Προς το περιεχόμενο

Αλλαγη στους μαγνητες...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καιρο ειχα να ασχοληθω με τα οργανα μου, καλοκαιρι λοιπον , θεωρητικα θα εχω πιο πολυ χρονο κ να το ερωτημα...

 

Εχω μια ibanez rg270 dx στην οποια κατηργησ ατους μαγνητες τις (2 διπλοι κ 1 μονος) κ εβαλα 2 emg 85. Αυτο το ανορθοδοξο σετ θελω να το μεταφερω στην sg harley benton που εχω κ αυτο γιατι πλεον οι μαγνητες τις μου φαινονται ψοφιοι...

Τι σετακι λοιπον να προτιμησω για την ibanez? σκεφτομαι για bridge εναν sheymour dunkan sh 13 ενω για neck τον sheymour sshpg1n. Και εδω μπαινετε εσεις με προτασει για τον μονο που μενει καθως και εναλλακτικες. Ο ηχος που ψιλο ψαχνω ειναι μπασατη παραμπρφωση με γλυκα leads κοντα στον zakk , lynch, van halen, αλλα δεν θελω να ακουγονται ψοφιοι...

 

Μεχρι στιγμης ειμαι υπερευχαριστημενος με τους emg...

Αλλα με τρωνε τα ευρα στην τσεπη....

f you don't want it you won't  do it

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω μια ibanez rg270 dx στην οποια κατηργησ ατους μαγνητες τις (2 διπλοι κ 1 μονος) κ εβαλα 2 emg 85. Αυτο το ανορθοδοξο σετ θελω να το μεταφερω στην sg harley benton που εχω κ αυτο γιατι πλεον οι μαγνητες τις μου φαινονται ψοφιοι...

 

τις μπαταρίες τις κοίταξες;

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και θα βάλεις τους emg σε αυτήν;

 

Δεν βάζεις καλύτερα τους σειμουρ σε αυτήν.

 

Αν και βασικά ξέρεις ότι οι μαγνήτες είναι ακριβότεροι από την κιθάρα έτσι;

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκεφτομαι επειδη η harley ειναι εκ γεννεσεως για 2 hum να κοτσαρω τους emg σε αυτην και στην ibnz να επιστρεψω στο συστημα 2-1-2 ... Δεν το παω καλα?

το ξερω οτι ειναι φθηνο μοντελο αλλα η μοιρα της harley ειναι για πειραματοζωο...Λογω οτι την ibnz την ποναω δεν θελω να βαλω κατσαβιδια κ το αγαρμπο χερακι μου...αντιθετως στην αλλη δεν πολυ μασαω...

f you don't want it you won't  do it

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί 2 EMG 85? Εγώ έχω 2 EMG 81 και πιστεύω ότι είναι λάθος. Κανονικά πρέπει στη γέφυρα να είναι ο 81 (αφου είναι περισότερο για σόλο) και ψηλά να είναι ο 85 (αού είναι για ρυθμό) αν διαβάζεις γι αυτο προορίνζονται. Ψήνεσε να ανταλλάξουμε τον 85 με τον 81 να γίνουμε ανθρώποι? Έτσι κ αλλιώς τα ίδια λεφτά κάνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε Lambrosgg εβαλα 2 85αρηδες γιατι αυτος ο γλυκος ηχος δε με ξενερωνει με τιποτα ... ειναι πολυ μοσχαρια μαγνητες κια τζιτζιγκιζουν....μονο μουγκανιζουν κ σταζουν μεεεελι!

f you don't want it you won't  do it

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου