ετσι.Τουλαχιστον γι' αυτα που θελω να παιξω.

Τι λετε με ενα πεταλακι τυπου RAT II φερνω τη βρωμια στα μετρα μου;

 

Για οσους δεν εχουν δει το παλιοτερο θεμα μου ....

Εχω μια JACKSON/CHARVEL No6 (φανταστειτε γιαπωνεζα soloist) με αλλαγμενους μαγνητες (H-S-S) Dimarzio... Evolution - Fast track 1 - Chopper(B-M-N) και οι ηχοι που θελω να πλησιασω ειναι

Van Halen , Nuno Bettencourt(ισως και λιγο πιο heavy) στα ρυθμικα και Vai , Lukather σε σολο.

Live fast , die ... hard!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου