Προς το περιεχόμενο

Μια Φούγγα απο μένα


lambrosgg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω και χειρόγραφη. Φαντάσου ΑΥΤΗ πόσο θα κοστίζει κάποτε...

 

Ακούω προσφορές. Για τους πλούσους οι χειρόγραφη (5 σελίδες) και για τους φτωχομπινέδες η Sibelius.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακολούθησα τους κανόνες......

 

 

οχι και πολύ... :lol:

 

Εμπειρικά την έγραψα. Ούτε πτυχίο αρμονίας δεν έχω πάρει ακόμη.

 

ε τοτε, είναι πολύ ενδιαφέρουσα προσπάθεια και δείχνεις ταλέντο στο χειρισμό των φωνών.

Απλά να ξέρεις οτι εχεις φτιάξει μια ελευθερη πολυφωνική σύνθεση που όμως δεν είναι φούγκα.Τουλάχιστον όχι με αυτα που οριζει η συγκεκριμένη φόρμα.

Αν θες να γίνει φούγκα θελει πάαααρα πολλά πράγματα ακόμα πέρα απο την απάντηση στη 5η.

Αυτές οι ελείψεις δεν το μειώνουν βέβαια σαν σύνθεση στο αυτι του ακροατή, απλά δεν είναι φούγκα. 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μ' 'αρεσε πάντως, είτε είναι φούγκα είτε είναι ρούμπα.

Δηλώνω αιώνια βλαμμένος με τον ήχο του οργανου.

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1. Κι εγώ κάτι παθαίνω όταν ακούω τον ήχο του εκλ. οργάνου! Προσπαθώ να τον μιμηθώ με κάτι πλαγκινς, αλλά δεν μου βγαίνει καλός. Βάζω πχ όργανο μαζί με ριβερμπ, αλλά όλο κάτι του λείπει και δεν με ικανοποιεί!

 

¶σχετο, αλλά αυτή η κλασική η βαμπιροφούγκα, ξέρει κανείς ποια είναι; Το έχω ξεχάσει και σπάω την κεφάλα μου 4 μέρες τώρα!!!

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια sibelius σε εμένα, αν δεχεσαι πιστωτική και κάνεις άτοκες δόσεις και ξεκινάμε απο το 2010 που ξεχρεωνω το αυτοκίνητο,

 

Και θέλω τιμή φίλου noiz,

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά εδώ ο Malmsteen μου έκανε "Fuguetta" (στο όνομα) και έχει μόνο 2 φωνές... Ούτε για invention δεν περνάει.

 

Σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια, ειλικρινά με συγκινείτε!

 

Υπάρχει αυτό το demo του Organux Vsti (Δεν έχω καταλάβει ακόμα τι περιορισμό έχει και είναι demo) με πολύ ενδιαφέρον ήχους οργάνων (εκκλησιαστικών και μη) για όσους να ασχοληθούν και να μην ψάχνονται.

 

http://www.softplatz.com/Soft/Audio-Multimedia/Music-Composers/28708.exe

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α αυτό ήταν? Νόμιζα οτι το έκανε μόνο εμένα επειδή ζορίζονταν λόγω απουσίας ASIO... :oops:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου