Προς το περιεχόμενο

Κουρμπής


kultura

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Dragonlord, εχεις απολυτο δικιο για τον Jimmy γιατι καποτε του ειχα παει μια ibanez για σετερισμα και την πηρα πισω σε πραγματικα χειροτερη κατασταση απο οτι ηταν πριν! Δεν υπερβαλω! Η ειρωνια ειναι οτι μου ειπε οταν του την πηγα πισω, ακριβως οτι ειπε και σε σενα, οσον αφορα δηλαδη την υγρασια και κατι τετοια παραμυθια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 61
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

εγω παιδια την ειχα παει στο jimmy και την πηρα πισω με 2 μικρα χτυπηματακια στο σωμα κατω απ τον καβαλαρη..λογικα με τα αλεν εγινε το εγκλημα του να μη τον πω.που επειδη με την κιθαρα ειμαι μεχρι και στο κρεβατι κ στο μπανιο μαζι δεν παιζει να υπηρχαν.για αυτο ενας λογοσ παραπανω παω κ εμπιστευομαι τον καγμακη .

www.mariolaz.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προσωπικά δεν έχω πρόβλημα με τον Τζίμη αλλά η κιθάρα του αδερφού και το μπάσο του φίλου τρίζαν παντού μετα το..... σέρβις. Ο κούρμπης είναι άψωγος όντως και αξίζει να τα λέμε αυτά. Το μόνο μείον του είναι ο χρόνος παράδωσης του οργάνου που ποτέ δεν έχει πέσει μέσα. Αλλά... φώρτο εργασίας

For Those About To Rock We Salute You

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παλι, εχω μεινει πολυ ευχαριστημενος και απο τον Jimmy αλλα και απο τον Καγμακη, οχι μονο σε επιπεδο υπηρεσιων, αλλα και σε εξυπηρετηση και συμπεριφορα. Σε αντιδιαστολη με τον Κουρμπη ... :roll:

 

Ακριβως λοιπον γιαυτο, πιστευω πως το συγκεκριμενο thread, δεν εχει πραγματικα κανενα λογο υπαρξης...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο όλους τους προαναφερθέντες είχα τουλάχιστον μια καλη και μια κακή εμπειρία...! Τι με έχει διδάξει αυτο? πως λειτουργούν κι αυτοί (όπως κι εμεις, ο καθένας προσωπικά) σαν Έλληνες... μια έτσι, μια αλλιώς...!

 

Ανάλογα τα κέφια, το πως θα σε κόψει απο την φάτσα.... απλά και ελληνικά!

 

Μόνο έναν ξέρω που δεν τον έχω για να δουλεύει σαν έλληνα, γιαυτο και είμαι πελάτης του (όλοι τον ξέρετε, πολλές φορές έχει αναφερθεί το όνομα του με τα καλύτερα λόγια στο νόιζ, δεν τον αναφέρω για λόγους που έχουν να κάνουν με διαφήμιση). Μου φτιάχνει τις κιθάρες μου και είμαι υπερ-ευχαριστημένος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ήθελα να πάρω μέρος σ'αυτή την κουβέντα γιατί εδώ και μερικά χρόνια κάνω set-up μόνος μου έχοντας δουλέψει επαγγελματικά στο παρελθόν και αποκτώντας μια εμπειρία. Αλλά αφού όλοι σας κρίνετε τη δουλειά του Τζίμη, του Κουρμπη, του τάδε και του δείνα σημαίνει ότι γνωρίζετε απο σερβις.'Αρα γιατί τους πάτε τα όργανα; Κάντε σέρβις μόνοι σας. Μήπως αυτοί δεν ξέρουν τη δουλειά τους; και αν δεν ήταν καλοί σε αυτό που κάνουν θα υπήρχαν τόσα χρόνια στην πιάτσα;Και σε τελική ανάλυση αν δεν γουστάρετε τη δουλειά που σας έκανε κάποιος, να πάτε να του το πείτε στα ίσα εφόσον τον πληρώσατε, και ως πελάτες δεν μείνατε ευχαριστημένοι.Θέλω να πω ότι αν κρίνετε με επειχηρήματα μπορείτε να απευθυνθείτε και κατευθείαν σε αυτούς που τους κρίνετε εδώ και να τους πείτε το πρόβλημα σας.Αν δεν έχετε γνώσεις σε ΄λενα συγκεκριμένο αντικείμενο ή αφήστε το μάστορα να κάνει τη δουλεία του ή αλλάξτε μάστορε.Είναι τόσο απλό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

...

(όλοι τον ξέρετε' date=' πολλές φορές έχει αναφερθεί το όνομα του με τα καλύτερα λόγια στο νόιζ, δεν τον αναφέρω για λόγους που έχουν να κάνουν με διαφήμιση).

...

[/quote']

Τον Πάνο λες? Ας λέμε και τα καλά ... όχι μόνο τα αρνητικά της αγοράς. :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...

(όλοι τον ξέρετε' date=' πολλές φορές έχει αναφερθεί το όνομα του με τα καλύτερα λόγια στο νόιζ, δεν τον αναφέρω για λόγους που έχουν να κάνουν με διαφήμιση).

...

[/quote']

Τον Πάνο λες? Ας λέμε και τα καλά ... όχι μόνο τα αρνητικά της αγοράς. :wink:

 

Οχι, δεν ξέρω ποιος ειναι ο Πάνος...! ¶λλον εννοούσα, αλλά δεν έχει σημασία, όλοι μας ψάχνουμε λύσεις και τελίκά βρίσκουμε... υπάρχουν και αυτοι οι λίγοι καλοί που αν ψαχτούμε θα τους βρούμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ήθελα να πάρω μέρος σ'αυτή την κουβέντα γιατί εδώ και μερικά χρόνια κάνω set-up μόνος μου έχοντας δουλέψει επαγγελματικά στο παρελθόν και αποκτώντας μια εμπειρία. Αλλά αφού όλοι σας κρίνετε τη δουλειά του Τζίμη' date=' του Κουρμπη, του τάδε και του δείνα σημαίνει ότι γνωρίζετε απο σερβις.'Αρα γιατί τους πάτε τα όργανα; Κάντε σέρβις μόνοι σας. Μήπως αυτοί δεν ξέρουν τη δουλειά τους; και αν δεν ήταν καλοί σε αυτό που κάνουν θα υπήρχαν τόσα χρόνια στην πιάτσα;Και σε τελική ανάλυση αν δεν γουστάρετε τη δουλειά που σας έκανε κάποιος, να πάτε να του το πείτε στα ίσα εφόσον τον πληρώσατε, και ως πελάτες δεν μείνατε ευχαριστημένοι.Θέλω να πω ότι αν κρίνετε με επειχηρήματα μπορείτε να απευθυνθείτε και κατευθείαν σε αυτούς που τους κρίνετε εδώ και να τους πείτε το πρόβλημα σας.Αν δεν έχετε γνώσεις σε ?λενα συγκεκριμένο αντικείμενο ή αφήστε το μάστορα να κάνει τη δουλεία του ή αλλάξτε μάστορε.Είναι τόσο απλό.[/quote']

 

Υπάρχουν πραγματα στην κιθάρα που δεν μπορώ να κάνω χωρις την παρέμβαση μάστορα!

Δεν μπορώ να ασχοληθώ με ηλεκτρικά πχ, δεν μπορώ να πετάξω ενα LSR Nut και να κατασκευάσω ενα καινούργιο και άλλα πολλά τέτοια...

 

Δεν βλέπω τον λόγο γιατί κάποιος κιθαρίστας ή μπασίστας να είναι και τεχνικός! Κάποια βασικά πράγματα καλό είναι να μπορούμε να τα κάνουμε και μόνοι μας, αλλά όχι όλα (πολλές σπασμένες βέργες σε μπράτσα κυκλοφορούν, πολλές άθλιες κολλήσεις σε ηλεκτρικά κ.λ.π.)

 

Όσο για το οτι πρέπει να μιλαμε και να λέμε τα παράπονα μας στους μαστόρους, δεν έχεις άδικο αλλά όπως ελληνικά δουλεύουν, έτσι ελληνικά μιλανε και απαντάνε.... υφάκι, υπεράνω, μαγκιά, θεωρίες και άπειρες δικαιολογίες...

 

Τέλος πάντων, εγώ το έλυσα το πρόβλημά μου... ούτε τεχνικός χρειάστηκε να γίνω, ούτε ξυλουργός, ούτε ηλεκτρονικός... και πολύ περισσότερο δεν χρειάζεται να αντιμετωπίζω τους "επιστήμονες"... το ξαναείπα, πιστεύω πως αν ψαχνόμαστε βρίσκουμε λύσεις...!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις δικιο αλλά εγώ αναφέρομαι συγκεκριμένα στο set-up.Δεν χρειαζεται να γνωρίζουν όλοι να αλλάζουν τάστα ή να διαμορφώνουν ένα nut, όμως ένα απλό set-up, μπόρούν να το κάνουν, δεν είναι δυσκολο.

 

Όσο για το να λέμε τα παραπονά μας άμεσα, αυτή είναι η αποψη μου για όλες τις συναλλαγές.Σε πληρώνω κύριε, θέλω να μου παρέχεις αυτό.Αν δεν μπορείς πεσ το μου απο την αρχή.Αν το διαπιστώσω εκ των υστέρων οτι με δούλεψες θα στα ψάλω ενα χεράκι.Έτσι θα συμβάλουμε στο να αλλάξει η νοοτροπία τους την οποία αν θέλεις θεωρώ οτι την συντηρούμε κι εμείς με διάφορους τρόπους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου