Προς το περιεχόμενο

Guitar hero


whiteNoise

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν πηρε το ματι μου πουθενα τον Ace Frehley... Αν και οχι ο καλυτερος χαρακτηρας ο ανθρωπος επαιζε φανταστικα (για μενα τουλαχιστον) και ειναι ο λογος που πηρα κιθαρα.

Μετα αλλα κιθαριστες κατα τη γνωμη μου

Jimi Hendrix (ζερβοκουταλας και γω)

Tony Iommy

Angus Young

Jimmi Page

Gary Moore

Steve Vai

Glenn Tipton

U.J.Roth

Janick Gers

Eric Clapton

Slash

....

Βι βιλ βι βιλ ροκ γιου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 412
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

δεν ειπα οτι τα εγραψε ειπα τα επαιξε. εχω ολα τους τα cd και τα ακουω χρονια τωρα και μαλιστα περιμενω το καινουριο. ο matthias δεν εγραψε ουτε ενα τραγουδι (εκτως αν πουμε το 6 string sting για τραγουδι αλλα δεν ειναι) και ναι αν βαλεις ενα τραγουδι του roth το in trance ας πουμε και το ακουσεις κ μετα απο τον matthias θα δεις διαφορα.

ο roth εφυγε νωρις απο τους scorpions πριν καλα καλα προλαβουν να γινουν φιρμες. αν μου πεις οτι τους γνωριζες πριν το 79 θα σου πω οτι ησουν ψαγμενος.. (μην με δειρετε κιολας) χεχεχε

 

Όχι δεν τους γνώριζα, γεννήθηκα το 1983 :lol: Μα προφανώς υπάρχει διαφορά, αφού ο Roth έφυγε ΕΠΕΙΔΗ θέλανε να έχουν άλλο ήχο οι Scorpions. Anyway, who cares :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ 84... Σήμερα δεν θέλει και το τρομερό ψάξιμο...Ακούς σε ένα παλιό συγκρότημα όλα του τα cdia και βλέπεις σε πια περίοδο σου αρέσει περισσότερο ο ήχος και λίώνεις τα συγκεκριμένα cd περισσότερο :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά χωρίς να πολυλογώ αν δεν ήταν ο Hendrix (και κάποιοι άλλοι πρίν απ'αυτόν)αλλα κυρίως ο Jimi τώρα ολοι θα παίζαν μαντολίνο...Εγώ πιστεύω οτι σε καθε εποχη καποιοι κιθαρίστες αφήνουν το στίγμα τους γιατί αυτό που έκαναν προχώρησε την τεχνολογία και τον τρόπο παιξίματος της κιθάρας.Και γι'αυτό θα ειναι πάντα guitar heroes και δεν θα μπορούν να συγκριθούν με την επόμενη γενιά.

70's

Hendrix

Page

Blackmore

Angus

Iommi

Clapton

Moore

αυτοι ήταν οι ''μέντορες'' και τα ινδάλματα όσων βλέπουμε σήμερα

Vai,Santriani,Becker,Friedman,Slash,Zakk Wylde,Malmsteen

όλοι αυτοί στάνταρ εχουν ακούσει Hendrix για να παίξουνε ότι παίζουν. 8O :P 8)

Αι έϊντ νο σέϊντ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Jeff Beck

Εξωγηινη κιθαρα.Πολλους τους παταει κατω,ακομα

και τωρα που εχει πατησει τα 60 -βαλε.Τετοια ενεργεια,τετοια εμπνευση,

τετοια εκτελεστικη δεινοτητα,τετοια τεχνικη,δυσκολο να βρει κανεις..Ολα σε 1!

Τι να πουμε κι εμεις οι θνητοι...

Frank Zappa

Xωρις σχολια :lol:

Steve Vai

Αξιος συνεχιστης του Beck κατα τη γνωμη μου. :wink: :wink:

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γι'αυτό θα ειναι πάντα guitar heroes και δεν θα μπορούν να συγκριθούν με την επόμενη γενιά.

 

Ποια γενια μπορει να συγκριθει με την επομενη της?... :wink: :wink:

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πηρε το ματι μου πουθενα τον Ace Frehley... Αν και οχι ο καλυτερος χαρακτηρας ο ανθρωπος επαιζε φανταστικα (για μενα τουλαχιστον) και ειναι ο λογος που πηρα κιθαρα.

Μετα αλλα κιθαριστες κατα τη γνωμη μου

 

Αν δεν υπήρχε αυτός ο άνθρωπος όχι ότι παίζει τίποτα σπουδαίο αλλά πολύ απο τους μετέπειτα κιθαρίστες δεν θα σήκωναν ποτέ κιθάρα στα χέρια τους.Μεταξύ αυτών και ο μεγάλος Darrel

 

Janick Gers

....

 

Μα τι του βρίσκεις;; :lol: :lol: :lol:

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεταξύ αυτών και ο μεγάλος Darrel

 

Τον ξεχασα τον Darrel shame on me :oops: :oops:

Μπραβο ρε jan που μου τον θυμισες! :wink:

 

Οχι Janick Gers εννουσα :wink: Για μενα ο ανθρωπος σημαινει πολλα. τι να σας πω το στυλ που παιζει ολα μ' αρεσουν σε αυτον :twisted: :twisted:

Βι βιλ βι βιλ ροκ γιου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι Janick Gers εννουσα :wink: Για μενα ο ανθρωπος σημαινει πολλα. τι να σας πω το στυλ που παιζει ολα μ' αρεσουν σε αυτον :twisted: :twisted:

 

Τώρα αν πω ότι εμένα μου θυμίζει πίθηκο με όλα αυτά τα χοροπηδητά που κάνει στην σκηνή θα τιμωρηθώ; :D :D

 

Δεν ξέρω αν έχει ξανααφερθεί αλλά θα πω και τον Ace Frehley. Εκεί που οι υπόλοιποι 2 χάνονταν στα Live αυτός διατηρούσε ισορροπίες, δίνοντας παράλληλα και το δικό του show! Τρομερός!!

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου