Προς το περιεχόμενο

Ποια καρτα ηχου???Save me please


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δες την Pesonus Firebox.Έχει πάρα πολύ καλούς προενισχυτές.

Με usb κάρτα θα έχεις latency.Καλύτερα firewire ή pci.Προσωπικά προτιμώ firewire.

όποιος μπορεί κάνει, όποιος δεν μπορεί κρίνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 52
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Να ρωτησω κατι?Αν εχω μια καρτα on-board πχ την soundblaster μου .και παω και παρω μια εξωτερικη(για ηχογραφισεις) θα βγαλει προβλημα το pc?δλδ θα υπαρχει ασυνεννοησια μεταξυ των δυο καρτων?δλδ αν παρω την εξωτερικη θα πρεπει να βγαλω την εσωτερικη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου προτείνω ανεπιφύλακτα τις κάρτες της M-audio...

 

Έχουμε στο στουντιο την firewire 410 και σπίτι μου έχω την Solo.

 

Η firewire απλά έχει 2 καναλια με προενίσχυση (αν θες να γραφεις ταυτόχρονα με 2 μικροφωνα) και 10 εξόδους.

 

Η solo έχει 1 κανάλι με προενίσχυση , 2 εξόδους και δεν έχει Midi.

 

Ποιοτικά είναι ισάξιες μιας και χρησιμοποιούν τους ίδους converters.

www.intravenus.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον παιδια εχω καταληξει (καθως μου ειπατε οτι οι firewire καρτες ειναι καλυτερες απο usb και καθως οτι οι pci express ξεπερνουν το badget μου) σε αυτες:

 

1.Mackie Onyx Satellite

2.M-Audio Audiophile 192

3.Tascam Fireone

 

(Αν κανω λαθος στα λεγομενα μου παραπανω πειτε μου)

Θελω λοιπον να μου πειτε με κριτηρια την ποιοτητα,ευχρηστια,δυνατοτητες κτλ ποια απο αυτες να παρω.Αν εχετε βεβαια να προτεινεται καποια αλλη πειτε μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα σου έλεγα αντί αυτής M-Audio Audiophile 192 να προτιμήσεις αυτήν firewire 410. έχει πιο πολλές δυνατότητες. Πάντως και οι 3 είναι δυνατές

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια διορθωση.Αντι της audiophile 192 εννοουσα την firewire 410.Αρα μεταξυ αυτων ποια λετε με βαση τα κριτηρια που ειπα παραπανω??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα η τασκαμ είναι σχετικά καινούρια και δεν ξέρω. Πάντως κρίνοντας από τα άλλα προϊόντα της, τότε κατά 99% θα έχεις να κάνεις με 1 απίστευτο πράμα!

Η M-Audio είναι δοκιμασμένη, πασίγνωστη, υπεραγαπημένη και συμβατή με τα προτουλς (βασικά δεν με νοιάζει αυτό, απλά στο λέω να ξέρεις)!

Η Mackie φορά τους onyx προενισχυτές, οι οποίοι απλά είναι και αυτοί διάσημοι, απίστευτοι και θα σε βγάλουν μάγκα και με άλλα όργανα-φωνές, πέραν της κιθάρας.

 

Τουτέστιν; Και οι 2 (για την πρώτη δεν είμαι σίγουρος, καθώς απλά δεν την έχω ακούσει) είναι απίστευτες επιλογές. Αν και η τασκαμ είναι στα γνωστά στανταρ της εταιρίας.... Τότε και οι 3 είναι μια πρώτης τάξεως επιλογή (από τη στιγμή που δεν σε ενδιαφέρει η πολυκάναλη (άνω των 2 ταυτόχρονων καναλιών) εγγραφή! :wink:

 

¶ντε μετά πας για μονιτοράκια (όχι δεν θα ξαναπώ για τα τασκαμ...) και θα είσαι έτοιμος να αρχίσεις τα δικά σου.

 

Α και καλό κουράγιο! :D

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον σιγα σιγα καταληγω αλλα τωρα χρειαζομαι βοηθεια.

Ειδα στον thomann τις maudio firewire και την mackie onyx satellite αλλα δν ξερω ποια απο τις δυο ειναι καλυτερη.Με βαση την τιμη η maudio ειναι ακριβοτερη.Αλλα κοιταξτε παρακαλω την mackie απο πισω.Πιστευω οτι εχει καλυτερες εισοδους.Αλλα δν ξερω αν συνεργαζεται με τα προγραμματα.Μπρος γκρεμος και πισω ρεμαΠοια λετε λοιπον απο αυτες τις δυο?????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου