Προς το περιεχόμενο

Turbo - X. Γνώμες - Εμπειρίες;


nosak23

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 1 μήνα αργότερα...
  • Απαντήσεις 71
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

νταξει...λογικα δε θα εχουν καποιο προβλημα..εχω δει μερικες περιπτωσεις με παλιους laptop αλλα απο ενα σημειο και μετα τους φτιαξανε..Για σταθερους υπολογιστες νομιζω ειναι μια καλη λυση πακετου μιας και οι τιμες ειναι κανονικες σε σχεση με το να το φτιαξεις μονος σου.Και μαλιστα εχω παρατηρισει οτι αυτα που λενε οτι βαλανε το βαζουν.Ασε που στο πλαισιο παιζει αμεση επισκευη!!!(το εχω δοκιμασει κ ξερω!)cool

i hate you,the pigs who turn the screws...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια να ρωτισω και κατι αλλο.. τι συμφερει (σε ευραιους) να παρω ετοιμο και να τον ανβαθμισω (αν κατι ειναι μ@λ@κι@) η να κανω μια νεα συνθεση??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο πλαισιο εχει ειτε desktops turbo x  ειτε επιλογη να φιαξεις το δικο σου μεσα απο μια γκαμα προιοντων κομματι κομματι. ομως τα ετοιμα δεν ειναι και <<τελεια>> κοινως παντα κατι λειπει και θελει αναβαθμιση. και ρωταω τωρα τι συμφερει περισσοτερο οικονομικα??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που συμφέρει θα το καθορίσουν η τσέπη σου και οι γνώσεις σου πάνω στο hardware του υπολογιστή.

 

Εγώ γενικά αποφεύγω τα έτοιμα πακέτα Turbo-X και διαλέγω κομμάτια που έχω ψάξει. Εκεί έγκειται η μαλκία ότι δεν έχει διαθέσιμα όλα τα είδη του καταλόγου...

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον συμφέρει να πάρεις ένα έτοιμο και να το αναβαθμήσεις όπου υστερεί ξεκινώντας ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ από το τροφοδοτικό.Για τη χρήση το θες;

Μυστικό:Τα 80's είναι κιτς πλεον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά αυτό είναι, θα πρέπει να ξέρουμε γιατι προορίζεται το μηχάνημα για  να σου πούμε γνώμες.

 

Εγω πάντως που το αγόρασα το turbo x πριν 4 χρόνια ακριβώς , ξέροντας γιατι θα το χρειαστώ, πήρα ετοιμο και χρειάστηκε να ρίξω άλλα 500 περίπου ευρώ για να το κρατάω σε "φόρμα" μέχρι σήμερα.,

 

Ξεκίνησε ως pentium 4 στα 2.66 με 80 αρη σκληρό ,512 mb ram 400, Ge force 5200 , τροφοδοτικό 350, και ενα samsung dvd/rw

 

Σήμερα είναι pentium 4 στα 2,96 (O/c) , με 2 giga ddr 400., ati x1950pro 512 ddr3, 550 τροφοδοτικό, +3 ανεμιστήρες καινούριους, και μια μ/χ audigy platinum pro, και ακόμα τραβάει το καημένο, μεχρι και dirt παιζω με φουλ γραφικά.

 

Επίσης έχει 22'' αρα Lg wide , ενω είχε στην αρχή 17 αρι crt samsung.

 

Την συνθεση τότε αρχικά την αγόρασα 999 ευρώ μαζί με την οθόνη και δώρο ενα πολυμηχάνημα hp που παίζει ακόμα μέχρι σήμερα.

 

Α, και μου είχε καεί και η mobo 2 χρόνια μετά την αγορά και μου την άλλαξαν.

 

Αν θεωρητικά πάρεις καλό ετοιμο, δηλαδή μέσες προς καλές προδιαγραφές, θα το κρατήσεις στην ζωή αρκετό καιρό με λίγα λεφτάκια παραπάνω.

 

Καλή περίοδος για τέτοια κίνηση αν το αποφασίσεις είναι τα χριστούγεννα, εκεί δινουν καλό πακέτο με καλό σχετικά πράγμα πάνω στην τάξη των 999 ευρώ, με προοπτικές αναβάθμισεις. πρόσεξε τον επεξεργαστή της σύνθεσης να είναι καλός, οχι κατώτερος core2 ,

 

Αλλά αν έχει πάνω μια 8800 GT, π.χ. θα παίζεις παιχνίδια άνετα, μην χτυπησεις και τις πανάκριβες κάρτες όπως οι gtX , δεν αξίζει και με τις άλλες κάνεις δουλειά καλή, μην κυνηγάς το τέλειο, δεν θα το πιάσεις ποτέ και θα δινεις λεφτά τσάμπα.

 

Εκτός και αν είσαι πορωμένος.

 

 

 

 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ιδιεταιρα πορομενος δεν ειμαι. θελω κατι να υποστηριζει cubase και guitar rig και να εχει μεγαλη μνημη γιατι εχω ανοιχτα προγραμματα οπως msn και μτορρεντ ολη μερα. επισης θελω να αεριζεται καλα να μην γινεται φουρανος. τι εχετε να προτεινεται ?? (μεχρι 800 ευρο με οθονη).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια το πλαισιο εχει βγαλει και turbo-x motherboards? Εγω πηρα πριν 3-4 χρονια παντος pc απο πλαισιο ( τον εφτιαξα μονος μου) και τοσα χρονια δεν εχω αντιμετωπισει  κανενα προβλημα. και μου βγηκε και 150-200ευρω πιο φτηνος απο οποιοδηποτε καταστημα γνωστο ή αγνωστο κι αν ρωτησα.με τα ιδια εννοειτε hardware. Και πιστεψτε με ειχα παει σε πολλα μαγαζια και μαλιστα και σε 2 διαφορετικες πολεις.

NON SERVIAM...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου