Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρική Για Metal(μεχρι 1700)


mustaine

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 92
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δεν ξέρω τι λέτε, ενας φίλος μου έδωσε 1600 ευρώ για να πάρει την SG την special (το κλασικό ταυράκι)

 

Δεν λέω όμορφη, ήχος κάτι παραπάνω απο τέλειος (αν και στην βρώμα δεν φτάνει την EMGίλα) αλλά παίξιμο... Από τις πιο χάλια που έχω πιάσει. Εχει παει 2 φορες για σετάρισμα και προκοπή δεν έχει. Το παίξιμο της είναι σαν να παίζεις κλασική κιθάρα... Δλδ έλεος. Μια cort των 200 ευρώ έχει καλύτερο παίξιμο.

 

Ενώ ESP, Jakson και Ibanez με jumbo τάστα, έχουν τέλειο Feeling.

 

Πρέπει να παραδεχτείτε, ότι το 1\3 της τιμής Gibson και Fender πάει στο ΟΝΟΜΑ Gibson. Εγώ για το ταυράκι (επειδή το έχω παίξει) δεν θα έδινα πάνω απο 600-800 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την βρηκα, ειναι της σειρας RGA και ειναι το μοντελο RGA321 F δες το στο σαιτ της Ιμπανεζ, ειναι πολυ ωραιο οργανο. Πρεπει να ειναι και μεσα στο μπατζετ. 1590 στον thomann...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την βρηκα' date=' ειναι της σειρας RGA και ειναι το μοντελο RGA321 F δες το στο σαιτ της Ιμπανεζ, ειναι πολυ ωραιο οργανο. Πρεπει να ειναι και μεσα στο μπατζετ.[/quote']

 

ΤΕΛΕΙΟ όργανο!!! Την είχα δει και εγώ και ερωτεύτηκα... Αλλα μόλις έμαθα τιμή, δεν ξέρεις ποσο εύκολα περνάει ο έρωτας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω θα τσεκαρω οσες μου ειπατε μεχρι τωρα παιδια(thanks full εξυπηρετηση)...Αν και Πιστευω πως πρεπει να δοκιμασω σε κανα μαγαζακι οσες ειναι βεβαια δυνατον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τράβα πρώτα στις υπόλοιπες και μετά δοκίμασε τις dean. Ως μεταλλοκιθάρες είναι τρομερές.

 

Αφού όμως παίζεις ώς τα 1700¤ δοκίμασε και αυτήν http://www.thomann.de/gr/esp_eclipse1ctm_hgbk.htm το τέλειο λεσπολοειδές (καλύτερο και από το οριτζιναλ gibson κατά την άποψή μου)

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως καλο ειναι να μην αποκλειουμε και τις custom τυπου warmoth κιθαρες.

Με 800 ευρω περιπου υπολογισα οτι μπορεις να φτιαξεις μια explorer one piece mahogany, ασπρη, με binding, και μπρατσο maple με ebony ταστιερα χωρις ινλεις, με ατσαλινα ταστα, binding εννοειται, με arrow headstock.

 

Μονο ξυλα.

 

Δηλαδη αμα βαλουμε και ηλεκτρικα και hardware θα σου βγει καμια 1300 ευρω, και θα εχεις μια μεταλλοκιθαρα οπως την θες εσυ! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κατάλαβα καλά ο άνθρωπος δε θέλει ουτε floyd rose ουτε strat σχήμα.Και εσύ ρε lambros του προτείνεις μια superstat με floyd?Τέσπα..

Τη Framus diablo custom δε την συνιστώ γιατί δεν είναι μεταλοκιθάρα εμφανισιακά(απο ήχο παίζει τα πάντα).Αν, λέμε αν αποφασίσεις για superstat/ floyd τότε υπάρχει η Esp Horizon, και η Framus Morrigan Custom,η οποια έχει active Dave Mustaine μαγνήτες και θα σου αφήσει 500 ευρώ στη τσέπη.

Επίσης το τέλειο λεσπολοειδές του μπουκαου είναι όντως το τέλειο metal-hard-rock λεσπολοειδές( δε νομίζω να το συγκρίνει κάποιος με goldtop gibson με P90 ,θα τον πάρω με τις πέτρες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου