Προς το περιεχόμενο

Guitar Buyer mag


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είναι πιο κόμπακτ, πιο βολική πιστεύω (για όποιον χρησιμοποιεί πεταλιέρες - εμένα δεν με ενδιαφέρουν).

 

Αλλά άαααντε πάλι με το Χάρμονυ Σέντραλ... βρε δεν το εξαντλήσαμε σε άλλο ποστ; ΜΗΝ ΚΟΙΤΑΤΕ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ. Καμία αξιοπιστία. Σύμφωνοι να κοιτάμε γνώμες, και εγώ το έχω συμβουλευτεί άπειρες φορές και θέλω να ξέρω όσες πιο πολλές γνώμες γίνεται. Τις βαθμολογίες όμως ούτε που τις κοιτάω - δεν χρειάζεται να σχολιάσω τους μέσους όρους βέβαια...

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Είναι πιο κόμπακτ' date=' πιο βολική πιστεύω (για όποιον χρησιμοποιεί πεταλιέρες - εμένα δεν με ενδιαφέρουν).

 

Αλλά άαααντε πάλι με το Χάρμονυ Σέντραλ... βρε δεν το εξαντλήσαμε σε άλλο ποστ; ΜΗΝ ΚΟΙΤΑΤΕ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ. Καμία αξιοπιστία. Σύμφωνοι να κοιτάμε γνώμες, και εγώ το έχω συμβουλευτεί άπειρες φορές και θέλω να ξέρω όσες πιο πολλές γνώμες γίνεται. Τις βαθμολογίες όμως ούτε που τις κοιτάω - δεν χρειάζεται να σχολιάσω τους μέσους όρους βέβαια...[/quote']

 

εγω θα ελεγα να μην ΚΟΛΛΑΜΕ στις βαθμολογιες....και προφανως το ειπα εχοντας διαβασει και τα αποκατω σχολια που ταιριαζουν ομως απολυτα με τισ βαθμολογιες.

 

παντως απαντηση τελικα δυσκολα θα παρω στο ερωτημα μου... ποια ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ καλυτερα? προσωπικα δν πιστευω οτι se, le , και desktop ακουγονται ακριβως το ιδιο. :?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το review λέει ότι η SE και η LE ακούγονται ακριβώς το ίδιο. Τονίζει ακόμη ότι το φόρτε των simulations είναι οι ήχοι των VOX καθαρών και των VOX drives, όχι τυχαία μάλλον...

 

ΥΓ. Μάλλον δεν σε κατάλαβα. Ένα σχόλιο δεν θα ταιριάζει απόλυτα με τη βαθμολογία του;

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως θα συμφωνησω και γω οτι τα reviews του harmony central δεν ειναι εξ ορισμου αξιοπιστα.

πριν παρω την tonelab se, ειχα διαβασει τα χιλια μυρια.περαν απο ατομα που επαιζαν σε λαμπατο ενισχυτη και εβαζαν προσομοιωσεις καμπινας και ενισχυτες, διαβασα πχ οτι η tonelab δεν εχει καθαρα. :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και εγω συμφωνω για τα review στο harmony central και στην ουσια δεν τα παιρνω και πολυ στα σοβαρα, θα πω οτι μερικες φορες πεφτουν πολυ μεσα, πχ πριν να παρω τον laney μου κοιταξα ολες τις κριτικες και μπορω να πω οτι ολα τα θετικα και αρνητικα ειχαν αναφερθει στις κριτικες! Και μαλιστα με αρκετη ακριβεια!

Ένα στουντιάκι στην Οίτη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πλειοψηφια των HC reviews ειναι επιεικως ..για τον...π..... :oops:

Καθε βαρεμενο 13χρονο γραφει και τη βλακεια του ("πηρα Fender Twin Reverb και ειναι μαπα γιατι δεν μπορω να παιξω Slipknot με αυτον".... :lol: :lol: :lol: ),το ιδιο κανει και μια μεγαλη μεριδα "επαγγελματιων" που χωρις να ακουσουν τα μηχανηματα που "τεσταρουν" τα θαβουν ("ηθελα να παρω τον HRD αλλα ειδα οτι δεν ειναι point to point...what a useless piece of junk...")

 

Ειναι κατα την ταπεινη μου γνωμη το ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ μερος που πρεπει καποιος να κοιταξει για gear reviews.....

 

Γενικα ο ΚΑΘΕΝΑΣ μας μπορει να ειναι ο καλυτερος κριτης για το αν ενα μηχανημα ειναι καλο ή οχι.... :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Vs φοβερό το λινκ! Μπραβίσσιμο.

 

SF δίκιο έχεις, πάντως καμιά φορά στο HC καταλαβαίνεις από το στυλ που γράφει ο άλλος και από τις περιγραφές του αν αξίζει να τον λάβεις υπ'όψη. Το έχω κοιτάξει τόσες πολλές φορές που το μυρίζομαι πού το πάει κάποιος από την πρώτη παράγραφο...

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι βλακειες εχω διαβασει στο Harmony central ειναι δυσκολο να περιγραφουν!

Και το χειροτερο ειναι πως πολλες φορες απο τα λεγομενα του reviewer καταλαβαινεις,πως ενω ισχυριζεται οτι εχει την ταδε εμπειρια και ειναι ιδιοκτητης 32 οργανων και ενισχυτων,ουσιαστικα ειναι ο 13χρονος που μεχρι τωρα ειχε παιξει μονο την squire του αδερφου του.Οτιδηποτε του αρεσει περνει 10 και:sounds good through my .. combo,has got rich sustain and is really versatile with both strat and les paul sounds,neck pup can give sweet jazz tones :lol: :lol: :lol:

Τωρα αν καποιος εχει την υπομονη και διακριτικη ικανοτητα να ξεχωρισει το ενα εγκυpο review anamesa se 30 ισως κερδισει κατι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου