Προς το περιεχόμενο

Αυτος ειναι εξοπλισμος!!!!!


Alter

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ειμαι κομπλεξικος που θεωρω ελεινη υπερβολη την κατοχη τοσων οργανων?? :roll:

δεν εχω κατι με τον εν λογω κυριο. το ιδιο θεωρω και για τον edge και λοιπους..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια, αυτο ειναι το "μικροβιο της συλλογης"... Ειναι σαν να μαζευεις γραμματοσημα,πεταλουδες,νομισματα,καπακια απο αναψυκτικα απλα ...λιιιιιγο πιο ακριβο. Οπως δεν μπορεις να κατηγορεις κανεναν συλλεκτη για το μεγεθος της συλλογης του (κατα την αποψη μου παντα) ετσι δεν μπορεις να κατηγορησεις αυτους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια' date=' αυτο ειναι το "μικροβιο της συλλογης"... Ειναι σαν να μαζευεις γραμματοσημα,πεταλουδες,νομισματα,καπακια απο αναψυκτικα απλα ...λιιιιιγο πιο ακριβο. Οπως δεν μπορεις να κατηγορεις κανεναν συλλεκτη για το μεγεθος της συλλογης του (κατα την αποψη μου παντα) ετσι δεν μπορεις να κατηγορησεις αυτους.[/quote']

 

Συμφωνώ! Μπορεί να τις θες για να τις βλέπεις μόνο, να σου αρέσουν σαν αντικείμενα. Δε σημαίνει ότι θα παίζεις με όλες ώστε να κάνουν απόσβεση.

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίες φωτογραφίες. Πρεπει να είναι 2 ή περισσότερες οι κοπέλες :D

 

ναι ρε παιδια αλλα ο edge πριν χρονια βγηκε περιοδια με 36 κιθαρες. αμφιβαλλω αν στο καθε σετ παιζουν 36 τραγουδια.. :roll:

 

τελοσπαντων, απλα ηθελα να κανω την επισημανση..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρεπει να καταλαβουμε οτι καποιοι κιθαριστες (μεταξυ των οποιων και ο EDGE) οταν παιρνουν μαζι τους 36 κιθαρες το κανουν γιατι ΠΡΕΠΕΙ να το κανουν...

 

Καταρχην δειχνουν οτι ΣΕΒΟΝΤΑΙ το κοινο τους (και βεβαια τους χιλιαδες κιθαριστες φαν του Edge που ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ μονο και μονο για να "απολαυσουν" τον εξοπλισμο του.....τους εχω δει 4 φορες και ναι σε ΚΑΘΕ τραγουδι αλλαζει κιθαρα το ατομο για να εχει ΑΚΡΙΒΩΣ τον ιδιο ηχο με αυτο του δισκου...και σας διαβεβαιωνω οτι αν εισαι guitar junkie το ΑΠΟΛΑΜΒΑΝΕΙΣ αλλα και το ΑΠΑΙΤΕΙΣ,προσωπικα θα "χαλιομουν" αν πηγαινα να δω τους U2 & ο θεος επαιζε με μια στρατ ολο το show.... :lol: )

 

Υπαρχουν βεβαια και χειροτεροι (ο Keith παιρνει 77 κιθαρες On the road) :lol:

 

Tωρα ειδικα για καποιους παιχτες οι οποιοι χρησιμοποιουν alternative tunings ειναι απαραιτητες 7-8 κιθαρες το λιγοτερο.

 

Επισης μη ξεχναμε οτι οταν κανεις παγκοσμιες τουρνε ΠΡΕΠΕΙ (αν δεν εισαι καραγκιοζης) να ΕΧΕΙΣ BACKUP των κιθαρων που χρησιμοποιεις αν λοιπον π.χ ενας κιθαριστας θελει για να καλυψει ολη τη γκαμα των ηχων του μια στρατ,μια τελε,μια λες πωλ,ενα σκαφος και μια τζαγκουαρ αμεσως ΠΡΕΠΕΙ να εχει και αλλες τοσες ΙΔΙΕΣ για backup.....

 

 

Παντως ειναι μερος του show εδω και χρονια οι πολλες κιθαρες και προσωπικα μου αρεσει παρα πολυ οταν βλεπω εναν κιθαριστα να αλλαζει 10 κιθαρες σε ενα live,σπαει η μονοτονια ρε παιδι μου.. :lol:

 

Απο εκει και περα ανθρωποι σαν τον Stevens (απιστευτος κιθαριστας btw) ειναι ΣΥΛΛΕΚΤΕΣ (και ΕΠΕΝΔΥΤΕΣ) οποτε αγοραζουν οτι θεωρουν οτι θα τους ωφελησει μελλοντικα και απο οικονομικης αποψης (ο κιθαριστας των Cheap Trick π.χ. περισσοτερα λεφτα βγαζει απο τις 2000 vintage κιθαρες του παρα απο τη μουσικη... :lol: )

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για κάποιον λόγο δυσκολεύομαι να επικεντρωθώ στις κιθάρες

Ποιες κιθάρες;

 

 

 

Mπαϊ δεν γουέη' date=' έχω μια φίλη που είναι φτυστή σε όλα εκτός από το πρόσωπο - η φίλη μου έχει πιο έξυπνο.[/size']

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου