Προς το περιεχόμενο

Εjekt festival - Τα καλά, τα κακά και η καταντια...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 194
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ναι' date=' προφανως δεν εχω παει;) και προφανως εχεις δικιο;)

 

Aυτα που ηθελα να σχολιασω εγω(και σε καμια περιπτωση να δικαιολογισω καποιες καταστασεις), ειναι ΓΙΑΤΙ καποιος ο οποιος θεωρειται νομιμοταγης πολιτης κλπ να θεωρει τον εαυτο του ΕΞΥΠΝΟ ή οτι αυτος βλεπει την αληθεια και καποιον ο οποιος δεν εχει χρησιμοποιησει την κλασσικη οδο, στα ματια τους ειναι ΒΛΑΚΑΣ. Γιατι δηλαδη να μην ειναι αυτοι οι βλακες και ο αλλος ο εξυπνος.Ή ακομα καλυτερα, γιατι να μην σκεφτονται και οι 2 οτι η αληθεια ειναι καπου στην μεση?

 

Γιατι και σε ζουγκλα ζουμε, αλλα σιγουρα το eye for an eye δεν ειναι η καλυτερη αντιμετωπιση, αλλα χωρις την αντιδραση του κοσμου(και δεν εννοω φυσικα το καψιμο αυτοκινητων) και μονο με το "μαυρο" σε καθε εκλογες, δεν νομιζετε οτι θα ημασταν σε μια κατασταση πολυ χειροτερη απ οτι ειμαστε?

 

Και ξαναλεω, σεβασμος στις ιδεες του αλλου και οχι ειρωνειες και ας ειμαστε εκ διαμετρου αντιθετοι απο τον αλλον.[/quote']

 

Δε θα σου πω ότι έχεις δίκιο ή άδικο. Η "αλήθεια" που όλοι ευαγγελίζονται πολλές φορές είναι μαύρη, πολλές άσπρη και πολλές γκρι. Απλά με τον τρόπο που λειτουργεί ο άνθρωπος σαν ον και με τον τρόπο σκέψης που έχει η κοινωνία σαν σύνολο ανθρώπων εδώ και πολλά χρόνια (αιώνες) γίνεται αυτό που λες παραπάνω και σου προκαλεί τον προβληματισμό που εξέφρασες. Δηλαδή, αν υποθέσουμε ότι μια κοινωνία αποτελείται από 100 ανθρώπους και τους δείχνουμε ένα χαρτί και οι 98 λένε ότι το χαρτί είναι λευκό αλλά οι 2 λένε ότι το χαρτί είναι μαύρο, αυτοί οι δυο σε βάθος χρόνου θα θεωρηθούν τρελοί, βλάκες ή ότι άλλο θέλεις. Το χαρτί για την κοινωνία αυτή θα είναι λευκό. Στην πραγματικότητα όμως το χαρτί μπορεί όντως να είναι μαύρο ή ακόμα και γκρίζο. Τώρα βέβαια αν υποθέσουμε ότι το χαρτί είναι μαύρο τελικά και οι 98 το βλέπουν λευκό γιατί φοράνε "γυαλιά" και αρχίσουν σιγά σιγά να τα βγάζουν (δεν ξέρω τον τρόπο, πάντως ο ιδεατός είναι να προκύψει μέσα από την κουβέντα) και να το βλέπουν μαύρο, τότε μπορεί να μείνουν 5 που να θεωρούν ότι είναι λευκό και να αρχίσουν να θεωρούνται αυτοί οι τρελοί, βλάκες, λάθος κλπ. Νομίζω έτσι γίνονται οι μεγάλες αλλαγές στις κοινωνίες εδώ και αιώνες απλά αλλάζει ο τρόπος με τον οποίο θα πειστεί κάποιος να βάλει ή να βγάλει τα γυαλία του.

 

Ελπίζω να έγινα κατανοητός... :oops: :oops: :oops:

The World Was A Mess But His Hair Was Perfect...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι' date=' προφανως δεν εχω παει;) και προφανως εχεις δικιο;)

 

Aυτα που ηθελα να σχολιασω εγω(και σε καμια περιπτωση να δικαιολογισω καποιες καταστασεις), ειναι ΓΙΑΤΙ καποιος ο οποιος θεωρειται νομιμοταγης πολιτης κλπ να θεωρει τον εαυτο του ΕΞΥΠΝΟ ή οτι αυτος βλεπει την αληθεια και καποιον ο οποιος δεν εχει χρησιμοποιησει την κλασσικη οδο, στα ματια τους ειναι ΒΛΑΚΑΣ. Γιατι δηλαδη να μην ειναι αυτοι οι βλακες και ο αλλος ο εξυπνος.Ή ακομα καλυτερα, γιατι να μην σκεφτονται και οι 2 οτι η αληθεια ειναι καπου στην μεση?

 

Γιατι και σε ζουγκλα ζουμε, αλλα σιγουρα το eye for an eye δεν ειναι η καλυτερη αντιμετωπιση, αλλα χωρις την αντιδραση του κοσμου(και δεν εννοω φυσικα το καψιμο αυτοκινητων) και μονο με το "μαυρο" σε καθε εκλογες, δεν νομιζετε οτι θα ημασταν σε μια κατασταση πολυ χειροτερη απ οτι ειμαστε?

 

Και ξαναλεω, σεβασμος στις ιδεες του αλλου και οχι ειρωνειες και ας ειμαστε εκ διαμετρου αντιθετοι απο τον αλλον.[/quote']

 

Δε θα σου πω ότι έχεις δίκιο ή άδικο. Η "αλήθεια" που όλοι ευαγγελίζονται πολλές φορές είναι μαύρη

 

Εγώ στην προκειμένη περίπτωση βλέπω 2 black beauties:

 

7a7a1b04ec5942dfa857f10fb1a63dc0.jpgbikini-micro-string.jpg

 

Αν κάποιος βλέπει κάτι άλλο να μου το πει :lol: :lol: [/url]

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδες όμως πως κολλάει το άσπρο στρινγκ με το μαύρο κwλ@ρ@κ7???

 

Γι'αυτό πιστεύω ότι όσοι βλέπουν άσπρο μπορούν να συνυπάρξουν άνετα με όσους βλέπουν άσπρο! Ε, και όσοι βλέπουν γκρι απλά έχουν ασπρόμαυρη φωτο 8)

 

Που'σαι Κώστα να θαυμάσεις :lol:

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που με ''στεναχωρεί'' είναι' date=' οτι κάποιοι πιστεύουν οτι οι διάφορες ομάδες που ξυλοφορτώνονται καταφέρνουν κάτι.[/quote']

 

 

Μαζί σου σε αυτό :)

 

Και για να επαναληφθώ!

 

- ¶λλο τζαμπατζής, άλλο τραμπούκος

- Σε αναρχοσυναυλίες καλύτερα να μην πατούν ακροδεξιοί και τούμπαλιν

- Για την εν λόγω εταιρία που το διοργάνωσε δεν θα κρίνω εγώ. Ας μάθει πρώτα να οργανώνει σωστά 1 φεστιβάλ, αλλιώς ας κάτσει να πλέξει καλτσόν. Τραβάτε μια βόλτα ως το Myspace της και πάρτε μια πρώτη γεύση και από τωρινά παράπονα, αλλά και από διάφορους "μυστήριους" που επαναφέρουν και άλλες πετυχεσμένες διοργανώσεις της. Αλήθεια με ποιο σκεπτικό αποφάσισε να βάλει τους εν λόγο σεκιουριτάδες (που πλέον πολλοί λένε τι είναι); Επειδή δέρνουν κάθε μέρα και είναι και φουσκωτοί και θα επιβάλλουν την τάξη; Δεν ξέρω ρωτάω!

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.myspace.com/detoxpromotionsejektfest

 

βγήκε μια πρώτη επίσημη ανακοίνωση, όχι ότι έχει και πολύ σημασία πλέον, δεν λέει και τίποτα σοβαρό.

 

Απο δω και πέρα Έφη Θώδη και ξερό ψωμί :lol:

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπίζω να έγινα κατανοητός... :oops: :oops: :oops:

 

+6,023.10^23 :wink:

 

@jasemeister:O Optimus Prime νομίζω βγήκε και δρα απο την κεντρική Αμερική

 

ΥΓ.Μποϋκοτάζ τώρα!Κάτω η coca-cola,ζήτω η coca-cola light

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.myspace.com/detoxpromotionsejektfest

 

βγήκε μια πρώτη επίσημη ανακοίνωση' date=' όχι ότι έχει και πολύ σημασία πλέον, δεν λέει και τίποτα σοβαρό.

 

Απο δω και πέρα Έφη Θώδη και ξερό ψωμί :lol:[/quote']

 

Και το θάψιμο συνεχίζεται! :lol: :lol: :lol: Ούτ σωστή ανακοίνωση δεν έβγαλαν! :lol:

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου