Προς το περιεχόμενο

Line 6 Flextone III - Pod XT


nicktgr15

Προτεινόμενες αναρτήσεις

The flexability of pod xt in a powerfull amp?

 

Κατα ποσο ισχύει αυτο που λέει στο site της Line 6 για τον Flextone III; Επειδη ψαχνομαι και για Pod αλλα και για ενισχυτη θα μπορούσα με 479ευρώ να τα έχω και τα δύο ή τα παραλένε; :)

 

Για metal ενδιαφέρομαι κυρίως, αν και συμφωνα με τις δυνατότητες του pod πρέπει να είναι ένας all around combo ο flextone.

 

( ή να μην το σκέφτομαι καθόλου για τρανζίστορ; ) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το PODxt είναι πιο παραμετροποιήσιμο στα εφφέ του απ'ότι ο flextone. Επίσης δίνει καλύτερη δυνατότητα συνδεσιμότητας με pc λόγω της θύρας usb που διαθέτει. Αν τα θέλεις για live καταστάσεις κυρίως και έχεις και το foot controller της line6 θα σε εξυπηρετήσουν το ίδιο (ίσως ο flextone καλύτερα). Αν είναι να τα χρησιμοποιείς στο σπίτι και κυρίως για ηχογραφήσεις στο pc θα πρότεινα το PODxt.

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειμαι σιγουρος αν ισχυει αλλα τσεκαρε αν ο flextone δεχεται τα model packs που εχουν βγει για το xt γιατι δεν νομιζω οτι τα δεχεται.

Επειδη το θες για metal το metal pack ειναι must κατα την αποψη μου

-=Dream Within A Dream=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου