Προς το περιεχόμενο

Vintage V100


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα.Θα ηθελα μια βοηθεια οσο αναφορα αυτη την κιθαρα:

 

http://www.thomann.de/gr/vintage_v100tsb.htm

 

http://www.rikkismusic.com/epages/BT3146.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/BT3146/Products/vintage-v100-guitar/SubProducts/vintage-v100tsb-guitar&ChangeAction=SelectSubProduct

 

Αν ξερετε καποιες πληροφοριες για finish, χωρα κατασκευης (Αγγλια?), γενικα ποιοτητα και value for money.

Μη φαμε καμια φολα.

 

Ψαχνω για low budget Les Paul , για blues-hard rock ηχο.Εναλλακτικα σκεφτομουν για καμια Β&ch.

 

Αν αγοραστει απο Αγγλια δεν πληρωνω τελωνειο ετσι?

Ευχαριστω!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήμουν κι εγώ πριν κάποιο καιρό στο ψάξιμο για budget LP και είχα δεί και τις Vintage. Είναι πολύ καλές κιθάρες για τα λεφτά τους και πολύ αξιοπρεπείς σε όλα τους. Προσωπικά επέλεξα μια Michael Kelly, και θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις κι αυτές, όπως επίσης και τις VIG/VGS που είναι επίσης πολύ καλές κιθάρες. Απ'όσο γνωρίζω είναι αρκετά ανώτερες από τις Bach.

 

Για Αγγλία όχι, δεν θα πληρώσεις τελωνείο.

 

Καλώς ήρθες, παρεμπιπτόντως. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ'ευχαριστω πολυ!

 

Αν καποιο αλλο μελος εχει στη κατοχη του η τουλαχιστον εχει παιξει με μια τετοια κιθαρα, ας πει δυο λογια.

Παντως γενικα ακουγονται καλες κριτικες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω θελω κατι φθηνο..σε LP  αλλα ουτε να ναι εντελως κουπι...αλλα ουτε και epiphone

...την εχω βαλει εδω και καιρο στο ματι...την εχω ακουσει-δει στο you tube..αλλα αλλο η εδω αποψη.......

IF THE SHIT FITS    ,  WEAR IT

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω ψαχνω καιρο για μια lp replica, βεβαια για να πω την αληθεια ο λογος που δεν εχω παρει μια αποφαση ακομα ειναι οικονομικος...  :(

 

ενδιαφερον το βιντεακι που εχει ο ricky, ομολογω οτι δεν ειχα δει κατι τοσο καθαρο, ακομα και οι φωτο που εχω βρει δεν μου γεμιζουν το ματι.

Τωρα ετσι οπως την ακουσα τωρα δεν με πολυ ικανοποιει, ο τυπος παιζει με πολλα γκαζια και καθολου καθαρο, πολυ βρωμια ρε παιδι μου!

 

Εχθες πηγα και απο το bon studio που υποτηθεται ειναι ο αντιπροσωπος αλλα μου ειπε οτι δεν τις φερνει γιατι ειναι πολυ χειροτερες απο τις epiphone και μου προτεινε την standard.

 

Επισης εμενα μου εχει κατσει αυτη: http://www.tuscanyguitars.com/tuscany_rush.html

για την οποια εχω ξαναανοιξει θεμα εδω και βεβαιως ανεβαινει πολυ στην τιμη... φαινεται ομως αρκετα προσεγμενο οργανο

 

 

το προβλημα με αυτες ειναι οτι δεν μπορουμε να τις βρουμε πουθενα για δοκιμη! :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχθες πηγα και απο το bon studio που υποτηθεται ειναι ο αντιπροσωπος αλλα μου ειπε οτι δεν τις φερνει γιατι ειναι πολυ χειροτερες απο τις epiphone και μου προτεινε την standard.

 

Από τη στιγμή που ο αντιπρόσωπος δεν έχει και τις δύο (Vintage / Epiphone) για να κάνει κάποιος τη σύγκριση, θα μπορούσαμε να υποθέσουμε ότι: α) λέει την αλήθεια και απλά δεν θέλει να στοκάρει σκάρτο προϊόν στο μαγαζί του, β) λέει μπούρδες και ο λόγος είναι πως αν οι Vintage είναι εξίσου καλές με τις Epiphone ή καλύτερες εκείνος προτιμά να τα πηγαίνει καλά και να πουλάει προϊόντα της "μαμάς" Gibson παρά κάποιας άλλης "δεύτερης" εταιρίας.

Στις φωτογραφίες και στα βίντεο πάντως και οι δύο σκίζουν από φινίρισμα και "μούρη". Βγάζεις γκόμενα δηλαδή (που λέει ο λόγος). :P

Τώρα πέρα από την πλάκα, θα είχε ενδιαφέρον να μάθουμε από κάποιον στο forum πως παίζουν αυτές οι Vintage και περισσότερο εγώ θα ήθελα να ακούσω (ιδανικά να παίξω) την Gold Top με τους P90 αλλά και την Lemon Drop.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oντως ωραιο εργαλειο η Tuscany.Και απο οσο την ακουσα στο βιντεο, και απο εμφανιση...

 

Αλλα αν διεθετα τοσα χρηματα , θα εβαζα λιιιιιγα ακομη για να παρω μια mij TOKAI lc 85.

Τωρα το οτι και τις Tokai δεν τις φερνει καποιος για τις δοκιμασεις...αλλο και τουτο!!Κριμα γιατι εχουν τοσο μα τοσο καλη φημη...

 

Ομως για να μην ξεφευγουμε,πισω στις Vintage.

Οτι και να λεμε με ,274 ευρα παιρνεις αυτην(απο αλλο site ομως!!):

 

http://www.thomann.de/gr/vintage_icon_v100mrtsb.htm

 

Μιλαμε για set neck, μαονι σωμα,ωραιο finish και χαλια να ειναι οι μαγνητες και τα κλειδια,παλι αξιζει τον κοπο.

Το μονο που μενει ειναι να μας πει καποιος αν εχει παιξει και πως του φανηκε.

 

Αν και απ'οτι βλεπω θα την τσιμπισω την ατιμη.... 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

A επειδη ειδα σ'αρεσε η goldtop τσεκαρε:

 

Έχω δει όλα τα βίντεο για τις Vintage αλλά δεν μπορώ να καταλάβω και πολλά πράγματα με τόσο χάλια ήχο που έχουν. Θενκς πάντως (αν πόσταρες το βιντεο για μένα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου