Προς το περιεχόμενο

Tι ενισχυτή να πάρω για αρχή?


athenap

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά ζούμε ιστορικές στιγμές.... :)

Εμφανίστηκε καινούριο μέλος που ξεκινάει τώρα να παίζει (καλώς ήλθες κι από μενα  :) ) και απέσπασε ισορροπημένες και ψύχραιμες πρότασεις.

 

ε αφού είναι γυναίκα

ΕΙΜΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 45
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Παιδιά ζούμε ιστορικές στιγμές.... :)

 

Αυτο μου θυμιζει Διαμαντοπουλου.....προσθεσε και το "χρειαζομαστε αυτοσυγκρατηση και αυτογνωσια"....  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

Εμφανίστηκε καινούριο μέλος που ξεκινάει τώρα να παίζει (καλώς ήλθες κι από μενα  :) ) και απέσπασε ισορροπημένες και ψύχραιμες πρότασεις.

 

Το χρημα πολλοι εμισησαν το καρμα ουδεις ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ξέρω κάτι άλλο:

 

Μυριστήκατε γυναίκα στο νοιζ και ορμήσατε όλοι!

 

Ντροπή σας... Ρώτησε και ένας άλλος για ενισχυτή και έχει μόλις 2 απαντήσεις... Εδώ γέμισαν 2 σελίδες ήδη!

 

Τέλος πάντων...

 

athenap καλωσήρθες, πιστεύω ότι πρέπει να πάρεις +1 κάρμα για το κοράγιο σου να ενταχθείς στην κοινωνια κάφρων.

 

Όσον αφορά τον ενισχυτή θα κάνεις το εξής απλό πράγμα:

 

θα ξεκινήσεις ένα πρωί και θα κάνεις μια βόλτα στα καταστήματα με μουσικά όργανα. Θα πάιξεις όλους τους ενισχυτές γύρω στο Budget που διαθέτεις και όποιος σου αρέσει καλύτερα.

Οι γνώμες όλων είναι σεβαστές αλλα και υποκειμενικές! Ο καθένας κρίνει με βάση το γούστο του. Μάζεψε ότι σου είπαν εδω μέσα και πήγαινε να τους δοκιμάσεις.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

E....ναι.... :D :D :D :D

Διάβασα θέμα "Τι ενισχυτή να πάρω για αρχή?" και φοβήθηκα ότι θα "φύγει" με κανένα rivera.

Η με high-gain full lada ( ;D ) + καμπίνα 4Χ12

 

Πλάκα κάνω :D :D ... απλά μερικές φορές δεν βλέπουμε τις ανάγκες του άλλου και προτείνουμε τι είναι καλύτερο γενικώς.

 

 

 

Υ.Γ. ΒΖΖΖΖου ρε Λάμπρο. ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς έτσι γίνεται συνήθως. Θυμάμαι σε παλιό τόπικ κάποιος νέος ήθελε την πρώτη του κιθάρα για να παίζει μέταλ και του προτείνανε Squier! Δηλαδή έλεος! Αναγκαστικά πρεπει να χορέψεις με Fenderοσχολή?

 

Τέλος πάντων... Πιστεύω ότι όταν κάποιος ψάχνει κάτι και θέλει να ρωτήσει στο noiz:

 

1ον ρωτάει

2ον μαζεύει αυτά που του είπαν

3ον κοιτάει reviews απο αυτά που του είπαν

αποκλείει κάποια μέσω των review

και

4ον Ψάχνει να βρεί αυτά που έμειναν για να τα δοκιμάσει Ο ΙΔΙΟΣ και να δεί αν ικανοποιούν την τσέπη του και το αυτί του.

 

Δεν είναι σωστό να πάρεις κάτι στ τυφλά επειδή στο πρότειναν ή επειδή είδες μια ωραία φωτο στο ιντερνετ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείται ότι θα πάω να τους ακούσω και θα πάρω όποιον μου ακούγεται καλύτερα. Εξάλλου δεν έχω κάρτα και δεν μπορώ να πάρω εύκολα από το νετ. Εκτός αν αγγαρέψω κανέναν  ;)

 

Όσον αφορά τις Squier ακόμα και εγώ που είμαι newbie δε θά 'παιρνα, συγκρίνοντας με άλλες παρόμοιας τιμής... πάντως οφείλω να ομολογήσω ότι είναι όμορφες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ξέρω κάτι άλλο:

 

Μυριστήκατε γυναίκα στο νοιζ και ορμήσατε όλοι!

 

Ντροπή σας... Ρώτησε και ένας άλλος για ενισχυτή και έχει μόλις 2 απαντήσεις... Εδώ γέμισαν 2 σελίδες ήδη!

 

Τέλος πάντων...

 

athenap καλωσήρθες, πιστεύω ότι πρέπει να πάρεις +1 κάρμα για το κοράγιο σου να ενταχθείς στην κοινωνια κάφρων.

 

Όσον αφορά τον ενισχυτή θα κάνεις το εξής απλό πράγμα:

 

θα ξεκινήσεις ένα πρωί και θα κάνεις μια βόλτα στα καταστήματα με μουσικά όργανα. Θα πάιξεις όλους τους ενισχυτές γύρω στο Budget που διαθέτεις και όποιος σου αρέσει καλύτερα.

Οι γνώμες όλων είναι σεβαστές αλλα και υποκειμενικές! Ο καθένας κρίνει με βάση το γούστο του. Μάζεψε ότι σου είπαν εδω μέσα και πήγαινε να τους δοκιμάσεις.  ;)

θαυμαζω το δικο σου κουραγιο τζιτζι....εσυ πως μας ανεχεσαι τοσο καιρο τετοιοι καφροι που ημαστε?!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λόγω της "φορητότητας" σου και της ιδέας σου περι εφέ (και πιο συγκεκριμένα για POD),

θα σου έλεγα να σκεφτείς την λύση του pocket POD για χρήση με ακουστικά

 

http://guitare.playback-europe.com/line_6-pocket_pod-14011.html

 

Είναι μέσα στο budget σου και δεν θα έχεις πρόβλημα στην μετακίνηση του (αεροδρόμια κτλ).

Βέβαια, δεν λέω, άλλη φάση ένας πραγματικός ενισχυτής, αλλά αν ήμουν στην θέση σου

μάλλον αυτό θα επέλεγα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέφτομαι και το pod, αλλά δεν υπάρχει και software που κανει αυτή τη δουλειά? Δεν ξέρω για το αποτέλεσμα, πάντως για πειραματισμό είναι καλό. Με ακουστικά μπορώ να παίζω και στον υπολογιστή μου ή στο μίνι amp μου. Αυτό που μου λείπει είναι η ένταση, γιατί από ένα σημείο και μετά με τα ακουστικά πονάνε τα αυτιά σου.

Άσχετο, αλλά αν πάρω ενισχυτή μπορώ να συνδέω το pc όταν παίζω ή όταν δεν παίζω για να ακούω και μουσική?το volume του pc δε σ αφήνει να το ευχαριστηθείς βρε παιδί μου! (στο σπίτι το συνδέω στο aux του στερεοφωνικού) Σε περίπτωση noise τι κάνω?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου