Προς το περιεχόμενο

Ένα μεγάλο μπράβο στον κρατικό μηχανισμό!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προφανώς δεν μπορείς να έχεις καζίνο στην Πάρνηθα αν δεν είσαι και δικτυωμένος πολιτικά ε;

 

μα το καζινο ΑΝΗΚΕΙ στο ΚΡΑΤΟΣ!!! 8O

 

(τουλαχιστον μεχρι τωρα ,σε λιγο καιρο θα πουληθει...)

 

50 χρονια ειναι εκει που ειναι και δεν νομιζω να ενοχλουσε κανεναν μεχρι που καηκε η Παρνηθα....ισα ισα για πολλους (και για εμενα) ηταν ενα αρχιτεκτονικο δημιουργημα αξιωσεων ,για αλλους οχι και αυτο ειναι σεβαστο...(δεν ειναι αναγκαιο να αρεσει σε ολους η μοντερνα αρχιτεκτονικη...)

 

μη παμε ομως να βγαλουμε το ΤΡΕΛΛΟ συμπερασμα οτι για την καταστροφη της Παρνηθας φταιει το καζινο!..... 8O

 

Εξαλλου οι ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ του ΣΤΡΑΤΟΥ,τα ΡΑΝΤΑΡ & τα "καταφυγια" ΕΚΑΝΑΝ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ οικολογικη καταστροφη απο οτι ενα απλο ξενοδοχειο (που επαναλαμβανω σαν κι αυτο υπαρχουν ΕΚΑΤΟΝΤΑΔΕΣ σε βουνα της Ευρωπης)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 42
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Προφανώς δεν μπορείς να έχεις καζίνο στην Πάρνηθα αν δεν είσαι και δικτυωμένος πολιτικά ε;

 

μα το καζινο ΑΝΗΚΕΙ στο ΚΡΑΤΟΣ!!! 8O

 

(τουλαχιστον μεχρι τωρα ' date='σε λιγο καιρο θα πουληθει...)

 

50 χρονια ειναι εκει που ειναι και δεν νομιζω να ενοχλουσε κανεναν μεχρι που καηκε η Παρνηθα....ισα ισα για πολλους (και για εμενα) ηταν ενα αρχιτεκτονικο δημιουργημα αξιωσεων ,για αλλους οχι και αυτο ειναι σεβαστο...(δεν ειναι αναγκαιο να αρεσει σε ολους η μοντερνα αρχιτεκτονικη...)

 

μη παμε ομως να βγαλουμε το ΤΡΕΛΛΟ συμπερασμα οτι για την καταστροφη της Παρνηθας φταιει το καζινο!..... 8O

 

Εξαλλου οι ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ του ΣΤΡΑΤΟΥ,τα ΡΑΝΤΑΡ & τα "καταφυγια" ΕΚΑΝΑΝ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ οικολογικη καταστροφη απο οτι ενα απλο ξενοδοχειο (που επαναλαμβανω σαν κι αυτο υπαρχουν ΕΚΑΤΟΝΤΑΔΕΣ σε βουνα της Ευρωπης)[/quote']

 

Τώρα βρήκα τις φωτο, πέταξαν και στο κτίριο μπογιές. Stale news η Ναυτεμπορική...

 

Ανήκει στο κράτος;;; Βρε τι μαθαίνει κανείς :D

 

Βρε συ SF σου φαίνεται να το πάω εκεί, ότι φταίει το καζίνο για τη φωτιά;;; Απλά η αντίληψή μου είναι ότι δώθηκε πρώτη προτεραιότητα εξαρχής η διάσωση του καζίνο, παρά στο να θέσουν το μέτωπο ύπο έλεγχο.

 

Πυροσβέστης δεν είμαι, ούτε ήμουν πάνω στην Πάρνηθα για να ξέρω τα ειδικά. Το βράδυ που καιγόταν είχα όμως πλήρη θέα προς τα εκεί (από 5ο όροφο πολυκατοικίας στο Πολύδροσο Αμαρουσίου) και απλά είναι άξιο απορίας πως έγινε τέτοια τεράστια καταστροφή και παρ'όλα αυτά το καζίνο δεν έπαθε τίποτα.

 

Ε καλά δεν μίλησα για οικολογική καταστροφή λόγω ξενοδοχείου, μόνο για τη φωτιά μιλάω! ¶λλωστε δε νομίζω ότι χρειάζεται να υπενθυμίσεις ότι υπάρχουν βουνά με...ξενοδοχεία :D

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

¶λλωστε δε νομίζω ότι χρειάζεται να υπενθυμίσεις ότι τα υπάρχουν βουνά με...ξενοδοχεία icon_biggrin.gif

 

Και ομως σε αυτο το φορουμ (η μαλλον σε αυτη τη ΧΩΡΑ) χρειαζεται και παραχρειαζεται....... (δε θελει πολυ να σε βγαλουν και.....φασιστα ξερεις... :lol: :lol: :lol: )

 

η Παρνηθα δεν καηκε επειδη οι...πυροσβεστες πηγαν να σωσουν το ξενοδοχειο (αν ειναι δυνατον δηλαδη να το σκεφτει καποιος αυτο...) ,καηκε γιατι το ελληνικο μπουρδελοκρατος για να..γλυτωσει καποια χρηματα (ελαχιστα μπροστα σε αυτα που θα πληρωσει τωρα για την αποκατασταση του δρυμου) για αντιπυρικα εργα αντι να τα κανει τα...εξυνε κανονικα για 20 χρονια τωρα.... :twisted:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και απλά είναι άξιο απορίας πως έγινε τέτοια τεράστια καταστροφή και παρ'όλα αυτά το καζίνο δεν έπαθε τίποτα
δεν είναι να απορεί κανείς πώς έγινε τέτοια τεράστια καταστροφή, από τη στιγμή που τα πυροσβεστικά εκείνο το βράδυ ήταν ΟΛΑ παρατεταγμένα γύρω από το καζίνο και οι δυνάμεις καταστολής εμπόδιζαν τον κόσμο να ανέβει πάνω να βοηθήσει στην κατάσβεση...

 

κατά τ'άλλα, η ύπαρξη ενός κτιρίου-εκτρώματος που προσελκύει χιλιάδες επισκέπτες μέσα σε ένα προστατευόμενο (υποτίθεται) οικοσύστημα, αποτελεί για σας κάτι το φυσιολογικό... Αφού γίνεται κι αλλού ανά τον κόσμο, ντάξει μωρέ, ποιος είμαι εγώ τώρα που θα πω κάτι αντίθετο... Αλλά να ξέρετε ότι τρομάζω στην ιδέα ότι θα μεγαλώσω τα παιδιά μου σε έναν κόσμο όπου η συνύπαρξη μπετού και δάσους θα θεωρείται κάτι το... αυτονόητο. Καληνύχτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε Stanley πολύ άγρια μας τη μπαίνεις και δε βλέπω το λόγο.

 

Σου φταίω εγώ για την Πάρνηθα;

 

Σου φταίει ο SF;

 

Κανένας άλλος εδώ μέσα;

 

Αν έτσι πιστεύεις όνειρα γλυκά.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε Jase και εσυ τωρα προσπαθεις να κανεις κουβεντα με ατομο του "αντιεξουσιαστικου" χωρου ?

(αυτοι συνηθως δεν ξερουν ετσι κι αλλοιως τι τους φταιει.... :roll: αν και ξερουν και δεν θελουν να το παραδεχτουν κατα βαθος.... :lol: )

 

Αστο να παει,αστο τι ψαχνεις τωρα......

 

Παντως χαιρομαι που ολοι οι Ελληνες εγιναν ξαφνικα ΕΙΔΙΚΟΙ στην ΠΥΡΟΣΒΕΣΗ....πολυ καλο πραγμα αυτο..... :lol:

 

Λοιπον εισαι αυριο το πρωϊ να ξεκινησουμε για τα Ζαγοροχωρια?παμε ρε να γκρεμισουμε κανα σπιτι-εκτρωμα μια και αυτοι οι αληταραδες & αξεστοι χωριατες τολμησαν να χτισουν χωρια μες στο δασος!!! :lol: (το 1500 το αποφασισαν αλλα δε βαριεσαι...προσφατα ειναι.....)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

¶τομα του αντιεξουσιαστικού χώρου;

 

Δεν είναι ανάγκη να είσαι "άτομο του αντιεξουσιαστικού χώρου" , ότι κι αν σημαίνει αυτο για τύπους που βλέπουν εφιάλτες για "κουμουνιστές" και "αξύριστες μασχάλες" :lol: ,για να αντιληφθείς αυτό που λένε όλοι, ότι δηλαδή μάζευαν τα πυροσβεστικά από το δάσος, για να σώσουν το καζίνο, επειδή αυτό τους φένει έσοδα στο κράτος.

Στοιχειώδης λογική χρειάζεται απλά και ευέλικτη σκέψη...

 

ΥΓ, Σ΄αυτό το φόρουμ θες να αγιάσεις και δε μπορείς... :D

Empty Rooms

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κώστα τι αβαταρ είναι αυτό ρε; Κι έπαιζα χθες το RE4 σε μεγάλη οθόνη!

 

¶σχετο αλλά sadako rulez! Όχι σαν το άλλο το αμερικανικό έκτρωμα!!! (να πω κι εγώ τα αριστερίστικά μου)

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε Jase και εσυ τωρα προσπαθεις να κανεις κουβεντα με ατομο του "αντιεξουσιαστικου" χωρου ?

(αυτοι συνηθως δεν ξερουν ετσι κι αλλοιως τι τους φταιει.... :roll: αν και ξερουν και δεν θελουν να το παραδεχτουν κατα βαθος.... :lol: )

 

Αστο να παει' date='αστο τι ψαχνεις τωρα......

 

Παντως χαιρομαι που ολοι οι Ελληνες εγιναν ξαφνικα ΕΙΔΙΚΟΙ στην ΠΥΡΟΣΒΕΣΗ....πολυ καλο πραγμα αυτο..... :lol:

 

Λοιπον εισαι αυριο το πρωϊ να ξεκινησουμε για τα Ζαγοροχωρια?παμε ρε να γκρεμισουμε κανα σπιτι-εκτρωμα μια και αυτοι οι αληταραδες & αξεστοι χωριατες τολμησαν να χτισουν χωρια μες στο δασος!!! :lol: (το 1500 το αποφασισαν αλλα δε βαριεσαι...προσφατα ειναι.....)[/quote']

 

Όχι τίποτα άλλο αλλά μέσα σε μια μέρα έμαθα ότι είμαι η ΕΞΟΥΣΙΑ (μιας και είμαι στόχος αντι-εξουσιαστών) αλλά έχω και ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΚΑΖΙΝΟ (μέλος του κράτος δεν είμαι και γω?)!

 

Τύφλα να'χει ο Μάρλον Μπράντο.

 

Και να μου τη λένε πάνω που χάρηκα ότι είμαι και μάγκας και λεφτάς; Μόνο οι γυναίκες μου έλειπαν σήμερα να γίνω scarface σε νέα έκδοση :lol:

 

Ε το πήρα λίγο στραβά τι να κάνω και γω :D

 

Τσακάλια αυτοί στα Ζαγοροχώρια ε; 1500μ.Χ. ή π.Χ.;;; :lol: :lol:

 

Όπως υπάρχει τραγούδι fuck the police, έτσι θα κάνουμε και fuck the fire department :roll:

 

Υ.Γ. μάγκες μην ξεχάσετε να ανεβείτε στο καζίνο να παίξετε τίποτα αυτή τη βδομάδα γιατί σε λίγο πάω διακοπές και χρειάζομαι μερικά φράγκα ακόμα να πάω στο Σαιν Τροπέ in style με το κότερο (πάμε μια βόλτα) και έχω βάλει και στο μάτι την Nocaster με τα 10 χιλιάρικα, 10 Boogie Triple Rectifier stacks και μερικές custom Gibson (προσάναμα για το τζάκι στο κάστρο μου το χειμώνα) :wink: :lol:

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου