Προς το περιεχόμενο

Mind Odyssey - Communication


haryy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Aυτό είναι ένα track από μια δουλειά που είχαμε κάνει με ένα καλό φίλο,και ήταν η πρώτη μας "σοβαρή" προσπάθεια τουλάχιστον από άποψη χρόνου αφού μας πήρε γύρω στα 2 χρόνια καθημερινής προσπάθειας για να ολοκληρωθεί.

 

Πέρα από αυτό με ενδιαφέρει να ακούσω τη γνώμη σας για να δώ τι σας αρέσει και τι όχι,και η τεχνική αλλά και η καλλιτεχνική άποψη.

 

Πληροφοριακά το κομμάτι όπως και όλο το cd είναι κατά 90% Midi από hardware synths (roland mc-505,nord lead,korg ms-20,korg 01,ensoniq ts-10) και κατά 10% audio (κιθάρα fender squier japan maple με 3 gold lace sensors,digitech rp-7) σε Fostex d-80.

Όλα αυτά σε μία Yamaha O3D και από εκεί σε dat.

Mastering στο Prosoniq Sonic Worx.

 

http://www.noiz.gr/modules/My_Uploads/user_folders/haryy/communication.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο φίλε μου, πολύ ωραίο και δυνατό.

Μου η αρμονία κ η ήχοι που χρησιμοποιήσατε.

 

Δεν μου αρεσαν κάποια γρήγορα phasing στα pads όπως αυτό που ακούγεται στην αρχή του fade out. Αισθητική: το βρίσκω λίγο παραπάνω ''φορτωμένο'' για την διάρκεια του αλλά πάλι δεν ξέρω τι βρίσκεται πριν και μετά στο συνολικό album οπότε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nice! Αν θες ντε και καλά κριτική, ίσως θα μπορούσε να "αναπνέει" λίγο παραπάνω σε κάποια σημεία,

αλλά απ'την άλλη, είναι και η διάρκεια μικρή, μπορεί να μην σου έβγαινε..

Ωραίο πάντως!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανενα αρνητικο σχολιο..το ακουω για 4η φορα...

λιγο..."ανωμαλα" παιξιματα,γι αυτο μαλλον μ αρεσε πολυ.

Οι επιρροες σας που περιπου κυμαινονται?

Πρεπει να ακουτε πολυ Aphex Twin & Future Sound... :) 8)

 

Εξαιρετικα ενδιαφερουσα δουλεια.Μπραβο :wink:

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραίο!!! Αν και αυτή τη στιγμή το ακούω από τα ηχεία του laptop και δεν μπορώ να κρίνω παραγωγή.

 

Κάνε μια σελίδα στο myspace και βάλε εκεί!!!! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ παιδιά.

Pastelius ,δυστηχώς εγώ προσωπικά δεν τους έχω ακούσει ποτέ αυτούς και με έβαλες στην πρίζα να ψάξω.Οι επιρροές που είναι ορατές για μένα σ'αυτό το cd είναι Kraftwerk,Jarre,Floyd,Ozric,Tangerin και πρωιμοι Porcupine tree.

 

flea ,θα κοιτάξω μήπως ανεβάσω 1-2 κομμάτια ακόμα αύριο αν αποφασίσουμε να κάνουμε σελίδα.

 

zestair ,το κομμάτι είναι στη μέση του cd και μαζί με ένα άλλο είναι τα πιο δυναμικά σε ρυθμό.

 

nickel ,όντως αυτό συνέβη,δεν μας έδωσε την ιδέα να το "κόψουμε" κάπου,και γιατί είναι μικρό αλλά και γιατί είναι ένα μικρό "ξέσπασμα" του cd περίπου στη μέση του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο ρε παιδιά, πολύ καλό!!!!!!!!! Όντως είναι λίγο φορτσάτο, αλλά θα πρέπει να το ακούσουμε μέσα στο γενικότερο context για να έχουμε γνώμη επ'αυτού. Πολύ ωραίος ήχος, και ωραίο EQing, πολύ ώριμο, χωρίς υπερβολές...!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου