Προς το περιεχόμενο

Μουσική και τιμόνι


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υπάρχουν και έρευνες που έχουν διαπιστώσει πως η "σκληρή" μουσική κάνει τους οδηγούς περισσότερο επιθετικούς πίσω απ' το τιμόνι.

 

Το έχω παρατηρήσει και γω στο εαυτό μου. Την εποχή που άκουγα judas priest, τρόμαξα όταν συνειδητοποίησα την επίδραση του painkilller στη οδήγησή μου.

 

Τώρα προσπαθώ να ακούω σαφώς πιο ήρεμα πράγματα στο αυτοκίνητο... Γενικά οδηγάω γρήγορα, αλλά το καθαρό μυαλό είναι πάντα απαραίτητο!

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..... ειδικά τώρα που βλέπω κάτι fashion victims :lol: ' date=' που τοποθετούν και car TV ή car DVD!!!!! κάποτε μπορεί να ήταν τα ραδιόφωνα τώρα είναι και η οθόνη...... α ρε μοδα...... :cry:[/quote']

 

Όταν πήρα το αυτοκίνητο, με ρώτησε ο αντιπρόσωπος αν θέλω να μου βάλει το DVD και το Playstation. Σιγα ρε, του λέω, μην βάλω και Home Theater και κόβω και εισητήρια.

Φαντάζεστε να οδηγάτε και ο κολλητός πίσω να παίζει Need 4 Speed η κανένα F1 με την ένταση τέρμα???

Πάντως, το φαινόμενο "εχω 40 ηχεία και 1.000.000 βάτ άρα είμαι ο μαμάω" άρχισε να γίνετε πολύ ενοχλητικό, τουλάχιστον στα δικά μου αυτιά.

Ξέρετε τι είναι, να είμαι αραχτός στο μπαλκόνι με την φράπα, να απολαμβάνω το Αιγαίο, και να περνάει ο "κάγκουρας" με το space γυαλί, με το ηχοσύστημα των άπειρων βατ και τα πολύχρωμα λαμπάκια, με τα μπλέ φωτάκια στο καπό, με 500 πλαστικά μονταρισμένα στο αυτοκίνητο, με το TURBO κολλημένο στο πόρτ-μπαγκάζ, να ακούει στην διαπασών ΤΕΡΖΗΗΗΗΗΗ!!!????

 

Μήπως πρέπει να βάλω στην θέση των πίσω καθισμάτων 4 500άρια ηχεία που έχουμε στο μαγαζί, με 2 ενισχυτές, μια γεννήτρια για ρεύμα και να παίζω με τέρμα την ένταση δείγματα δουλειάς απο το ΝΟΙΖ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου