Προς το περιεχόμενο

service πικ απ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

θα σας παρακαλουσα να με βοηθησει οποιος ξερει καποιο καλο και σχετικα φτηνο καταστημα στην αθηνα για πικ-απ service.εχω τα technics 1200 mkII. ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Με ενδιαφέρει κι εμένα το θέμα αυτό.

Στο δικό μου πικάπ έχει κοπεί ο λαστιχένιος ιμάντας που γυρνάει το πλατό.

 

(αυτό είναι κάτι που μπορεί να αλλάξουμε όλοι ή "χρειάζεται τον τεχνικό του"; )

Μη φεύγεις θηρίο,

θηρίο με τα σιδερένια δόντια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ενδιαφέρει κι εμένα το θέμα αυτό.

Στο δικό μου πικάπ έχει κοπεί ο λαστιχένιος ιμάντας που γυρνάει το πλατό.

 

(αυτό είναι κάτι που μπορεί να αλλάξουμε όλοι ή "χρειάζεται τον τεχνικό του"; )

 

Μονος σου , αλλα πρεπει να βρεις τον ιδιο ιμαντα η΄ τουλαχιστον

το ιδιο μεγεθος

...γηρασκω αει διδασκομενος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις υπόψιν σου κάποιο κατάστημα;

(στείλε πμ, αν υπάρχει πρόβλημα διαφήμισης)

Μη φεύγεις θηρίο,

θηρίο με τα σιδερένια δόντια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ενδιαφέρει κι εμένα το θέμα αυτό.

Στο δικό μου πικάπ έχει κοπεί ο λαστιχένιος ιμάντας που γυρνάει το πλατό.

 

(αυτό είναι κάτι που μπορεί να αλλάξουμε όλοι ή "χρειάζεται τον τεχνικό του"; )

 

Μονος σου , αλλα πρεπει να βρεις τον ιδιο ιμαντα η΄ τουλαχιστον

το ιδιο μεγεθος

 

Παίρνεις ανά χείρας τον ιμάντα και κατεβαίνεις στην Κάνιγγος. Εχει 3 - 4 μαγαζιά εκεί που θα βρεις. Κοστίζει περίπου 2.00 ευρώ.

 

Για να βγάλεις / βάλεις τον ιμάντα, σηκώνεις το πλατό (πολλά έχουν ένα διακοπτάκι σε κάποιο σημείο που απελευθερώνει το πλατό) και όπως βγάλεις τον ιμάντα τοποθετείς τον καινούριο (συνήθως υπάρχει "αυλάκι" που εφαρμόζει ο ιμάντας).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίρνεις ανά χείρας τον ιμάντα και κατεβαίνεις στην Κάνιγγος. Εχει 3 - 4 μαγαζιά εκεί που θα βρεις. Κοστίζει περίπου 2.00 ευρώ.

 

Επειδή ο ιμάντας "εξαχνώθηκε" :D (έχει τριφτεί κι έχει γίνει πολλά κομμάτια), δεν μπορώ να ξέρω το μήκος του. Έχω "δείγμα" του σε μικρά κομμάτια. Πρέπει να είναι ίδιο το μήκος ή το φάρδος του νέου ιμάντα;

 

Για να βγάλεις / βάλεις τον ιμάντα, σηκώνεις το πλατό (πολλά έχουν ένα διακοπτάκι σε κάποιο σημείο που απελευθερώνει το πλατό) και όπως βγάλεις τον ιμάντα τοποθετείς τον καινούριο (συνήθως υπάρχει "αυλάκι" που εφαρμόζει ο ιμάντας).

 

Σηκώνοντας το "λάστιχο" (πάνω στο οποίο κάθονται οι δίσκοι), από κάτω βλέπω τη βάση η οποία έχει κάτι τρύπες μέσα από τις οποίες βλέπω τον ιμάντα (εκεί πού θα 'πρεπε να είναι...), κάποια καρουλάκια κλπ. Λογικά, αυτήν τη βάση πρέπει να αφαιρέσω για να έχω πρόσβαση στο κάτω μέρος.

Δυστυχώς, επειδή έχει κοπεί ο ιμάντας σε πολλά σημεία, δεν μπορώ πλέον να ξέρω πού καθόταν ακριβώς. Όπως και να 'χει, αν βρω ένα νέο, θα το επιχειρήσω. ;)

 

Σ' ευχαριστώ πολύ.

Μη φεύγεις θηρίο,

θηρίο με τα σιδερένια δόντια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πικαπ λοιπον ειναι τυπου πλατο-υποπλατο.

Σηκωνεις το πλατο (αυτο με τις τρυπες) ακουμπιστο ειναι . Απο κατω υπαρχει ενα στρογγυλο υποπλατο με δυο επιπεδα .

Το σημειο που καθοταν ο ιμαντας ειναι ευθυγραμμισμενο με το αντιστοιχο σημειο του

κινητηρα . Αφου το βρεις παιρνεις ενα λεπτο σχοινακι  το περνας απο τον κινητηρα και κατοπιν γυρω απο το σημειο επαφης του υποπλατο (χαλαρα) ετσι ωστε να σχηματησεις μια θηλια . Μετρας την θηλια και βγαινεις στην αγορα.

Αν η επαφη στον κινητηρα ειναι κουρμπα παιρνεις στρογγυλο ιμαντα αν ειναι ισια παιρνεις

φλατ ιμαντα

Προχωρα και  εδω ειμαστε

...γηρασκω αει διδασκομενος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου