Προς το περιεχόμενο

Ποιον από τους 2?


iassael

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο 65άρης μπορεί να "ανοίξει" πιο εύκολα. Και στο live που λες δε νομίζω να έχεις προβλημα με την ισχύ του. Οι κιθαρίστες τι ενισχυτές εχουν? 100αρες κεφαλές σε καμπίνες 4x12? Αν εχουν απο δυο τετοια σετ ο καθενας τοτε, ναι, θα σε καλύπτουν...winking0052.gif Αλλα σπάνιο να συμβαίνει κατι τετοιο, οπότε πιστεύω οτι θα εισαι οκ. Πανω από 100watt δε νομίζω να χρειαστουν.

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αγαπητε iassael εγω εχω(η συζυγος δλδ) τον BX 1200-120W

Και παιζω σε υπερδιπλασιους και βαλε χωρους.

Αλλα και παλι πιστευω πως ειναι πως περισσευουν τα Watts.

Α!και για τα λεφτα του πολυ καλο,μας βγαζει παλικαρια εδω και 3 χρονια ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ο five fifteen πιστευω ότι θα είναι πιο αξιόλογος. Τον συγκεκριμενο Behringer σου ξαναλεω τον έχω ακούσει και δεν ελεγε τιποτα το φοβερο. Απλα ειναι ψαρωτικος στη φατσα με ολα αυτα τα eq που εχει...

Ακου τους όμως για να εισαι πιο σιγουρος.

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω τον 100άρη roland cube και βγήκα το καλοκαίρι σε live σε ανοιχτό χώρο και με κάλυψε χαλαρά (το volume δεν πήγε παραπάνω από 5-6). Πάνω από 100 watt δε θα χρειαστείς όντως. Τα 180 watt θα σου κάνουν μόνο για live. Αν χρειαστείς τον ενισχυτή για εξάσκηση στο σπίτι ή για στούντιο θα πρέπει να τον έχεις σε αρκετά χαμηλές εντάσεις και ίσως να μην αποδίδει 100%, αλλά να ακούγεται νεκρός. Θέλω να σου πω ότι δε φτιάχτηκε για να παίζει στο 3 και το 4. Να σου κάνω μια ερώτηση: το budget είναι στα 200 ευρά; Ίσως γίνω γραφικός αλλά γιατί να μη μάζευες κάτι ακόμα ώστε να πας σε μια ασφαλώς καλύτερη και αξιόπιστη λύση....

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ανεβαίνουν αρκετά στην τιμή....

Λετε να πάρω τον ashdown?

Καμια άλλη επιλογή?

Γενικώς είναι καλύτερη εταιρία από την behringer?

Θελεις να πεις οτι δεν εχεις παει πουθενα να ακουσεις τους ενισχυτες που ενδιαφερεσαι και θα τους διαλεξεις απο προτασεις του φορουμ και φοτο απο ιντερνετ? ??? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου