Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρικά κιθάρας...κίνδυνος ηλεκτροπληξίας υπάρχει??


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

πριν καιρο ειχα ενα παρομοιο περιστατικο - κατα την διαρκεια της προβας, ενα μικρο ρευματακι το ετρωγα στα χειλη καθως πλησιαζα το μικροφωνο. αλλα οταν αλλαξα συνδεσμολογια,καλωδια κ πολυμπριζα επαψε το φαινομενο...

 

παντως σε συστηματα με μεγαλυτερη ισχυ σιγουρα αν δεν εχεις καλη γειωση την εχεις κατσει ασχημα..διοτι σε ολα τα μηχανηματα γυρω σου τα "ταξιδευουν" + και - . κ αν τα βολευουν θα περασουν κ απο εσενα ατυχε τραγουδοποιε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σορι παιδια που ερχομαι ξεκαρφωτος αλλα απο οτι διαβασα ο μονος λογος που στη σοφιτα μου παιρνω ενα λιγο ξεροψημενο χρωματακι οταν ακουμπαω τις χορδες ειναι η κακη γειωση της ετσι;

α ονειρεύεσαι σαν να είναι να ζήσεις αιώνια, κ να

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δεν νομίζω φίλε.. πρεπει να είναι απο την εξάσκηση (εντός πλάκας) :D

Εγώ πάντως κατέβηκα στο υπόγειο για practice.. Στον πιο πάνω όροφο δν έπαιζε καλή γείωση και ακουμπώντας τις χορδές μου σηκώνονταν λίγο οι τρίχες και καιγόμουν.... Και στούντιο που δν ξέρουν τι παίζει απο ρεύματα και ήμεθα ολίγον τι εκτεθιμένοι στην οργή του Δια για μενα δν ειναι studio...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 χρόνια αργότερα...

paizw live me thn banda mou kai panw sthn skinh einai kai to dj desk, sto soundcheck akoumpaw epanw tou, gyrnaw ston allo ki8arista kai tou lew, giati me esprwkses? me koitaei ekpliktos! den se esprwksa! antitheta eixe pesh h asfalia!!! sorry gia ta greeklish to pc m den exei ellinika! prwsoxh me tis giwseis!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου