Προς το περιεχόμενο

Σε ποια μαγαζια μπορω να ακουσω ηχεια-monitors στην Αθηνα


JM

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Hello!

 

Ηρθε η στιγμη να αγορασω ενα ζευγαρι monitors (γυρω στα 300 euro) και επειδη θα κατεβω Αθηνα την σε 2 μερες θελω να μου πει καποιος που γνωριζει τα μαγαζια στην Αθηνα που μπορω να παω να ακουσω monitors για να παρω μια εστω μικρη γευση.. Κατι σε Tascam, M Audio, Yamaha, KRK, Samson, Genelec, Alesis, Roland, Tannoy κτλ.. Γενικα θελω να ακουσω οσο πιο πολλα monitors πριν καταληξω..

 

Εκανα ενα search αλλα δεν βρηκα καποιο παρομοιο θεμα.. Sorry αν εχει αναφερθει παλαιοτερα κ δεν το ειδα..

 

Αν ειναι ευκολο να μου πειτε ονοματα μαγαζιων κ διευθυνσεις θα ημουν ευγνωμων!

 

Thanx!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω στο Νάκα θα βρεις αρκετά από αυτά που ψάχνεις. Η προσωπική μου άποψη είναι να πάρεις τα Tascam VLX5 και τέλος :D

Dreamers come and go, but a dream's forever

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα εχω βαλει στο ματι τα Tascam αλλα πιστευω καλυτερα ειναι να τα ακουσω πρωτα για να εχω καλυτερη αποψη.. Δεν ειναι απο τα πραγματα που παιρνεις "γουρουνι στο σακι".. :P

 

Ελινα, Bon Studio κτλ αν παω θα μπορω να ακουσω αραγε? Θα παω και απο Νακα μια βολτα.. Για πειτε ρε παιδες.. Κατεβαινω αυριο το πρωι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι πήγαινε.Exω ακούσει τα καλύτερα για τα vl-x5 αλλά πήγαινε να ακούσεις και τα krk τα rokit.

όποιος μπορεί κάνει, όποιος δεν μπορεί κρίνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nα ρωτησω εχουν καποια demo οι εταιρειες...που ακούς.....Η πας ενα cd σου εκει....

 

Και υπαρχει καποιο cd player εκει...? Η τεσπα πως γινεται η δουλειά....

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προτείνω να γυρίσεις όσο περισσότερα μαγαζιά μπορείς,εξάλλου κοντά είναι τα περισσότερα, γύρω απ τα εξάρχεια.

 

νακας (yamaha,tannoy,krk,esi κλπ),διαμαντόπουλος (event,tapco κλπ) ,bon studios (dynaudio,jbl κλπ),ελίνα (tascam,maudio,emes,edirol) αντιπροσωπεία mackie (για mackie προφανώς) ,note2 για genelec και διάφορα άλλα απο αυτα που προανέφερα.

τα adam δεν υπάρχουν εξάρχεια ,πρέπει να πας pantheo.

 

μια συμβουλή,τα monitors είναι ίσως η πιο σημαντική αγορά σου->strech στο budget όσο παέι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nα ρωτησω εχουν καποια demo οι εταιρειες...που ακούς.....Η πας ενα cd σου εκει....

 

Και υπαρχει καποιο cd player εκει...? Η τεσπα πως γινεται η δουλειά....

 

και έχουν κάποια cd αλλά κυρίως περιμένουν απο εσένα να πας οτι θες (μουσική που σου αρέσει ,κάποιες μίξεις σου)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με δικό σου cd καλύτερα, ακούσματα που σου είναι γνωστά.

Όλοι έχουν cd-player, και το θεωρούν αυτονόητο ότι έχεις φέρει κάτι μαζί σου. Αν δεν έχεις κάτι θα σου βάλουν, αλλά τι θα είναι αυτό και αν το έχεις ξανακούσει ποτέ σου είναι άλλη υπόθεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου