Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με ακουστικη!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω την ακουστικη μου κιθαρα σχεδον 1,5 χρονο,της εχω κανει το σεταρισμα που μου ειπαν απο το καταστημα που την αγορασα και αλλαζω μονο χορδες,καθε 2 μηνες περιπου,επειδη παιζω καθε μερα σχεδον.Το προβλημα ειναι οτι η σολ χορδη τριζει παρα πολυ ακομα και με καινουργεις χορδες.Στην αρχη ειπα οτι θα φταινε οι χορδες ,δεν ειναι καλες κλπ,και ετσι αλλαξα τη συγκεκριμενη αλλα παλι το ιδιο,σημειωση οτι τα ταστα ειναι φαγομενα αλλα το τριξιμο το κανει και ανοιχτη.Τι λετε να φταιει??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή έχω παρόμοιο πρόβλημα,καλύτερα να μην ανοίξω καινούριο θέμα:

 

Έχω μια ηλ/ακουστική (κλείνει 3 χρόνια σε λίγο) Samick των 280 ευρώ.Τον τελευταίο χρόνο τρίζει και μένα η σολ χορδή,αλλά όχι τόσο όσο η Μι καντίνι.Το περίεργο είναι ότι όχι απλά τρίζει,αλλά νομίζω ότι χάνει και λίγο σε τονικότητα.Μου συμβαίνει μόνο πριν από το τρίτο και 13ο τάστο.Είναι πολύ ενοχλητικό,ειδικά όταν πάω να παίξω σολ συχγορδία.Σε ένα μαγαζί που παίρνω χορδές,τον ρώτησα τον τύπο και μου είπε ότι η ταστιέρα έχει πρόβλημα......δώσε 100 ευρώ και στη φτιάχνω!! Τόσα πολλά είναι ρε παιδιά?Εδώ η κιθάρα κοστίζει 280 ευρώ....

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου