Προς το περιεχόμενο

Η γνώμη μας για την Αμερική


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

O προϋπολογισμός μπορεί να έχει ανακοινωθεί αλλά η είδηση είναι σωστή... το λινκ του BBC News δεν το βρήκα αλλά ιδού δυο ελληνικά:

http://stocks.pathfinder.gr/news/283566.html

και η απάντηση: http://stocks.pathfinder.gr/news/283989.html

Εντυπωσιακό, αλλά δεν αναφέρεται στον περιορισμό της σχετικής έρευνας αλλά στην πραγματοποίηση επενδύσεων.

 

Πάντως .... παρόλα αυτά ..... τώρα που το διαβάζω .... αυτοί οι ¶ραβες ρε παιδί μου .... την τραβάει τη μπόμπα ο οργανισμός τους... :lol: :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 137
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

...

Του σημερινού πολιτισμού της συσσώρευσης του παγκόσμιου πλούτου στο 10% του παγκόσμιου πληθυσμού (είμαι γενναιόδωρος το ξέρω).

Γιατί τα επιτεύγματα των ΜΙΤάδων και όλων των επιστημοφιλόσοφων του κόσμου' date=' δεν έχουν καταφέρει να εμποδίσουν χιλιάδες θανάτους τη μέρα [b']απο πείνα[/b]. Αντίθετα πολλές τρανές οικονομικές μελέτες οδήγησαν στην εκμετάλλευση ανθρώπων, κάθε ηλικίας και φυλής και φύλου.

...

 

Έχεις δίκιο, αλλά αυτός είναι ο πολιτισμός μας και αυτά που αναφέρεις είναι αυτά που πρέπει να διορθωθούν.

 

Για τα υπόλοιπα συμφωνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Σε σχέση με την "Αμερικάνικη υποκουλτούρα":

Από τις αρχές του περασμένου (20ου) αιώνα' date=' η Αμερική αποτελεί έναν από τους βασικούς πόλους του σύγχρονου πολιτισμού.

Αν περπατήσεις μια φορά στους διαδρόμους του ΜΙΤ και αναλογιστείς ΠΟΙΩΝ ανθρώπων τα παπούτσια έχουν λιώσει τα μαρμάρινα σκαλιά, (τα τελευταία 100 χρόνια), θα καταλάβεις τι εννοώ.

Και στην τέχνη το ίδιο ισχύει.[/quote']

 

Του σημερινού πολιτισμού της συσσώρευσης του παγκόσμιου πλούτου στο 10% του παγκόσμιου πληθυσμού (είμαι γενναιόδωρος το ξέρω).

Γιατί τα επιτεύγματα των ΜΙΤάδων και όλων των επιστημοφιλόσοφων του κόσμου, δεν έχουν καταφέρει να εμποδίσουν χιλιάδες θανάτους τη μέρα απο πείνα. Αντίθετα πολλές τρανές οικονομικές μελέτες οδήγησαν στην εκμετάλλευση ανθρώπων, κάθε ηλικίας και φυλής και φύλου.

 

Επίσης ο Γουέλς, ο Καποτε και ο Γουντυ Αλλεν δεν αντιπροσωπεύουν σε καμμία περίπτωση την τηλεόραση της Αμερικής.

Το ότι εμένα μ'αρέσει ο Γούντυ δε γλυτώνει τα παιδιά στις θποανάπτυκτες χώρες από 12ωρη εργασία χωρίς μισθό σχεδόν.

 

Και επαναλαμβάνω για να προλάβω.

Ναι, φταίει το μυαλό μας και όχι η Αμερική γι'αυτό, αλλά πίσω από κάθε έγκλημα υπάρχει και ο ηθικός αυτουργός.

 

Δεν καταλαβαίνω δηλαδή βλέπεις τις ΗΠΑ σαν ηθικό αυτουργό του παγκόσμιου πολιτιστικού εκφυλισμού, της δυστυχίας και της εκμετάλλευσης;

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Εννοείς τέτοιες μπόμπες:

...

 

Εννοώ ότι πρέπει να βομβαρδιστούν με σουβλάκια, μπύρες, CD με μουσική, DVD με κλασικές ταινίες, και λίγες τσόντες. Μέχρι να κρεμάσουν τους μουλάδες και τους παράφρονες δικτάτορες. Μετά ας κάνουν ότι θέλουν.

 

Και ο Τζ. Ντάμπγια Bush (που λες κι εσύ :lol: ) αυτό προσπάθησε να κάνει ( :lol: :lol: ) αλλά είχε λήξει το συμβόλαιο με τα McDonalds και 1-2 εταιρείες διανομής, και σαν λύση ανάγκης (ο καλός αυτός άνθρωπος) βρήκε το συμβόλαιο με την McDonnel - Douglas και τη Raytheon.

Τόσο απλά....και κάθεστε και τον βρίζετε... :lol: :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείς τέτοιες μπόμπες:

...

 

Εννοώ ότι πρέπει να βομβαρδιστούν με...λίγες τσόντες.

 

Με ΠΟΛΛΕΣ μάλλον γιατί έχουν πήξει στην κελεμπία και στις μπούργκες και τα παιδιά έχουν χαρμανιάσει τρελά :D

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ο Τζ. Ντάμπγια Bush (που λες κι εσύ :lol: ) αυτό προσπάθησε να κάνει ( :lol: :lol: ) αλλά είχε λήξει το συμβόλαιο με τα McDonalds και 1-2 εταιρείες διανομής' date=' και σαν λύση ανάγκης (ο καλός αυτός άνθρωπος) βρήκε το συμβόλαιο με την McDonnel - Douglas και τη Raytheon.

Τόσο απλά....και κάθεστε και τον βρίζετε... :lol: :lol: :lol: :lol:[/quote']

 

Κοίτα άμα έχει Eurodeals με την McDonnel όπως με τα Mickey D's π.χ. συγκεκριμένα προϊόντα σε τιμή προσφοράς $1.000.000 τότε θα κάνει μπάζα 8)

 

Ιδού το όργανο του διαβόλου:

 

big%20mac.jpg :D

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Σε σχέση με την "Αμερικάνικη υποκουλτούρα":

Από τις αρχές του περασμένου (20ου) αιώνα' date=' η Αμερική αποτελεί έναν από τους βασικούς πόλους του σύγχρονου πολιτισμού.

Αν περπατήσεις μια φορά στους διαδρόμους του ΜΙΤ και αναλογιστείς ΠΟΙΩΝ ανθρώπων τα παπούτσια έχουν λιώσει τα μαρμάρινα σκαλιά, (τα τελευταία 100 χρόνια), θα καταλάβεις τι εννοώ.

Και στην τέχνη το ίδιο ισχύει.[/quote']

 

Του σημερινού πολιτισμού της συσσώρευσης του παγκόσμιου πλούτου στο 10% του παγκόσμιου πληθυσμού (είμαι γενναιόδωρος το ξέρω).

Γιατί τα επιτεύγματα των ΜΙΤάδων και όλων των επιστημοφιλόσοφων του κόσμου, δεν έχουν καταφέρει να εμποδίσουν χιλιάδες θανάτους τη μέρα απο πείνα. Αντίθετα πολλές τρανές οικονομικές μελέτες οδήγησαν στην εκμετάλλευση ανθρώπων, κάθε ηλικίας και φυλής και φύλου.

 

Επίσης ο Γουέλς, ο Καποτε και ο Γουντυ Αλλεν δεν αντιπροσωπεύουν σε καμμία περίπτωση την τηλεόραση της Αμερικής.

Το ότι εμένα μ'αρέσει ο Γούντυ δε γλυτώνει τα παιδιά στις θποανάπτυκτες χώρες από 12ωρη εργασία χωρίς μισθό σχεδόν.

 

Και επαναλαμβάνω για να προλάβω.

Ναι, φταίει το μυαλό μας και όχι η Αμερική γι'αυτό, αλλά πίσω από κάθε έγκλημα υπάρχει και ο ηθικός αυτουργός.

 

Δεν καταλαβαίνω δηλαδή βλέπεις τις ΗΠΑ σαν ηθικό αυτουργό του παγκόσμιου πολιτιστικού εκφυλισμού, της δυστυχίας και της εκμετάλλευσης;

 

Όχι,λάθος διατύπωση, το διορθώνω..Είναι ο αποδιοπομπαίος τράγος της επικαιρότητας..Όμως συμφωνώ με το να είναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O προϋπολογισμός μπορεί να έχει ανακοινωθεί αλλά η είδηση είναι σωστή... το λινκ του BBC News δεν το βρήκα αλλά ιδού δυο ελληνικά:

http://stocks.pathfinder.gr/news/283566.html

και η απάντηση: http://stocks.pathfinder.gr/news/283989.html

Εντυπωσιακό' date=' αλλά δεν αναφέρεται στον περιορισμό της σχετικής έρευνας αλλά στην πραγματοποίηση επενδύσεων.

[/quote']

 

 

E;; :?: :?: Σαν να σου λέω ότι 1+1=2 και εσύ να μου λες "ναι, αλλά δεν μας κάνει 3-1"...!! Καλή η χρηματοδότηση ενός πανεπιστημίου αλλά για κοίτα το κόστος ενός πάρκου ανεμογεννητριών, της κατασκευής ενός αυτοκινήτου εσωτερικής καύσης υδρογόνου, ενός τεράστιου μηχανισμού εκμετάλλευσης της ενέργειας παλιρροιακού κύματος...

 

P.S. Υπάρχουν και τέτοιες μπόμπες... famous_grouse.jpg

Οι προηγούμενες που γράψατε είναι νιαμ νιαμ, αυτές ας τις αποφεύγουμε...

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου