Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με Bugera 333XL...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βασικά κάπου είχε πάρει το αυτί μου κάτι ιστορίες για αγρίους, περί της αξιοπιστίας των bugera, αλλά δεν έδωσα σημασία, καθώς σκεφτόμουν ότι το πράμα πηγαίνε συνειρμικά με τις ραδιοαρβύλες που έσκαγαν κάθε φορά που κάποιος αναφερόταν σε προϊόν της behringer.

Τώρα, άλλη μια αναφορά+το γεγονός ότι με <600€ παίρνεις κεφαλή που αντιγράφει mesa και peavey, δεν ξέρω, αλλά αρχίζω και τρώγομαι!

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες αργότερα...
  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αφου πηγες και πηρες Bugera ενισχυτη...τι περιμενες, να ειναι και ποιοτικος? Εγω για τετοιας κλασης ενισχυτες δεν 8α ψαχνομουνα και πολυ εαν μου βγαζανε προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου πηγες και πηρες Bugera ενισχυτη...τι περιμενες, να ειναι και ποιοτικος? Εγω για τετοιας κλασης ενισχυτες δεν 8α ψαχνομουνα και πολυ εαν μου βγαζανε προβλημα.

 

ναι αλλά αφού τον πήρε πρέπει αναγκαστικά να ψαχτεί .

ALOHAAAAAAAAAA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνωντας για τους Bugera έφτασα στο site του Stolla (www.stollas.com) όπου κατα τύχη βρήκα μια ανακοίνωση και μάλιστα στην πρώτη σελίδα αν θυμάμαι που ανέφερε ότι:

Ανακοίνωση:

Ανάκληση ενισχυτών κιθάρας BUGERA

λόγω ελαττωματικής φίσας

Για ψάχτο λίγο!!

never stop to rock 'n' roll

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου πηγες και πηρες Bugera ενισχυτη...τι περιμενες, να ειναι και ποιοτικος? Εγω για τετοιας κλασης ενισχυτες δεν 8α ψαχνομουνα και πολυ εαν μου βγαζανε προβλημα.

 

+1

Practice cures most tone issues - John Suhr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
Κοιτα απο πισω μηπως εχει καποια ασφαλεια και εχει καει

 

το κοιταξες αυτο? μου χε τυχει σε εναν boogie καποτε και απο τοτε κουβαλαω παντα εξτρα fuse στη θηκη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 χρόνια αργότερα...

Να πω κ εγω 2 αποριες που εχω.. μου φαινεται περιεργο παντως...

 

1ο παιζω στο crunk/lead καναλι. ενεργοποιω το fx boost απο τον ποδοδιακοπτη. αντι να μπουσταρει κανει το αντιθετο... δηλαδη μολις αναψει το λαμπακι, ειτε στο κεφαλι πανω ειτε στο ποδοδιακοπτη. αντι να μπουσταρει ριχνει την ενταση.

 

2ο τα "xl buttons" ειναι κοκκινα και οχι μπλε. γιατι? πφφφφφφφφ

 

 

*sÞea®head™³ '00

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε  n4Sha  το boost στη πισω πλευρα του ενισχυτη εχει volume control.Για να σου δωσει ενταση πρεπει να ειναι στα 3/4 μηπως ειναι χαμηλα? Οσο για την ποιοτητα και αξιοπιστια ο δικος μου στα 3 χρονια συνεχους χρησης ( live και προβες) δε μου εχει βγαλει το παραμικρο και οσο για ποιοτητα ηχου καλο θα ηταν να μιλανε ατομα που εχουν παιξει με 333 xl και οχι ακουσα ,μου ειπε ο κουμπαρος του ξαδελφου μου κλπ γιατι οπως και να το κανουμε πολλοι διαμορφωνουν γνωμες απο αυτα που διαβαζουν  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε  n4Sha  το boost στη πισω πλευρα του ενισχυτη εχει volume control.Για να σου δωσει ενταση πρεπει να ειναι στα 3/4 μηπως ειναι χαμηλα?

+1000

το XL  και σε μενα κοκκινα εινα.

τον ενισχυτη τον εχω 5 χρονια (δεν εχω δευτερο για backup) και το μονο που εκανα με το που τον αγορασα ειναι να αφαιρεσω την ελλατωματικη φισα ( το οποιο το διωρθωσε η εταιρια στα μετεπειτα μοντελα),  εχει φαει πολυ σκληρη χρηση, σε εξωτερικους χωρους σε χωρους με υγρασια, με σαπια ρευματα και δεν εχει παρουσιασει το παραμικρο, + οτι απο βλακεια δικη μου τα πρωτα 3 χρονια επαιζε με το διακοπτακια του impedance στα 4ohm ενω τα μεγαφωνα ηταν συνδεμενα στην σειρα (16ohm) με το master volume στο 8...ουτε ασφαλεια μου εχει καψει, εαν αλλαξεις δε και τις preamp με ποιοτικοτερες ο ενιχυτης απλα τα σπαει. κατ' εμε οσοι λενε οτι δεν ειναι ποιοτικοι ενισχυτες ή ο τι ειναι αντιγραφες κλπ κλπ κλπ μαλλον δεν γνωριζουν οτι σε ολες τις εταιριες παιζει της αντιγραφης το καγκελο (μια μικρη ερευνα στο google και θα καταλαβεις για τι πραγμα μιλαω) και σιγουρα δεν εχουν ανοιξει ενα να δουν στο εσωτερικο οτι εχουν πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης. Το οτι μπορει να χαλασει ενας-δυο-δεκαπεντε-εικοση...αυτο μπορει να συμβει με ολους τους ενισχυτες..ακομα και στις καλυτερες οικογενεις, ενδεικτικα να αναφερω οτι συμφωνα με το thomman οι  bugera εχουν το μικροτερο ποσοστο στο να παρουσιασουν καποια βλαβη απο τις υπολοιπες μαρκες και αν θυμαμαι καλα ειναι μεσα στις τρεις πρωτες σε πωλησεις ( καποια στιγμη ηταν και πρωτη). το ερωτημα ειναι το εξης..αν σ'αρεσει ο ενισχυτης μην ασχολησε με τα κοκκινα λαμπακια του xl ουτε με το ραδιο αρβυλα επειδη ειναι αντιγραφη peavy κα επειδη φτιαχνετε στην κινα...απλα παιξε αν τον χαρεις, αν ειναι να χαλασει θα χαλασει οτι και να κανει, με οποιοδηποτε ενισχυτη μπορει να συμβει αυτο αν σε χαλαει που γραφει bugera πανω και οχι κατι αλλο ξυλωσε το σηματακι..εαν και παλι δεν εισαι ευχαριστημενο...ριξε ενα pm να τον αγορασω :D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου