Προς το περιεχόμενο

αγορά λαμπών για ενισχυτή.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα. Θελω να αγοράσω λάμπες για εναν ενισχυτή 4  matched el84 τελικές και 3  (12 ax7).Θελω να βάλω jj's και εχω βρει είτε στο eurotubes kit έτοιμο για τον ενισχυτή μου είτε μπορω να αγοράσω απο εδω Ελλάδα απο το guitars. gr ξεχωριστά τις τελικές και τις προενισχυτριες.; Έχουν κατι ιδιαίτερο τα retube kit της eurotube απο το να αγοράσεις μόνο σου απο αλλού τις ίδιες λυχνίες? Αξίζει τον κόπο ή να μην μπω στη διαδικασία του εξωτερικού?

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ενισχυτη εχεις?με 4 el84 μαλλον δεν χρειαζεσαι bias μια και ο ενισχυτης θα ειναι μαλλον cathode biased & εχει μεγαλες ανοχες.

 

Έχουν κατι ιδιαίτερο τα retube kit της eurotube απο το να αγοράσεις μόνο σου απο αλλού τις ίδιες λυχνίες? Αξίζει τον κόπο ή να μην μπω στη διαδικασία του εξωτερικού?

 

ΟΧΙ.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο  ενισχυτής κάνει auto bias. Και απο εδω Ελλάδα οι τελικές θα είναι matched απλα δεν θα είναι retube kit οπως το αποκαλεί η eurotube με διαλεγμενες και καλά λυχνίες.

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. ..και ένα τελευταίο. ..στη eurotubesη ν3 προενισχυτρια είναι current balanced.Εγω που θα βαλω 3 ίδιες θα παρεξηγηθεί ο ενισχυτής?

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.Εγω που θα βαλω 3 ίδιες θα παρεξηγηθεί ο ενισχυτής?

 

οχι μια και αποκλειεται αυτη που φοραει τωρα να ειναι balanced (Γενικα η "αναγκη" για balanced phase inverter ειναι ακομα μια μυθολογια)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου