Προς το περιεχόμενο

Αξίζει ο λαμπάτος ;;;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά ...έχω ένα X V-Amp το οποίο χρησιμοποιώ με την squier μου....Στην αποθήκη που παίζω, έχω μία κονσόλα, αρχαιολογία...στην οποία συνδέω το X V-amp και ο ήχος της κιθάρας βγαίνει από μία καμπίνα 2x10 χειροποίητη.....

 

Επειδή υπάρχει ένας ξεχασμένος λαμπάτος στο μαγαζί του πατέρα μου, της εποχής του 80...αναρωτιόμουν άν θα ήταν καλή κίνηση να τον συμμαζέψουμε ώστε να τον χρησιμοποιώ ως τελικό με το X V-amp και την καμπίνα......θα έχει διαφορά ο ήχος ;;; θα προσφέρει τίποτα ο λαμπάτος ή τζάμπα θα γίνει η φασαρία ;;; Θα αποκτήσει ο ήχος αυτήν τη γλυκάδα των λαμπάτων ή το X V-Amp με έχει καταδικάσει ;;

 

Να πώ επίσης ότι τον έχω ακούσει τον ενισχυτή με την κιθάρα, χωρίς το v-amp και μου φάνηκε αρκετά καλός, από όσο μπορώ να κρίνω....

Σύμφωνα με τον πατέρα μου είναι γύρω στα 60 watt ....

 

Λοιπόν τί λέτε ;;;

 

EDIT: Ο ενισχυτής ΔΕΝ είναι ενισχυτής κιθάρας, απλώς ένας λαμπάτος τελικός με προενίσχυση που χρησιμοποιόταν για πικ απ, μικρόφωνα κτλ... Στην προκειμένη περίπτωση , η προενίσχυση θα καταργηθεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου