Προς το περιεχόμενο

Μάλλον την πάτησα στο Ebay


lsega

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Νομίζω ότι εντάχθηκα και εγώ στα θύματα των απατημένων αγοραστών μέσο Ebay.

Αγόρασα ένα μπράτσο All Parts για Strat από Αμερική συγκεκριμένα από τον RelicMaster's στίς 6 Ιουνίου (με PayPal).O τύπος έλεγε ότι για διεθνής αποστολές με USPS (πως διάολο λέγετε) κάνει να έρθει μέχρι και 45 μέρες.Οκ λέω κανένα πρόβλημα.Το μπράτσο μου έρχετε 17 Ιουλίου και αντί για Strat neck μου έστειλε Tele neck (Φτου μην μαμισω λέω μέσα μου).Του στέλνω καμιά 5αρια emails από το προσωπικό μου email ..... απάντηση καμία (βούβα).Του στέλνω μέσα από το Ebay και νάτο το Αμερικανάκι μου απαντάει και μου λέει ότι τα emails που του έστειλα (στην vivodi λέμε τώρα έχω email) το θεωρεί ο server του spam και δεν απαντάει.Οκ βάλε με στην safe list (αλλά με έγραψε κανονικά).Στείλε μου λέει με δικά σου έξοδα το μπράτσο πίσω και όταν το λάβω θα σου στείλω το άλλο.Οκ θα το καταπιώ και αυτό λέω.Του το στέλνω πίσω (21 Ιουλίου) απλό και μάλιστα ζήτησα από το Ταχυδρομίο να συμπεριλάβει και την ειδοποίηση παραλάβής έτσι ώστε να ξέρω ότι το έλαβε και πότε.

Αθάνατα Ελληνικά Ταχυδρομία το έλαβε ρε παιδιά 28 Ιουλίου και μου έρχεται η απόδειξη παραλαβής στα χέρια 11 Αυγούστου.

Περίμενα περίμενα και τέλος Αυγούστου του στέλνω email.....τα γνωστα (και καλά είμαι spam και πάω μέσο ebay). Mου απαντάει ότι το έστειλε στις 31 Ιουλίου και στην ερώτηση μου ποιο είναι το Νούμερο Ταχυδρομική Αποστολής ώστε να το ψάξω μην έγινε κόμπλα με τα δικά μας Ταχυδρομία (λόγο εκλογων και καλά) κάνει το ψόφιο κοριό και δεν απαντά.

Εχει φτάσει 20 Σεπτ. και από τις 18 μέχρι και σήμερα του στέλνω email από το ebay και δεν μου απαντά πιά (Μέχρι και από το site του έγραψα www.relicmasters.com)....Ζήτησα από το Ebay βοήθεια αλλά έχουν περάσει 60 ημέρες και λέει ότι ο προμηθευτής το έχει παραδόση και ότι όλα είναι Οκ.

Τώρα τι κάνω? Τόν ήπια που λέμε και έχασα 185 $.

Για δώστε καμιά ιδέα ρε παιδιά .... να απευθυνθώ κάπου...ξέρετε τίποτα.

Ευχαριστώ και συγνώμη για τον μακροσκελές γράμμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 31
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

Απαράδεκτη η συμπεριφορά του (τα έχω ακούσει κι εγώ αυτά τα περίεργα περι spam, περι χαλασμένου internet κλπ), απαράδεκτο και το λάθος (tele αντί για strat) αλλά μην εκπλαγείς και αν μια μέρα το παραλάβεις. Μπορεί και πράγματι να το έχει στείλει. Feedback του έβαλες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα. οντως, μετα απο 60 μερες δεν σε προστατευει η paypal.και οντως, πρεπει να στελνεις μηνυματα παντα μεσω ebay. επρεπε στις 17 ιουλιου να καταγγηλεις τη συναλλαγη. ετσι μενει ανοιχτη χρονικα. το καλυτερο τωρα ειναι να δειξεις λιγο εμπιστοσυνη και να περιμενεις να σου απαντησει. γενικα κρατα ηπιο τονο στα μειλς σου. οι περισσοτεροι επαγγελματιες sellers στο ebay ειναι αξιοπιστοι. Με το feedback τι έγινε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ harilatron για την ψυχολογική υποστήριξη.

Feedback όχι δεν πρόλαβα έληξε μετά από 60 ημέρες...και δεν μπορώ να του πετάξω Negative στην μούρη.Ασε που το σκέφτηκα να το κάνω αλλά έχω ακούσει ότι μόλις τον κοκκινήσεις στο ανταποδίδη και αυτός και μετά άντε να αγοράσεις τίποτα από το ebay.

Μαφία.Οσο για το τελευταίο που λές με αυτή την ελπίδα ζώ ότι "το ξέρω θαρθεί μια μερά να με ξαναδεί".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου πρόλαβε να μου δικαιολογηθεί ότι άνθρωποι ήμαστε λάθοι κάνουμε.

Ρε εσεις για να καταλάβετε του λέω ψέματα στις 19 Ιουλίου ότι είμαι επαγγελματίας μουσικός και ότι στις 15 Αυγούστου δινω συναυλία (στο πανηγύρι της Παναγίας της Τήνου) για να κάνει ποιό γρήγορά.

Μετάφραση από Αμερικάνικα σε Ελληνικά

"Αν είσαι Παπάς με την αράδα σου θα πάς" κοινός "και τι μου το λές ίδρωσε η κύστη κόχιδος"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ου μπλεξεις...

 

πολυ "προχειρο" το site του.

 

Δεν επρεπε να χωθεις εξ'αρχης.

 

Παντως, οπως ειπε και καποιος πριν, ενα πιο ηπιο υφος στα μειλ που του στελνεις ισως γλυκανει λιγο τη φαση.

 

Καλη τυχη!

 

PS. αφου ηθελες Allparts γιατι δεν πηγαινες στην Allparts?... (τι λεω τωρα, εε?)

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για δες τιμές και πές μου

165$=relicmasters

255$=allparts

 

και το site τους μετά την αγορά το ανακάλυψα....ήταν πλέον αργά για δάκρυα Στέλλα.....που λένε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To λάθος είναι δικό σου που δεν έκανες κίνηση μέσω paypal αμέσως! Έτσι του τραβάει το paypal τα λεφτά και επιταγχύνονται όλες οι διαδικασίες, δεν θα σε παρεξηγούσε κανείς!

 

Μην περιμένουμε από τους αργόσχολους και αντιεπαγγελματίες να συμορφωθούν!

 

Ξέρω γίνομαι σκληρός, αλλά το πάθημα μάθημα :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω αγοράσει από αυτόν και έχω βγάλει το συμπέρασμα ότι δεν είναι κλέφτης, αλλά "ερασιτέχνης" πωλητής...

 

 

Το μπράτσο της Blackie το αγόρασα από αυτόν και του ζήτησα να μου το στείλει με USPS. Ενώ είχε δεχτεί, αποδείχτηκε ότι ανέθεσε την αποστολή στην ΗΛΙΘΙΑ γυναίκα του, η οποία το έστειλε με απλό ταχυδρομείο.

 

Αφου τον μπινελίκωσα κανονικά, τον απείλησα με καταγγελία στην Paypal, του ζήτησα να μου δώσει πίσω τα έξτρα χρήματα που έδωσα για USPS (τα οποία μου τα γύρισε κανονικότατα), μου είπε ευγενικά "όλοι μας κάνουμε λάθη κλπ κλπ." και "αν δε το λάβεις σύντομα θα σου επιστρέψω τα λεφτά" κλπ.

 

Τελικά το μπράτσο ήρθε πολύ γρήγορα, και το θέμα έλειξε αισίως..

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου