Προς το περιεχόμενο

Εχω ενα PC


Προτεινόμενες αναρτήσεις

PIII στα 1000MHz με 128 ραμ και 20ΓΒ σκληρο,1 CD και ενα CD recorder καλο και μια sοund Blaster live 1024 και μια GeForce MX440...Καλα περιττο να πω οτι ο υπολογιστης ηταν κορυφη πριν 7 χρονια που τον πηρα...Τωρα βεβαια τον εχω στο εξοχικο οπου βρισκομαι τωρα και τον εχω αποκλειστικα και μονο για ιντερνετ(κανει αξιοπρεπως τη δουλιεα του) και για να βλεπω κανενα DivX η να ακουω μουσικουλα(α και κανενα ΜΑΜΕ32)...Δε λεω τα εχει τα κολληματακια του αν παω να ανοιξω 4-5 Firefox αλλα δεν ειναι για πεταμα γιατι οπως προανεφερα για εδω που τον εχω και για τη δουλει του ειναι τζετ...

 

Θα ηθελα να μου πειτε τη γνωμη σας αν αξιζει να τον φορματαρω και να του περασω Ubuntu...θα δουλεψουν η θα σερνονται??προβληματα συμβατοτητας δε θα εχει...πιστευω!!Αξιζει να καταπιαστω να τα περασω η να κατσω στα (σαπια winXP) αβγα μου??? :roll:

Φέντερ σε Λέο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
PIII στα 1000MHz με 128 ραμ και 20ΓΒ σκληρο' date='1 CD και ενα CD recorder καλο και μια sοund Blaster live 1024 και μια GeForce MX440...

... τον εχω αποκλειστικα και μονο για ιντερνετ(κανει αξιοπρεπως τη δουλιεα του) και για να βλεπω κανενα DivX η να ακουω μουσικουλα(α και κανενα ΜΑΜΕ32)...

[/quote']

 

Στη μάνα σου....το' πες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά, γιατί δεν βρίσκεις άλλον ένα 20άρη δίσκο από κανένα φίλο για να τον βάλεις και αυτόν πάνω και να ρίξεις εκεί Ubuntu; Θα έχεις ένα ωραιότατο dual boot για να δοκιμάσεις το Linux και δεν θα πειράξεις και τίποτα από το υπόλοιπο σύστημά σου.

Αν τελικά δεν παίξεις έτσι, εγώ θα προχωρούσα στο Ubuntu. Δεν είναι καθόλου δύσκολη διανομή, θα τα μάθεις γρήγορα και δεν τους λείπει τίποτα για να κάνεις όλα όσα αναφέρεις. Μόνο με τα MAME δεν ξέρω αν θα τα πάνε καλά! :D

 

Υ.Γ. Έχεις δίκιο Χαρίλαε, κόλλαγε στην προκειμένη! :lol:

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα ubuntu τα ειχα σε αλλο PC και τα ψιλοεμαθα καλα...απλα δεν ξερω σαυτο το συστημα αν θα προχωρησουν τα Ubuntu...εσυ μια χαα θα προχωρουσες κ εγω το ιδιο...αυτα ομως??

 

οσο για το επικο ΜΑΜΕ θα το πω στη μανα μου!!

Φέντερ σε Λέο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα ubuntu τα ειχα σε αλλο PC και τα ψιλοεμαθα καλα...απλα δεν ξερω σαυτο το συστημα αν θα προχωρησουν τα Ubuntu...εσυ μια χαα θα προχωρουσες κ εγω το ιδιο...αυτα ομως??

Εντάξει, δεν είναι και 386 το μηχανάκι σου! Ένα ακόμα 128άρι RAM θα το βοηθούσε τα μέγιστα (και στα XP δηλαδή), κατά τα άλλα δεν πιστεύω να κολώσει στα Ubuntu.

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σωστα...δε σκοπευω να βαλω ραμ γιατι γενικα δεν σκοπευω να επενδυσω ουτε ευρω σ'αυτο το PC...αλλα τωρα μιας και ψηθηκα να ξεφυγω απο τη στυφη καθημερινοτητα των υπερπαν-αθλιων XP την κανω λιαν συντομως για UBUNTU!!

Φέντερ σε Λέο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

PIII στα 1000MHz με 128 ραμ και 20ΓΒ σκληρο' date='1 CD και ενα CD recorder καλο και μια sοund Blaster live 1024 και μια GeForce MX440...

... τον εχω αποκλειστικα και μονο για ιντερνετ(κανει αξιοπρεπως τη δουλιεα του) και για να βλεπω κανενα DivX η να ακουω μουσικουλα(α και κανενα ΜΑΜΕ32)...

[/quote']

 

Στη μάνα σου....το' πες?

 

 

ΕΠΟΣ

 

δηλαδή πεθανα στο γελιο! Θεός...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα ubuntu τα ειχα σε αλλο PC και τα ψιλοεμαθα καλα...απλα δεν ξερω σαυτο το συστημα αν θα προχωρησουν τα Ubuntu...εσυ μια χαα θα προχωρουσες κ εγω το ιδιο...αυτα ομως??

Εντάξει' date=' δεν είναι και 386 το μηχανάκι σου! Ένα ακόμα 128άρι RAM θα το βοηθούσε τα μέγιστα (και στα XP δηλαδή), κατά τα άλλα δεν πιστεύω να κολώσει στα Ubuntu.[/quote']

 

τελικα το 'ψαξα καλυτερα και θελει τουλαχιστον 256 ραμ οποτε bye bye linux!!!δε θελω να το δοκιμασω και βαλε βγαλε παλι λειτουργικα!!thnx pantως για τις αποψεις!! :D

ΚΑΙ ΧΑΡΙΛΑΕ ΕΠΙΚΟ ΤΟ ΑΣΤΕΙΟ ΣοΥ!!

Φέντερ σε Λέο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου