Προς το περιεχόμενο

Τι Πένες χρησιμοποιείτε;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγω χρησιμοποιω αυτες και ειναι ΓΑΜΑΤΕΣ !

http://accessories.musiciansfriend.com/product/Planet-Waves-Joe-Satriani-Signature-Guitar-Picks-10Pack-?sku=110972

 

Γενικα να θυμασαι

οι μαλακες ειναι για συγχορδιες

οι σκληρες για σολο

και οι μετριες για μεσες καταστασεις

 

 

Δεν συμφωνώ με αυτό τον απόλυτο διαχωρισμό. Νομίζω είναι ότι βολεύει τον καθένα. Εμένα με βολεύει να παίζω σόλο με μαλακές

....another day.....another corpse....another reason...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 241
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Σκληρες και οχι μεγαλες να ειναι,και ο'τι να'ναι....Μια αψογη classic pickboy που εχω και μια μεγαλυτερη αλλα γαματη με καμπυλωτη μυτη fender!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες αργότερα...
  • 3 χρόνια αργότερα...

Θα με κράξετε, αλλά αφού επί ΧΡΟΝΙΑ χρησιμοποιούσα διάφορες Fender Classic Celluloid heavy [και medium], που έτριβα την άκρη με λίμα για να γίνουν πιο μυτερές, ανακάλυψα τυχαία πριν δύο μήνες ότι, στην πραγματικότητα, υπάρχουν κι άλλοι που τους βολεύει η πιο μυτερή άκρη κ το έχουν σκεφτεί... 8)

Δοκίμασα διάφορες σε μικρό διάστημα, κατέληξα στις Dunlop James Hetfield Black Fang 0.73mm Ultex. Υπερβολικά ακριβές ίσως, αλλά γι'αυτό υπάρχει το ebay ;)

Ibanez RG470 Neck:DP213 PafJoe Middle:DP174 RedVelvet Bridge:DP216 MoJoe

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

John Petrucci Jazz III: Πολύ ωραία αίσθηση, δεν γλυστράνε καθόλου και δεν φθείρονται με τίποτα! Για μένα απλά οι καλύτερες πένες απο άποψη τιμής και ποιότητας!

The player makes the guitar, not the opposite.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα με κράξετε, αλλά αφού επί ΧΡΟΝΙΑ χρησιμοποιούσα διάφορες Fender Classic Celluloid heavy [και medium], που έτριβα την άκρη με λίμα για να γίνουν πιο μυτερές, ανακάλυψα τυχαία πριν δύο μήνες ότι, στην πραγματικότητα, υπάρχουν κι άλλοι που τους βολεύει η πιο μυτερή άκρη κ το έχουν σκεφτεί... 8)

Δοκίμασα διάφορες σε μικρό διάστημα, κατέληξα στις Dunlop James Hetfield Black Fang 0.73mm Ultex. Υπερβολικά ακριβές ίσως, αλλά γι'αυτό υπάρχει το ebay ;)

 

και ελεγα οτι ημουν ο μοναδικος που το εκανε αυτο!!  ;D

 

γενικα θεωρω οτι απο τις βολικοτερες πενες ειναι αυτες που ειναι φτιαγμενες απο celluloid, αλλα δεν εχω βρει να βγαινουν σε μυτερες γμτ...

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

John Petrucci Jazz III: Πολύ ωραία αίσθηση, δεν γλυστράνε καθόλου και δεν φθείρονται με τίποτα! Για μένα απλά οι καλύτερες πένες απο άποψη τιμής και ποιότητας!

 

+1000 !!

 

Από τότε που δοκίμασα αυτές δεν τις αλλάζω με τίποτα! Εξαιρετικό grip, δεν παθαίνουν τίποτα με το παίξιμο και είναι και σε νορμάλ τιμή. Ουσιαστικά είναι η Jazz III απλά λίγο καλύτερη (τουλάχιστον στα δικά μου χέρια που με βολεύει το λίγο μεγαλύτερο σχήμα).

Αυτό που μου έχει κάνει εντύπωση είναι το πόσο μεγάλη διαφορά έχουν από τις Jazz III XL, που θεωρητικά είναι παραπλήσιες..στην πραγματικότητα η νύχτα με τη μέρα.

ΔΕΝ ΦΩΝΑΖΩ, ΣΦΗΝΩΣΕ ΕΝΑ ΣΟΥΣΑΜΙ ΤΟ ΚΑΠΣ ΛΟΚ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου