Προς το περιεχόμενο

Αλτ!!! Τις ει???


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λυπαμαι που το λεω και συγνωμη αν κανεις απο εδω τυγχανει να ανηκει σε αυτη την επαγγελματικη ομαδα αλλα θεωρω τους επαγγελματικα ασχολουμενους με το στρατο ανθρωποειδη του χειριστου ειδους........ακομα και οι εμπειριες μου απο το υγειονομικο, στο οποιο υπηρετησα και στο οποιο υποτιθεται οτι το επιπεδο ειναι καλυτερο, ειναι οι χειροτερες δυνατες...........LOL τι να πει κανεις.................

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 57
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Στα προβάδικα του στρατού τι gear έχουν?Αν είναι να διαλέξω στρατόπεδο με το καλύτερο δυνατόν gear.........

 

ΚΕΥΠ Λαμία ασυζητητί, όχι για το gear βέβαια...

 

Είχα την τιμή να παίξω μαζί με σημερινό μεγάλο Έλληνα πιανίστα της Jazz, καθώς και με σημερινό μουσικό παραγωγό και καλλιτεχνικό διευθυντή μερικών από τα μεγαλύτερα σκυλάδικα της Εθνικής και όχι μόνο... :lol:

 

Και μια συμβουλή σε όσους έχουν σκοπό να λουφάρουν "μετά μουσικής".

Μάθετε όσο καλύτερα μπορείτε όλες τις εκδοχές του μαρς στο τύμπανο. Θα σας χρησιμέψει όταν οι άλλοι θα κάνουν βήμα... :lol:

Empty Rooms

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα προβάδικα του στρατού τι gear έχουν?Αν είναι να διαλέξω στρατόπεδο με το καλύτερο δυνατόν gear.........

 

Εγω ειχα την τυχη να αποσπαστω για ενα τετραμηνο στη μεραρχια στα Γιαννιτσα οπου εκτος απο Στρατονομια' date='Λοχο στρατηγειου(εκει εβοσκα :) )

ηταν και ο Λοχος Μουσικων!!!Και ειχαν και προβαδικο 8)

Μεχρι και ηχογραφηση ειχα κανει εκει με κατι σειρουλες :)

 

 

 

 

 

 

Γραφεας 1ου Επιτελικου 8) Και δεν ειχα το παραμικρο βυσμα(εκτος απο των κιθαρων μου που με συντροφευαν σε ολη τη θητεια :wink: )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρά τώρα επιτρέπεται να πάρεις καμιά κιθάρα στο στρατό??Ο δάσκαλός μου μου έλεγε πως είχε μια κλασσική και έπαιζε κάτι bach και sor!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαγκες αυτο που ανεφερε ο wasted sunsets δεν ξερετε ποσο με βοηθησε να περασω καλυτερα στο κεντρο.....μιλαμε για πολυ παρελαση!!!!(οι αλλοι οχι εγω...εγω "βαραγα")......ξερεις τι ειναι ακομα και οι αξιωματικοι να περνανε παρελαζοντας απο διπλα σου και να σου λενε....."Πιο αργα βρε παιδια!...Μας ξεθεωσατε!!"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Σοβαρά τώρα επιτρέπεται να πάρεις καμιά κιθάρα στο στρατό??Ο δάσκαλός μου μου έλεγε πως είχε μια κλασσική και έπαιζε κάτι bach και sor!

 

Το έχουμε συζητήσει...και μάλιστα πολύ πρόσφατα...αλλά δεν μπορώ να το βρώ. Κιθάρα θα μπορέσεις να πάρεις. Το μαλί δεν θα μπορείς να τινάζεις.

 

Ναι, o Sor ειδικά είναι η μεγάλη αγάπη των καραβαναίων :lol: :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω ειχα παει Κορινθο χριστουγεννα,και μπηκα στην παντα για την γιορτη.εμεις καναμε προβες για την πρωτοχρονια και τα χριστουγεννα και ολοι οι αλλοι,σαν κεντρο που ηταν εκει,τρεχανε στα φυλακια σαν τρελοι!!!!ασε,μεγαλη καβατζα η μουσικη στον στρατο.Ασε που υπαρχει και σωμα μουσικων στο στρατο,αμε!!!αν εχεις μεσο και μπεις εκει,ειναι το καλυτερο!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nem0 πάω γω ρε στρατό για πάρτη σου, θα έρθεις όμως όσο λείπω και κωλοβαράω να δουλέυεις στην θέση μου;

 

Χωρίς πλάκα, δεν ξέρετε τι χάνετε όσοι φοβάστε και θέλετε να πάρετε αναβολές κλπ. Στον στρατό είναι και γαμώ. Σας το λέει αυτό κάποιος που τον είχε στην μπούκα ο μοίραρχος του και τον έχωνε αλύπητα. Και γω βέβαια δεν του είχα κάνει λίγα.

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλυτερο παντως ηταν Πασχα στη μοναδα στη Χιο.

Την Κυριακη ηταν προγραμματισμενο να παιξουν καποιοι ντοπιοι και το Μεγαλο Σαββατο φωναζει ο διοικητης εμενα

και ενα αλλο παλικαρι (αυτος επαιζε σαξοφωνο-μεχρι και περιπολο με το σαξοφωνο ειχε βγει ο τρελαρας!!!) και μας λεει

-"Εσεις δεν ειστε μουσικοι?"

-"Μαλιστα κυριε διοικητα" απανταμε.

-"Οργανα εχετε,ετσι?"

-"Εεεε...μαλιστα κυριε διοικητα" ξανααπανταμε.

-"Ωραια,αυριο πρωι θα βαλετε τα πολιτικα σας και θα

παιξετε με το συγκροτημα"

Το θεμα ειναι οτι ενω απο τα ξημερωματα το στρατοπεδο ετρεχε πανικοβλητο να στησει τραπεζια,να σκαψει λακους για να ψησουν τα αρνια,να καθαρισουν,να προλαβουν -οσοι ηταν τυχεροι- να κανουν ενα μπανιο και να βαλουν τις στολες εξοδου,εγω και η σειρουλα μου σηκωθηκαμε σαν αρχοντες,φαγαμε το πρωινο μας με την ησυχια μας,πλυθηκαμε,βαλαμε τα καλα μας(ο,τι τελως παντων θα φοραγαμε και για να βγουμε εξοδουχοι)και κατα τις 11 το πρωι ειχαμε αρχισει να κατεβαζουμε κρασια!!!!Υποτιθεται οτι καναμε το opening act (τρομαρα μας!) αλλα μας κρατησαν τα παλικαρια που παιζαν τα νησιωτικα και στο κυριως προγραμμα....

Τι το 'θελαν???Απο ενα σημειο και μετα, το ratio παραγωμενης μουσικης-οινοποσιας ειχε παρει την κατηφορα και ηταν καπου στο 2 ακκορντα-μισο ποτηρι κρασι...Οταν πλεον και τα 2 αυτα ακκορντα ειχαν αρχισει να συνοδευουν μια φανταστικη μπαντα που μονο εγω ακουγα,τοτε μας ευχαριστησαν ευγενικα και ηρθε η ωρα να φαμε κι εμεις κανα κοψιδακι σαν ανθρωποι!

 

P.S. Eννοειται οτι συνεχισαμε εξω τα πιωματα :) Την αλλη μερα το μισο στρατοπεδο ηταν off,για τα μπαζα σας λεω :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου