Προς το περιεχόμενο

Τι Πένες χρησιμοποιείτε;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

μια αυτοσχεδια απο τηλεκαρτα :P :P ;D ;D ;D

τωρα που το λες...σε ενα live..ειχα χασει την μια και μοναδικη πενα που ειχα πανω μου...και επαιξα με την SIM του τηλεφωνου μου...¨τρελα γουστα  :P :P

αλλα γενικα παιζω με πενες Ibanez Paul gilbert

Rock..Dust..Light..Star

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 241
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

τωρα που το λες...σε ενα live..ειχα χασει την μια και μοναδικη πενα που ειχα πανω μου...και επαιξα με την SIM του τηλεφωνου μου...¨τρελα γουστα  :P :P

αλλα γενικα παιζω με πενες Ibanez Paul gilbert

 

Τι εταιρία; Έχω ακούσει τα καλύτερα για τις Wind...!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εταιρία; Έχω ακούσει τα καλύτερα για τις Wind...!

H Mclaren πάντως παίζει με Vodafone!!  :P

 

Εγώ ακόμα χρησιμοποιώ Dunlop Ultex 1.0m.Ξεχνάω να αγοράσω πένες!!!

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Ηθελα να γραψω για την 205 που επιτέλους την δοκίμασα σήμερα.Ανωτερη απο jazz 3 στο άνετο.Δεν ξερω τι υλικό ειναι αλλα εχει πάχος κ mellow μουντίλα.

 

Jazz 3 εχω παιξει κόκκινη,μαύρη, κ μπέζ διαφανη με υλικό που δεν γλιστράει.Διαφορά στον ήχο δεν άκουσα αλλα ειναι απ τις καλύτερες κ αυτές.Πάντα για μικρές  γιατι οι μεγάλες ειναι κουμούτσες.

 

Σε γενικές γραμμές βλέπω οτι μου πάει μικρή με μύτη κ extra heavy με τουλάχιστον 1 χιλιοστό πάχος.

 

Διαφανές dunlop stubby 1.0 δοκίμασα και μαρεσε για καθαροσκασιματιές.Τρελή γυαλάδα αυτο το πλαστικό.

 

H heavy μαρεσε επίσης κ εχει σχετικά βολικό σχήμα και προσαρμόζεσαι σε σχέση με jazz k 205.

http://img3.musiciansfriend.com/dbase/pics/products/5/2/0/367520.jpg

 

Αντε να δουμε ποτε θα βρούμε το τέρμα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Παλιότερα τις Dunlop Jazz ΙΙΙ αλλά τελευταία τις Dunlop Tortex 0.73 πάχος... Τις θεωρώ καλύτερες από τις Jazz III και πολύ πιο all around πένες...

Όχι άλλα μινόρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα ibanez και dunlop αλλα πιο πολυ ibanez classic 1.0 και ibanez gilbert με βολεύει το μικρό κοψιμο. απο dunlop tortex 0.88 - 1.00, oχι ομως τις dunlop jazz, παραείναι μικρές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου