Προς το περιεχόμενο

Vintage V100


Προτεινόμενες αναρτήσεις

εδω ειναι το relic στην"πλατη" που εγινε ετσι με δικη μου παρεμβαση ,γιατι ηταν πολυ ψευτικο εργοστασιακα,φαινοταν το γυμνο ξυλο και απο πανω το βερνικη(?).χαζευοντας φωτο απο τις κιθαρες του slash μου ηρθε να της βαλω χερι.

βεβαια δεν ξερω αν "πειθει" η δικη μου παρεμβαση ,αλλα για μενα ειναι οτι καλυτερο μπορουσα να κανω για να ξεγελασω τον εαυτο μου(τουλαχιστων) ;)

icon016.thumb.jpg.141c8b96865a29a7dcb887e2de904202.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ωραία κιθάρα η icon!

Μόλις άλλαξα χορδές και σέταρα τη lemon drop μου! Παίζει βούτυρο, δεν "κολλάει" το χέρι, οι wilkinson ακούγονται με γεμάτες και sweet μεσαίες, τι άλλο θέλει κανείς?...

 

Ιδού και μια φωτό της:

1200537297_0474.thumb.jpg.c9998e2251c12d4901e1922bf3d08488.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ωραία κιθάρα η icon!

Μόλις άλλαξα χορδές και σέταρα τη lemon drop μου! Παίζει βούτυρο, δεν "κολλάει" το χέρι, οι wilkinson ακούγονται με γεμάτες και sweet μεσαίες, τι άλλο θέλει κανείς?...

ετσι οπως τα λες,και που να ακουσης αν της βαλεις καλυτερα ηλε. :)οσο παιζεις τοσο πιο πολυ θα γουσταρεις.καλοπαιχτη λοιπον!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τόσα πολλά και μόνο καλά σχόλια για ένα όργανο τέτοιας χρηματικής αξίας δεν έχω ξανακούσει. Πόσο μάλιστα που πολλοί λένε ότι στέκεται άνετα δίπλα σε πολλαπλάσιας αξίας όργανα. Πιστεύω ότι αν είχε τουλάχιστον μία έκδοση χωρίς το αμφιλεγόμενο relicing θα έκανε πάταγο. Όπως ειπώθηκε και πριν, κάποιοι θέλουμε το καινούριο να γυαλίζει.

Ας είναι και έτσι όμως αφού δεν μπορεί αλλιώς.

 

Από μέρα σε μέρα έρχεται και η δική μου lemon drop. Nαι, πρώτοι εσείς οι 2 (sottos και droneblack) με πείσατε.  ;)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από μέρα σε μέρα έρχεται και η δική μου lemon drop. Nαι, πρώτοι εσείς οι 2 (sottos και droneblack) με πείσατε. 
μολις την παρεις και παιξεις πες μας εντυπωσεις.και μιλαμε μετα για πιθανο upgrade.αν και ο dr fret που την πηγα μου ειπε πως οσες επιασε ,οι

ιδιοκτητες τους ειναι ευχαριστημενοι απο τους αρκετα καλους wilkinson μαγνητες.εγω ηθελα γκαζια και πηγα σε seymour, που εχω ενα προσωπικο κολλημα και λατρεια :-* με την εταιρια και τους μαγνητες της.καλοπαιχτη λοιπον!!!22012012024.jpg01042012101.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τόσα πολλά και μόνο καλά σχόλια για ένα όργανο τέτοιας χρηματικής αξίας δεν έχω ξανακούσει. Πόσο μάλιστα που πολλοί λένε ότι στέκεται άνετα δίπλα σε πολλαπλάσιας αξίας όργανα. Πιστεύω ότι αν είχε τουλάχιστον μία έκδοση χωρίς το αμφιλεγόμενο relicing θα έκανε πάταγο. Όπως ειπώθηκε και πριν, κάποιοι θέλουμε το καινούριο να γυαλίζει.

Ας είναι και έτσι όμως αφού δεν μπορεί αλλιώς.

 

Από μέρα σε μέρα έρχεται και η δική μου lemon drop. Nαι, πρώτοι εσείς οι 2 (sottos και droneblack) με πείσατε.  ;)

 

 

Με το καλό να σου έρθει!

Υπόψιν: όπως κάθε νέα κιθάρα, θέλει σετάπ μόλις βγει απ την κούτα για να έρθει στα μέτρα σου και να παίζει όπως εσύ θέλεις. Απ το εργοστάσιο κάνουν ένα generic setup μόνο και είναι θέμα τύχης να το πετύχουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το καλό να σου έρθει!

Υπόψιν: όπως κάθε νέα κιθάρα, θέλει σετάπ μόλις βγει απ την κούτα για να έρθει στα μέτρα σου και να παίζει όπως εσύ θέλεις. Απ το εργοστάσιο κάνουν ένα generic setup μόνο και είναι θέμα τύχης να το πετύχουν.

Ευχαριστώ.

Το έχω υπ' όψιν το setup. Θα τη στρώσω πρώτα κ σε 1 μήνα θα το κάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω εχω μια ακουστικη vintage και ειναι πολυ πενα το οργανο. Στα λεφτα του δεν συγκρινεται. Grover κλειδια, bindings, solid καπακι κτλ. Φανταζομαι οτι και στις ηλεκτρικες ισχυει το ιδιο. Προχωρα και μη μασας οταν απορουν με το ονομα....  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου