Προς το περιεχόμενο

Epiphone Valve Junior Head 5 Watt


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα λεφτα του μαζι με την καμπινα αξιζει τον κοπο' date='ή καλυτερα combo(harley benton)?[/quote']

 

Καλησπέρα...

 

Εχω και το κέφαλι της Epiphone και τον Benton...την καμπίνα της Epiphone δεν την εχω ακουσει, το κεφάλι το εχω σε μια Bogner 1χ12" με ένα V30 και ενίοτε σε isolation box με ένα Eminence Tonker...

 

Αμεση συγκριση μεταξύ κεφαλιου και μπέντον απο οτι καταλαβαινεις δεν μπορω να κανω ακριβως επειδή παιζει ρολο και το μεγαφωνο...

 

Κατα την ταπεινή μου άποψη και οι 2 αξίζουν τα λεφτά τους φτανει να ξέρεις τι θέλεις και τι να περιμένεις απο αυτους... :wink:

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...ΑpussyΑ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σπάνια θα πετύχεις ενα μικρό λαμπάτο ενισχυτή, ο οποίος να μην ακούγεται τουλάχιστον αξιοπρεπείς.

Πολύ καλός ενισχυτής με σχέδιο δοκιμασμένο εδώ και δεκαετίες.

Βολικός για το σπίτι, super για vintage ήχους στο studio και θα βγάλει ικανοποιητικά οποιαδήποτε πρόβα με μια καλή καμπίνα.

 

Το "ενοχλητικό" με τους μικρούς λαμπάτους είναι ότι δεν πρόκειτε να βρεις ήχο που να μην αξίζει σε όλο το εύρος διαδρομής του volume ποτενσιόμετρου.

 

Τα λεφτά του θα τα βγάλει σίγουρα.

Αργότερα μπορεί να αλλάζεις τις κεφαλές σαν τα πουκάμισα, ο μικρός όμως πάντα θα σε περιμένει σε μια γωνιά του δωματίου.

 

Προσωπικά έχω εναν μικρό παρόμοιο λαμπάτο, τον οποίο χρησιμοποιώ ώς αναφορά σε οτιδήποτε αγοράσω ή φτιάξω. Κάτι σαν monitor... :)

Άκου να δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου