Προς το περιεχόμενο

Μουσική και τιμόνι


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παρατήρησα οτι ανάλογα με την μουσική που ακούω στο αυτοκίνητο αλλάζει και ο τρόπος που οδηγάω. Ειδικά όταν ακούω AC DC γίνομε πολύ :twisted: στην οδήγηση.

Μήπως αληθεύει οτι η rock είναι μουσική του διαβόλου? :lol: Όταν γίνονται τροχαία πρέπει να ελεγχουν και το CD/TAPE/RADIO/MD/MP3 player του αυτοκινήτου για να δουν αν έφταιγε η μουσική για το ατύχημα!!!

Πέρα απο την πλάκα, με επηρεάζει πολύ η μουσική στον τρόπο που οδηγάω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α εσύ είσαι ο επικυρηγμένος που κάνει σφήνες στο δρόμο ακούγοντας Hell's Bells, ε;

 

:lol:

 

 

Χωρίς πλάκα έχεις δίκιο. Tai Chi μόνο στην οδήγηση...

Empty Rooms

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α εσύ είσαι ο επικυρηγμένος που κάνει σφήνες στο δρόμο ακούγοντας Hell's Bells' date=' ε;[/quote']

:lol: :lol: :lol:

 

Που να δείς όταν ακούω Έφη Θώδη τι γίνετε!!! :lol: :lol: :lol: Σουμάχερρρρρρ γίνομαι!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γυρω στα 15 μου, ειχα ανακαλυψει ενα b-side των metallica που επαιζαν το creeping death live και ενα μερος του το τραγουδουσε (οπως παντα) o μπασιστας jason newsted. το ακουγα λοιπον συνεχεια και ιδιαιτερα οταν εκανα ποδήλατο :oops: και απο την πορωση πηγα ενα εκατομμυριο φορες να σκοτωθω.... :lol:

οσον αφορα το τιμονι, σα να εχεις ενα δικιο απ οτι το σκεφτομαι.αλλα καλυτερα ακου ac/dc.φαντασου να ακους καμια ζεμπεκια και να σου ρθει να ριξεις καμια στροφη εκει που δεν πρεπει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γυρω στα 15 μου' date=' ειχα ανακαλυψει ενα b-side των metallica που επαιζαν το creeping death live και ενα μερος του το τραγουδουσε (οπως παντα) o μπασιστας jason newsted. το ακουγα λοιπον συνεχεια και ιδιαιτερα οταν εκανα ποδήλατο :oops: και απο την πορωση πηγα ενα εκατομμυριο φορες να σκοτωθω.... :lol:

οσον αφορα το τιμονι, σα να εχεις ενα δικιο απ οτι το σκεφτομαι.αλλα καλυτερα ακου ac/dc.φαντασου να ακους καμια ζεμπεκια και να σου ρθει να ριξεις καμια στροφη εκει που δεν πρεπει....[/quote']

 

Ναι σωστά και γω ACDC ακούω πολλές φορές....είναι ότι πρέπει για το δρόμο ειδικά τα ρυθμικά σε κάνουν να βλέπεις το ρυθμό οδήγησης με μετρονόμο :lol: :lol: :lol: , για φαντάσου τώρα τι γίνεται από τροχαία ατυχήματα το Πάσχα κλπ που όλοι ακούνε Κοκκίνου Βανδή και Ζήνα... καiι μεθυσμένοι βγαίνουν στους δρόμους σε όλη την Ελλάδα..... Ζήτω το Hard rock on the road! :lol: :lol:

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο πατέρας μου (τώρα 80 ετών) στα νιάτα του ήταν επαγγελματίας οδηγός (νταλίκες στην αρχή, ταξί αργότερα κλπ). Λοιπόν, εκείνα τα χρόνια από ότι μου έχει πει, η ιδέα ότι κάποιος θα άκουγε μουσική την ώρα της οδήγησης θεωρείτο παρανοϊκή - από την άποψη ότι "ο καλός οδηγός πρέπει να ακούει τι γίνεται έξω από το αυτοκίνητο, στη μηχανή, στις ζάντες... παντού". Όταν πρωτομπήκανε ραδιόφωνα στα αυτοκίνητα, οι επαγγελματίες οδηγοί θεωρούσανε ότι ήταν κάτι για "τους φλώρους", ενώ ακόμη και τότε ο πατέρας μου είχε συναίσθηση ότι σπανίως οι άνθρωποι τα χρησιμοποιούσαν.

 

Εγώ ο ίδιος έχω τρακάρει άσχημα τέσσερις φορές μέχρι σήμερα (άσχημα=το αυτοκίνητο τελείωσε εκεί που ήταν, εγώ ευτυχώς όχι). Είναι τυχαίο ότι και τις τέσσερις φορές η μουσική έπαιζε στη τσίτα; Είναι τυχαίο ότι κάθε φορά που βλέπουμε κάποιον να κάνει κάποια πολύ μεγάλη λακαμία στο δρόμο, κοιτάζουμε προσεκτικότερα και βλέπουμε ότι μιλάει στο τηλέφωνο;

 

Έχει κανείς από εμάς τη διάθεση να μάθει τις απαντήσεις σε αυτές τις ερωτήσεις... στην πλάτη του; Σας προτείνω (πιστέψτε με, ξέρω τι λέω) να μην ακούτε μουσική πολύ δυνατά στο αυτοκίνητο.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχεις απολυτο δικιο σε Wow!. η δυνατη μουσικη σε αποκοπρει απο το οδηγητικο περιβαλλον.

παντα απορουσα πως οι καγουρες με τα 42 woofers στο πoρτ μπαγκαζ με τερμα σκυλαδικα καταφερνουν και οδηγουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχεις απολυτο δικιο σε Wow!. η δυνατη μουσικη σε αποκοπρει απο το οδηγητικο περιβαλλον.

παντα απορουσα πως οι καγουρες με τα 42 woofers στο πoρτ μπαγκαζ με τερμα σκυλαδικα καταφερνουν και οδηγουν.

 

έχετε δίκιο να σοβαρευτούμε, σίγουρα δεν πάνε αυτά μαζί, ή τιμόνι ή διασκέδαση, και μεταξύ μας αν μιλάμε για ατυχήματα δεν μιλάμε μόνο για τον εαυτό μας. Τι μας φταίει ... το απέναντι ΙΧ, ο πεζός κλπ αν εμείς μιλάμε στο κινητό ;h οδηγάμε και τραγουδάμε shoot to thrill κλπ κλπ, επειδή είμαι αρκετές ώρες στο αυτοκίνητο (λόγω δουλειάς) κάνω τουλάχιστον 40000 χιλιόμετρα το έτος έχω (αλλά και φαντάζομαι) και έχετε δει τα απίστευτα..... ειδικά τώρα που βλέπω κάτι fashion victims :lol: , που τοποθετούν και car TV ή car DVD!!!!! κάποτε μπορεί να ήταν τα ραδιόφωνα τώρα είναι και η οθόνη...... α ρε μοδα...... :cry:

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλη φαση.... το θεμα ειναι οτι μεχρι στιγμης δεν εχω τρακαρει (δοξα τον εξαχορδο) ...αλλα οσες φορες πηγα να την πατησω δεν ακουγα μουσικη...κοιταζα κατι οπισθια!!!Αυτα να δειτε τι μουσικη βγαζουν!!Χεχε...Παλι καλα που χειμωνιασε κ ντυνονται γιατι το καλοκαιρι ηταν μαρτυριο...Μουσικη για το τουτου ειναι το ost του πιανιστα....(!!!!)

f you don't want it you won't  do it

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη ρε παιδια σε τοσα τρακαρισματα που γινονται στην εθνικη οδο ολοι ακουνε ...metal? ...ημαρτον (που λεει και ο Γεωργιου)

metalash ασε εχω τρακαρει πολλες φορες ετσι @#%$#@@ και μετα το παιζουν

ανετες που 'ναι κανας μπατσος την καταληλη στιγμη?

να τους κοψει κληση για προκληση ατυχηματος :D :D :D

κεραυνοπουλο εν δραση!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου