Προς το περιεχόμενο

Απο αλλου ξεκινησα....


marooned

Προτεινόμενες αναρτήσεις

...... και αλλου εφτασα . Οπως και να χει αυτο βγηκε www.myspace.com/arissfakianakis . Θα ηθελα πολυ να μου πειτε τι διορθωσεις χρειαζονται στο μιξαρισμα και γενικα στον ηχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος, αλλά γιατί μόνο κιθάρες και drums; Ενορχηστρωτικά θα το ήθελα λίγο πιο γεμάτο αλλά γούστα είναι αυτά. Πολύ καλή προσπάθεια πάντως.

 

Φιλικά.

Παναγιώτης.

 

Υ.Γ. Σε έκανα add στο myspace

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το άκουσα και 5 φορές στο γραφείο....μέχρι και τα παιδιά εδώ ρωτάγαν ποιος παίζει αυτό το κομάτι...Μπραβο φίλε προχωρα γερά πολύ καλό το κομματακι..(Εμένα πάντος με εφτίαξες φίλε).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχην ευχαριστω παρα πολυ για τα καλα σας λογια.

 

Μου αρεσε πολυ!...well done!...δωσε στοιχεια για κιθαρα, effects κ.λ.π. που χρησιμοποιηθηκαν.

 

Η κιθαρα ειναι Ibanez SZ4020 περασμενη στο Amplitube (Compressor-->Ελαχιστο Chorus --> Delay ) ολα αυτα γραφτηκαν στο Live. Πρωτη φορα που προσπαθησα να μιξαρω καπως πιο σοβαρα και η κριτικη σας θα με βοηθουσε παρα πολυ.

 

 

Ωραίος, αλλά γιατί μόνο κιθάρες και drums; Ενορχηστρωτικά θα το ήθελα λίγο πιο γεμάτο αλλά γούστα είναι αυτά. Πολύ καλή προσπάθεια πάντως.

 

Ηθελα απο την αρχη να βαλω καποιο synth γιατι οντως μου ακουγεται μονοδιαστατο αλλα επειδη δεν ξερω και πολλα απο πληκτρα αυτα τα λιγα δεν μου κολουσανε καθολου.

 

 

Ενα μπασακι εστω να βαλεις....

Πολυ ωραια πραματα !!

 

Ενα υποτυπωδες μπασο υπαρχει αλλα το παιζω εγω γιαυτο δεν ειναι κατι το ιδιαιτερο :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μπάσο το ακούω αλλά νομίζω ότι πρέπει να το ανεβάσεις λίγο. Το κομάτι χρειάζεται, κατά τη γνώμη μου, λίγο όγκο και το μπάσο θα κάνει τη δουλειά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ ωραιο φιλε μου , συνεχισε το ...

Προσωπικα θα ελεγα να δοκιμασεις και καποιον αλλο ρυθμο στα κρουστα , ισως λιγο πιo jazzy ,

ισως λιγο πιο vτελικατο , ψαξε το λιγο ακομη

...γηρασκω αει διδασκομενος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα ελεγα να δοκιμασεις και καποιον αλλο ρυθμο στα κρουστα ' date=' ισως λιγο πoio jazzy ,

ισως λιγο ποιο vτελικατο , ψαξε το λιγο ακομη[/quote']

 

+1. Λίγο πιο σύνθετα τα τύμπανα τραβιούνται.

Σίγουρα χρειάζεται δυνάμωμα το μπάσο...

Αν δεν εμπιστεύεσαι τον εαυτό σου για μπασίστα (το παθαίνουν οι περισσότεροι κιθαρίστες), βάλε κάποιον να παίξει καλό μπάσο, γιατί το κομμάτι το ζητάει... έτσι καταλαβαίνω εγώ τουλάχιστον...

Ωραία πειραματική κιθαρίτσα (μπράβο ήχο η Ibanez!) 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ ωραιο!

παραπεμπει λιγο στον παλιο ηχο των durutti column (της factory) με πολυ πιο blues κιθαρες.

 

και με το υποβαθμισμενο του μπασο ομως μου αρεσε, ειχε χαρακτηρα.

i sure could use a vacation from this stupid shit

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου