Προς το περιεχόμενο

service πικ απ


floyd85

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια εγω εχω προβλημα στον tonearm.δεν μετακινειται παρα μονο μεχρι ενα σημειο,απο κει περα οχι.γενικα θα ηθελα αν ξερερε καποιο καταστημα τοσο για επισκευη οσο και για ρυθμισμα,γιατι ειμαι τελειως απειρως.ξερετε? ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αμαν ρε φιλε πως την πατησες ετσι?

Ποσο το αγορασες? Ελπιζω μονο να το πηρες σε σκοτωμενη τιμη....

Φανταζομαι οτι εχεις τσεκαρει για τυχον σκουρια/βρωμα που μπορει να εμποδιζει την κινηση του.

Δυστηχως δεν μπορω να σου προτεινω μαγαζι για service, αλλα να ξερεις οτι στο

emarket παιζει ανταλλακτικο tone arm, αν ενδιαφερεσαι να το αλλαξεις μονος σου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω πολυ dkall.επικοινωνησα μαζι του.την παρααλλη εβδομαδα μου'πε ομως. :(

 

Μήπως μπορώ να μάθω κι εγώ που τα πηγαίνετε τα ΜΚ για σέρβις? έχω τρελή σπαζοκεφαλιά προμπλέμι με το δικό μου... Αν μπορούσα να έχω κανένα τηλεφωνάκι γιατί δεν είμαι από Αθήνα... Θένξ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να γίνω πιο συγκεκριμένος. Έφερα ένα ΜΚ2 1200 από Αμερική (το οποίο σημαίνει 120V/60Hz). Νόμιζα ότι με ένα απλό μετασχηματιστή θα δούλευε και στα 220V... Έλα όμως που ο μετασχηματιστής αλλάζει μόνο τα Volt και όχι τα Hz!!! Οπότε τώρα, λόγω αυτής της διαφοράς συχνότητας, έχω ένα ΜΚ2 που παίζει κανονικά-αργά-κανονικά-αργά-κανονικά-αργά κ.ο.κ.... Φανταστικό εφέ έτσι !?! Έψαξα για μετατροπέα συχνότητος αλλά υπάρχουν μόνο για βιομηχανική χρήση και επειδή δεν θέλω να στάξω 3000Ε και να κουβαλάω και ένα ντουλαπάκι μαζί με το πικάπ, μήπως ξέρει κανείς τι άλλο μπορώ να κάνω? ( τελευταία λύση είναι βέβαια να αλλάξω όλο το μοτέρ...) Εκτός εάν κάποιος ενδιαφέρεται για Αμερικάνικο ΜΚ2!! Κανείς??? Και είναι και σε άψογη κατάσταση ρε π..... μου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μηπως φταιει κατι αλλο?εχω και γω mkii απο αμερικη και δουλευοθν κανονικα.γραφουν βεβαια πισω 110/220ω και 50/60hz.αλλα νομιζω οτι και μεναν μετασχηματιστη θα πρεπε να δουλευουν μιας και τα 220v δουλευουν με 50hz.αυτα αποσα γνωριζω.μου φαινεται περιεργο αυτο που λες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου