Προς το περιεχόμενο

Ο...ΚΙΝΕΖΟΣ ειναι ΠΟΛΥ μπροστα...(Squier)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 67
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

μαγνητες θα αλλαξεις?

Ακόμα όχι - δεν την έχω ξεψαχνίσει καλα-καλά και προς το παρόν μια χαρά τους ακούω (μάλλον πρέπει να κατεβάσω τον neck λιγο, και πρέπει να βγεί το pickguard για να το κάνεις αυτό, στην επόμενη αλλαγή χορδών..)

Νομίζω ότι να αρχίσω τις μετατροπές μονο κ μόνο για να το κάνω είναι υπερβολή, άσε που η ανάγκη μου για μαστορέματα ικανοποιείται άπο άλλο project, την αναβίωση της πρώτης μου ηλεκτρικής που εδώ κ πολλά χρόνια ήταν σε άθλια κατάσταση..

Θα σου πρότεινα να την κρατήσεις λίγο καιρό όπως είναι, και μπορείς πάντα να την πειράξεις αργότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δείτε και την δική μου mod-αρισμένη Squier 51

Την είχα δει - μια μαύρη (ή έστω SB) ήθελα κ γω αλλά τελικά βρήκα μόνο την VB..

Απο το thread σου αυτό πήγα GFS και τελικά πήρα τους Mean 90 (για το άλλο project που έλεγα, άιντε να έρθουν όλα τα υλικά πια να δούμε πως θα ακούγεται το όργανο!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα ειναι και αυτες (και εχουν και CBS Headstock που ειναι η αγαπη μου)...zinc block ειχαν ολες οι στρατ απο το 70 και μετα και κανεναν δεν πειραζε....... :lol: (μεχρι που ξανα-ανακαλυφθηκε το steel block!!!) :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα, παιδί ενός κατώτερου θεού, ο θείος μου το μόνο που μου πήρε ήταν ένα κιβώτιο μπανάνες 8O όταν ήρθε από τη Γερμανία να μας δει. Πάντως, δεν δοκίμασα να παίξω τύμπανα με αυτές γιατί έχω ακούσει ότι αν παίξεις τύμπανα με μπανάνες μπορεί να χαλάσουνε και δεν υπάρχει χειρότερο πράμα από μαυρισμένες μπανάνες. Ασε που προσωπικά δεν μου αρέσει ο πελτές μπανάνα στο hi hat μου, το προτιμώ σκέτο. Η μόνη χρήση μπανάνας που θα μπορούσα να κανω είναι να βουλώσω τα αυτιά μου για να μην ακούω τις μίξεις μου.

(Πολύ μου αρέσει όταν δεν έχουμε πολύ δουλειά στη δουλειά :) :) )

Superfunk , θες να γίνεις θειος μου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα δεν ειναι και τοσο δυσκολο να αποκτησεις εναν τελειο θειο..πρεπει απλως να πεισεις την αδελφη της μητερας ή του πατερα σου να παντρευτει εναν σουπερ cool,φανταστικο-υπεροχο-καταπληκτικο-πανεμορφο τυπο σαν και ΜΕΝΑ!!!! :lol: :lol: :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

μολις μου ηρθανε 2 κιθαρονια 1 τελε fender squer και μια ibanez 350 με σπασμενο μανικι απο θωμα καθως και ενας λαμπατος 5 βαττ και ενα πολυεφφε.. χμ απιστευτη κιθαρουλα αναρωτιεμε τι πρεπει να κανω για να πεζει καπως αξοπρεπεις ροκιες του στυλ i love rock and roll κτλ :lol: επισεις τι πενταλι να αγορασω /. και τι ρυθμισεις πρεπει να κανω στο ενυσχιτη καθως θελω να συνδεω και το μπουζουκι αλλα λιγο που το βαλα θελει ρυθμισμα.. :P ακουγετε σα τενεκες :P

35725813cl9.gif[/url]

dsc2752jh4.jpg[/url]

30069879pp8.gif[/url]

μπλουζάκι και άγιος ο θεος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου