Προς το περιεχόμενο

Fender Starcaster


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σε ολους. Μου δινεται η ευκαιρια να αγορασω την εν λογω κιθαρα. Ειναι σπανιο μοντελο και πολυ λιγοτερο διαδεδομενο απ τα αδερφακια της. Η συλλεκτικη της αξια ειναι αδιαμφισβητητη. Τωρα, θα ηθελα να μαθω αν καποιος εχει/ειχε "παικτικη" εμπειρια απ την κιθαρα...ενδεικτικα..:

http://en.wikipedia.org/wiki/Starcaster

kitara01_velika.jpg

 

H κιθαρα ηταν στην παραγωγη στα μεσα του 70, σε μια εμπορικα αποτυχημενη προσπαθεια της φεντερ να κερδισει κοσμο απ την es 335...Παρ ολα αυτα, η κιθαρα απεκτησε χαρακτηρα και αρκετοι κιθαριστες κατα βαση tele lovers, την αγαπησαν και την χρησιμοποιησαν και στην σκηνη (Radiohead,morissey etc...). Η κιθαρα ειναι σε αψογη κατασταση και αν το αποφασισω θα την παρω σε καλη τιμη. Τι λετε;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, μην την πάρεις, θα σε πιάσουνε κορόιδο.

Δώσε μου το τηλέφωνο του πωλητή για να τον μαλώσω.

Μη φεύγεις θηρίο,

θηρίο με τα σιδερένια δόντια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχα :D H κιθαρα ειναι σε αψογη κατασταση (δεν ειναι η φωτο) σε ενα πολυ ομορφο sunburst χρωμα...Ειναι του 75, απ τα πρωτα κομματια που κυκλοφορησαν και αν και γενικα δεν συμπαθω τις "τριβιδες" αυτη μου αρεσει...

Ο τυπος δεν ειναι απο ελλαδα αλλα παιζει να την στειλει σε εναν φιλο που εχει ελλαδα και να παω σε αυτον να την δοκιμασω...

+του οτι ειναι ενας αρκετα γνωστος ευρωπαιος vintage dealer..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εν αντιθεση με την coronado η οποια ηταν της πλακας η Starcaster παιζει..(ο ηχος της ειναι πολυ κοντα στην 72 tele thinline με την οποια μοιραζονται και τους ιδιους μαγνητες)

 

Τσεκαρε και τις τιμες που περιπου εχει φτασει εδω

 

:wink:

 

ο πλεον γνωστος χρηστης της (αν και στο βιντεο που παραθετω παιζει με...κανονικη κιθαρα :lol: ) ειναι αυτο το ΤΕΡΑΣ

 

 

&

με τη σωστη κιθαρα αλλα με λαθος ντραμμερ....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..ωραια, οποτε περιμενω να μου πει τιμη... Μολις του μιλησα και μου ειπε πως εχει μια starcaster για δοσιμο με διαπερασε μια μικρη..ανατριχιλα!!! :D:D:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια γεια σας,με λενε Δημητρη,ειμαι 17 χρονων και ειμαι καινουργιος στο forum.Εχω μια (Squier) Fender Stratocaster μοντελο Obey Fat Strat,εναν ενισχυτη Marshall MG 15 CDR(15W) και ενα πολυεφε (Toneworks) Korg Pandora PX4D.Αφου παρουσιαστηκα θα ηθελα να ρωτησω αν καποιος εχει το παραπανω πολυεφε ωστε να μου δωσει τα χαρακτηρηστικα καποιων εφε τα οποια ομως εχει ο ιδιος φτιαξει (δεν ειναι δηλαδη στην μνημη preset).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήτσε καλως μας ήρθες! Καλύτερα να ανοίξεις νέο θέμα για την απορία σου!... Deadendmind περιμένουμε εξελίξεις και φυσικά pics αν γίνει με το καλό η αγορά..!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου