Προς το περιεχόμενο

Ο...ΚΙΝΕΖΟΣ ειναι ΠΟΛΥ μπροστα...(Squier)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν υποθεσουμε οτι καποιος εχει ηδη μια κιθαρα για καφριλες, αυτη κανει για ΟΛΑ τα αλλα? (γιατι σκεφτομαι σοβαρα στο μελλον να παρω μια τετοια...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 67
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ναι και η ποιότητα της squier51 που πήρα είναι τραγικά καλή για τα 150¤ που μου είχε στοιχίσει! Και ούτε πρόβλημα με τα τάστα που πολλοί ανέφεραν, και μπαμ χαμηλό το αξιον, και το νατ χωρίς πρόβλημα και από τριξίματα πολύ λίγα πράματα (σε καμία περιπτωση ότι διάβαζα εδώ! )

 

Αλλά τα έχω ξαναπεί αυτά και στο θρεντ με την squier51

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και η δικια μου η squier tele custom II ηρθε σε αριστη κατασταση...με τον math φτιαξαμε το intonation και καναμε το μπρατσο απο ματ σεμι-γκλος...και η κιθαρα μαμει για τα δικα μου στανταρ που τη θελω για 5 απλα πραγματα!!

αυτη ειναι με τους p90?

λεει τπτ?

 

yeap!!πολλα λεει!!ειναι παρα πολυ καλη κιθαρα(παντα για τα λεφτα της ετσι)!!

Φέντερ σε Λέο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν υποθεσουμε οτι καποιος εχει ηδη μια κιθαρα για καφριλες' date=' αυτη κανει για ΟΛΑ τα αλλα? (γιατι σκεφτομαι σοβαρα στο μελλον να παρω μια τετοια...)[/quote']

 

tele ειναι...με ενα σετ καλους μαγνητες ΦΥΣΙΚΑ και κανει για ΟΛΑ... :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δικια μου ειναι 3 κομματια alder,σχετικα ελαφρια την λες,σιγουρα οχι βαρια. Αυτο που δεν μου αρεσε καθολου ειναι η γωνια στο μπρατσο, και η αισθηση που αφηνει το φθηνο φινιρισμα του. Η συγκεκριμενη ειχε και 2-3 που ηθελαν ελαχιστο τριψιμο. Κλειδια, γεφυρα κοπλε, σταθεροτατη στο κουρδισμα της.

 

Η συγκεκριμενη κιθαρα, κουρδισμενη σε ρε ειναι για τρελες καφριλες,ακουγεται πραγματικα ΤΕΡΑΣΤΙΑ :twisted: :twisted: :twisted:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα αυτο που με ενθουσιασε ηταν το ποσο "τελε" ηταν ρε παιδι μου! :lol:

ΖΩΝΤΑΝΗ και πολυ "ενεργη" κιθαρα....Twangy & γεματη. :wink:

 

ακομα και με τους φτηνους μαγνητες φυσαγε...ποσο μαλλον με ενα καλο σετ...

 

βεβαια το μηδαμηνο της βαρος (6 pounds!) οφειλεται και στο γεγονος οτι οπως οι πρωτες Broadcaster ειναι κατα ενα ποντο λεπτοτερη απο τις αλλες τελε.... :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν εγώ είμαι σαφώς υπέρ ενός φτηνού μεν, ποιοτικού δε οργάνου σαν κι αυτό. Αν μη τι άλλο, αν (μερικοί θα πουν "όταν" :P ) γίνεις οπαδός του ήχου πχ της Tele και θες να αγοράσεις αργότερα μια καλή (καλύτερη + ακριβότερη δλδ), όταν πας να παίξεις με αυτήν θα καταλάβεις αμέσως τι μέρος του λόγου είναι και θα πράξεις ανάλογα.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

tele ειναι...με ενα σετ καλους μαγνητες ΦΥΣΙΚΑ και κανει για ΟΛΑ... :wink:

 

Δλδ λες οτι ειναι οτι πρεπει για μενα που παιζω ενα χρονο (παρα κατι μηνες) και εχω μια les paul special (καπλαμας, ουτε καν μοιαζει με λεσπολ)...

 

Οποτε την πολ για τα χεβιμεταλ και την τελε για τα αλλα..

 

Με εχεις μπριζωσει ΠΟΛΥ αγρια :? :D Και μου λειπουν 60 ευρω... :evil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά μία τέλε των 300-400 ευρώ σαφώς δικαιολογεί την διαφορά της, μία τέλε Μέξικο π.χ, δίνει άλλη αίσθηση στο μπράτσο, έχει καλύτερα ξύλα - μαγνήτες νάτ - γέφυρα, και φυσικά δραματικά καλύτερο ήχο.

 

μην εισαι και τοσο ΣΙΓΟΥΡΟΣ :lol:

 

Το ποστ αυτο στο no.1 tele site στον κοσμο εχει γινει απο τον μεγαλυτερο συλεκτη τελε στην Αμερικη (πρεπει να εχει πανω απο 200) (επισκεψουν το site του)

για διαβασε τι....λεει...( ολα τα ποστ του στο thread) κατι ξερει απο τελε ο παππους.... :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε! καλά τώρα δεν μπαίνω καν στον κόπο να διαβάσω.... αυτά είναι υποκειμενικά.... μπορεί ο παππούς να πηγαίνει λαική με το DCV γιατί γουστάρει...., αυτό δεν μειώνει την αξία ενός καλού αυτοκινήτου στέισον βάγκον της Ford για παράδειγμα.... (δεν μιλάω να πάρει κάνα Hammer H3, απλά για καλύτερο αυτοκίνητο έτσι? 'Η και αυτά επειδή έχουν 4 ρόδες και στρίβουν είναι ίδια?)

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου