Προς το περιεχόμενο

Millenium MX120


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαιρετώ τν παρέα... παρήγγειλα πρόσφατα drums από thomann http://www.thomann.de/gr/millenium_mx120_starter_drum_set.htm και θέλω να μου πείτε τν άποψη σας ως πιο έμπειροι για το εν λόγω σετ.  Στν Ελλάδα το βρήκα με 230¤ τουλάχιστον. Διευκρίνίζω ότι τώρα αρχίζω drums,γι' αυτό κ προτίμησα να πάρω κάτι φτηνό. Κάθε χριστούγεννα-πάσχα-καλοκαίρι (που πέφτει το πολύ χρήμα) σκέφτομαι να το αναβαθμίζω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για 160ευρώ εκτός από μεταχειρισμένο δεν θα βρείς κάτι φτηνότερο. Μήπως όμως αξίζει να δώσεις παραπάνω και να πάρεις κάτι καλύτερο? Για 340 ευρώ αξίζουν σίγουρα πολύ περισσότερο και έχει 2 τομ όχι ένα και δεν θα πληρώσεις μεταφορικά .Απλά θέλει πιατίνια

 

http://www.thomann.de/gr/sonor_fsh5055cwr_studio_set.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Αγόρασα προχθές και εγώ το εν λόγω σετάκι για χαβαλέ. Τιμή 155 + 30 μεταφορικά = 175 ευρά σύνολο.

Λοιπόν αν και κινέζικο,  η κάσα, το βαθύ και το τομάκι είναι πάρα πολύ καλά σαν ήχος και απόδοση.

Συκγρίνονται εύκολα με πολύ ακριβότερα τύμπανα. Απλά οι βάσεις και το hardware τους είναι φθηνές κατασκεύες.

Επίσης η συσκευασία μια χαρά.

Σημειωτέον , δεν έκλεισα τα τύμπανα με τις κάτω μεμβράνες. Είναι ανοιχτά.

Το crash-ride θέλει πέταμα αμέσως διότι χαλάει τη διάθεση. Και το hi-hat σχεδόν το ίδιο μαζί με τη βάση του αλλά όχι τόσο χάλια όσο το crash. 

Το ταμπούρο είναι 14άρι και για κάποιο λόγο έχει πολύ ηχώ μέσα. Με λίγη μονωτική ταινία στη σορτίνα και μια ακόμα μαζί με ένα πανάκι από πάνω κάπως συμμαζεύεται. Μόλις αλλάζω μεμβράνες θα επανέλθω με εντυπώσεις.

Τώρα με το καιρό δεν ξέρω τι φθορές θα έχει αλλά πιστεύω πως για μελέτη αρχάριου αξίζει τα λεφτά του με το παραπάνω τουλάχιστον στα τύμπανα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι που μου έκανε εντύπωση επίσης.

Οταν παίζει κανείς με καλά σετ επώνυμα ακούει και νιώθει οτι είναι ΟΚ το παίξιμό του. Λές τό'χω.

Οταν πιάσεις φθηνές κατακευές όπως τα εν λόγω τυμπανακια ακούς και νομίζεις οτι αρχίζεις ξανά από την αρχή.

Το παραμικρό λάθος ακούγεται και μάλιστα πολύ.

Αν κάποιος λοιπόν καταφέρει και βγάλει έναν αποδεκτό ήχο με μια φθηνή σειρά ίσως έχει κάνει ένα ακόμα βήμα παραπέρα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Αγόρασα προχθές και εγώ το εν λόγω σετάκι για χαβαλέ. Τιμή 155 + 30 μεταφορικά = 175 ευρά σύνολο.

Λοιπόν αν και κινέζικο,  η κάσα, το βαθύ και το τομάκι είναι πάρα πολύ καλά σαν ήχος και απόδοση.

Συκγρίνονται εύκολα με πολύ ακριβότερα τύμπανα. Απλά οι βάσεις και το hardware τους είναι φθηνές κατασκεύες.

Επίσης η συσκευασία μια χαρά.

Σημειωτέον , δεν έκλεισα τα τύμπανα με τις κάτω μεμβράνες. Είναι ανοιχτά.

Το crash-ride θέλει πέταμα αμέσως διότι χαλάει τη διάθεση. Και το hi-hat σχεδόν το ίδιο μαζί με τη βάση του αλλά όχι τόσο χάλια όσο το crash. 

Το ταμπούρο είναι 14άρι και για κάποιο λόγο έχει πολύ ηχώ μέσα. Με λίγη μονωτική ταινία στη σορτίνα και μια ακόμα μαζί με ένα πανάκι από πάνω κάπως συμμαζεύεται. Μόλις αλλάζω μεμβράνες θα επανέλθω με εντυπώσεις.

Τώρα με το καιρό δεν ξέρω τι φθορές θα έχει αλλά πιστεύω πως για μελέτη αρχάριου αξίζει τα λεφτά του με το παραπάνω τουλάχιστον στα τύμπανα.

 

 

Και μετά απο ένα χρόνο κακουχίας ποιες είναι οι εντυπώσεις σου?!θέλει να πάρει μια φίλη μου και λέω να τσιμπήσω και εγώ ένα αντίστοιχο σετάκι  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου