Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με Bugera 333XL...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρά παιδιά,

 

Πρόσφατα αγόρασα την παραπάνω κεφαλή (πριν 6 μήνες περίπου) και όλα ήταν ΟΚ.

Σήμερα λοιπόν που την ξαναέβαλα μπροστά για να παίξω ο άνθρωπος, δέκα μέρες μετά την τελευταία φορά που είχα παίξει, ενώ όλα τα λαμπάκια του μπροστινού πάνελ ανάβουν κανονικά, δεν ανάβει καμία λάμπα, τουλάχιστον από τις τελικές, που φαίνονται καλύτερα, και προφανώς δεν έχω καθόλου ήχο.

 

Έφαγα φρίκη...

 

Τι νομίζετε ότι μπορεί να είναι???

Μήπως οι λάμπες??? Πριν 10 μέρες ήταν μια χαρά...

 

Πάντως πιστεύω ότι δεν έχει κάνει κάτι το ρεύμα, μιας και περνάω την κεφαλή από ένα FURMAN PM-8,

αλλά ούτε και η υγρασία που δίνει και παίρνει στο νησί αυτές τις μέρες...

 

Ευχαριστώ,

Φιλικά, Διονύσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Και αν τέλοσπάντων γνωρίζετε κάποιον καλό μάστορα που να μπορώ να πάω τον ενισχτυτή μου αυτό θα ήταν ακόμα καλύτερο.

 

THANKS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει εγγύηση. Μάστορας χρειάζεται εκτός εγγύησης. Κανείς δεν μπορεί να κάνει το "γιατρό" εξ αποστάσεως. Βέβαια το να καούν 4 τελικές είναι μεγάλη υπόθεση... και υποπτεύομαι κάτι δεν πάει καλά με την τροφοδοσία τους (εννοώ την τροφοδοσία τους μέσα από το κύκλωμα, και όχι την εξωτερική). Εφ' όσον όμως είναι 6 μηνών αγορά, επικοινώνησε το συντομότερο με το κατάστημα που το προμηθεύτηκες, και συνενοήσου πως θα γίνει να τους τον επιστρέψεις. Το πιό απλό θα ήταν να αγοράσεις 4 ίδιες λυχνίες και να δοκιμάσεις, αλλά το να καούν και οι 4 είναι περίπτωση και 99% αν τελικά δουλέψει να στο ξανακάνει. Οπότε επιστροφή στο κατάστημα που το προμηθεύτηκες το συντομότερο.

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις δίκιο σε όσα λες, όμως το προβλημα είναι ότι τον ενισχυτή τον έχω πάρει από Γερμανία (Musicstore) και θα πληρώσω μία περιουσία για τον στείλω πίσω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε, και? Συνενοήσου μαζί τους για τα έξοδα, τι πολιτική έχουν, και πως αυτοί αντιλαμβάνονται την υποστήριξη των προιόντων τους... 1-2 e-mail κοστίζουν φθηνότερα από έναν τεχνίτη. Μπορεί να αναλαμβάνουν αυτοί κατά το ήμισυ π.χ τα έξοδα ή και όλα. Σε κάθε περίπτωση, επειδή είναι Online store, που τροφοδοτεί την Ευρώπη, θα πρέπει να έχει μεριμνήσει για τέτοια είδους θέματα, τώρα αν τα έξοδα βαρύνουν μόνο εσένα, και είναι τόσα πολλά ώστε να μην συμφέρει.. δυστυχώς .... υπάρχει πρόβλημα.... αλλά μέχρι να φτάσεις εκεί κάνε έναν κόπο και στείλε ενα mail...

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις δίκιο σε όσα λες, όμως το προβλημα είναι ότι τον ενισχυτή τον έχω πάρει από Γερμανία (Musicstore) και θα πληρώσω μία περιουσία για τον στείλω πίσω...

αν δεις οτι δεν βγαζεις ακρη εγω παω εδω τους λαμπατους ενισχυτες μου για επισκευες

 

http://www.arionalexis.gr

 

την πάτησα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δεις οτι δεν βγαζεις ακρη εγω παω εδω τους λαμπατους ενισχυτες μου για επισκευες

 

http://www.arionalexis.gr

 

 

Είδα ότι ο μάστορας έχει εμπειρία... Τον προτείνεις ανεπιφύλακτα???

 

Ευχαριστώ κιόλας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι. Οτι προβλημα ειχα με ενισχυτες , μου το εφτιαξε και σε πολυ λογικες τιμες.

Αλλα ιδιαιτερα στη λαμπα ειναι μοναδικος

την πάτησα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις δίκιο σε όσα λες, όμως το προβλημα είναι ότι τον ενισχυτή τον έχω πάρει από Γερμανία (Musicstore) και θα πληρώσω μία περιουσία για τον στείλω πίσω...

 

εμένα που μου είχε χαλάσει ενισχυτής εντος εγγύησης, μου στείλανε ups και δεν πλήρωσα τίποτα.

We don't want any treble.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου