Προς το περιεχόμενο

Μετρητής radius ταστιέρας


block

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

καλη φαση!ευχαριστουμε!οι χορδες θα πρεπει να ακολουθουν το radius της ταστιερας σωστα?τι γινεται ομως αν η ταστιερα εχει compound radius?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χρησιμοποιεις το μεγαλυτερο radius της ταστιερας (π.χ σε εναν Warmoth compound 9-16 χρησιμοποιεις το 16)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλη φαση!ευχαριστουμε!οι χορδες θα πρεπει να ακολουθουν το radius της ταστιερας σωστα?τι γινεται ομως αν η ταστιερα εχει compound radius?

 

εντελώς εμπειρικά και πρακτικά θα απαντήσω . Έστω ότι(μαθηματική απάντηση) έχουμε ένα μπράτσο που ξεκινάει με radius 9.5'' και καταλήγει σε 12'', οι χορδές είναι παράλληλες με την επιφάνεια του μπράτσου πώς έιναι δυνατόν να ρυθμίσουμε σύμφωνα με το αρχικό radius ? δεν θα πρέπει να ανεβάσουμε τα saddles πάρα πολύ πσηλά ? οι χορδές δε θα ''βρούν'' στο τελικό radius των 12'' ? ¶ρα δεν πρέπει να ρυθμίσουμε σύμφωνα με το τελικό radius ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά συγνώμη λίγο αλλά να κάνω μια χαζή ερώτηση?? Είμαι λίγο άσχετος με αυτά... απλά παίζω όπως μου κάθεται καλά στο χέρι... 8O :oops: :oops:

 

Πώς το μετράμε αυτό?? Εντάξει το εκτύπωσα, το έκοψα και μετά???? :? :?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά συγνώμη λίγο αλλά να κάνω μια χαζή ερώτηση?? Είμαι λίγο άσχετος με αυτά... απλά παίζω όπως μου κάθεται καλά στο χέρι... 8O :oops: :oops:

 

Πώς το μετράμε αυτό?? Εντάξει το εκτύπωσα' date=' το έκοψα και μετά???? :? :?[/quote']

 

Picture%20023.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου